Wydanie nr 40/2023, Czwartek 9.02.2023
imieniny: pokaż (4 imiona)Apolonia, Cyryl, Marian, Sulisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mistrz (nie tylko) parkowania na Starym Mieście w Malborku.

Mistrz (nie tylko) parkowania na Starym Mieście w Malborku. fot. widz TvRegionalna24.pl
Od 1 lipca br. w Malborku rozszerzona została Strefa Płatnego Parkowania. W wielu miejscach, w których dotychczas parkowanie było darmowe, wstawione zostały parkometry. Niby z pozoru nic wielkiego, ktoś by powiedział, jednak dla wielu mieszkańców naszego miasta stanowi to nie lada kłopot, ponieważ ich osiedlowe bezpłatne miejsca parkingowe zajmowane są przez tych kierowców, którzy nie chcą płacić za postój w Płatnej Strefie Parkowania.

Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Malborka od 1 lipca br. rozszerzona została Strefa Płatnego Parkowania (SPP) w naszym mieście. W wielu miejscach, w których można było parkować bezpłatnie, postawione zostały parkometry. Nic dziwnego czy niepokojącego w tym by nie było, gdyby nie fakt, że wielu mieszkańców zwróciło uwagę na to, że od tamtej pory (a przypomnijmy, że trwa sezon turystyczny) na wielu osiedlowych darmowych parkingach parkują kierowcy, którzy nie chcą płacić za postój. Tym samym zabierają miejsca parkingowe osobom tam mieszkającym. Nie ukrywajmy – w Malborku, gdzie naprawdę miejsc parkingowych jest stosunkowo mało w porównaniu do liczby aut, jest to nie lada kłopot.

 

Do naszej redakcji TvRegionalna24.pl napisał jeden z mieszkańców osiedla Stare Miasto w Malborku, który zwraca uwagę na parkowanie samochodów na jedynej drodze dojazdowej do osiedla.

- Sezon w pełni, turyści unikają parkowania u prywatnego przedsiębiorcy szukając miejsc bezpłatnych. Rozumiem, kiedy są cykliczne imprezy tj. Oblężenie Malborka, gdzie miejsc jest niewystarczająca ilość, aby zaparkować samochody, w takich dniach jestem wyrozumiały. Czemu mamy cierpieć my, kierowcy mieszkańcy Starego Miasta w tygodniu i weekendy? Nie dość, że od jakiegoś czasu na tej ulicy często parkuje samochód dostawczy zasłaniający widoczność, to kierowcy samochodów osobowych (turyści) upodobali sobie parkowanie wzdłuż drogi bez zostawiania jakiegokolwiek miejsca na wyminięcie się dwóch samochodów?” - pisze oburzony mieszkaniec i dodaje, że dwa tygodnie temu w niedzielę ulica była cała zastawiona samochodami.

- „Cała ulica była tak zastawiona, że kierowcy chcący wyminąć się, cofali przez całą długość do skrzyżowania z ul. 17-go Marca lub w kierunku Szkoły Łacińskiej. Jeden z kierowców dwukrotnie musiał cofać, ponieważ kierowcy wyjeżdżający ze SM nie mieli jak się wycofać, bo za nimi powstawał zator” - dodaje mężczyzna.

 

Mieszkaniec zastanawia się, czy istnieje możliwość, by w tym miejscu postawić znak całkowicie zakazujący parkowanie na tej ulicy?

 

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czekamy na komentarze.

 

 

 

Zdjęcia od widza TvRegionalna24.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Stanisław Paluch
Stanisław Paluch 24.08.2022, 06:24
Przykład idzie z gory. Wystarczy popatrzeć jak parkuje na wjeździe pan Janusz vel Mirosław - kierowca burmistrza, ktory codziennie przyjeżdża po niego na Michałowskiego 8
SM
SM 22.08.2022, 08:49
Potwierdzam, parkowanie wzdłuż ulicy to dramat dziwię się tylko tym co nie boja się parkować wzdłuz ulicy przy bloku 1 bo ci co wyjeżdżają z parkingu jest duże ryzyko, że obiją samochody własnie tam zaparkowane. Co do parkowania przy Lewiatanie masakra z wjazdem dwa samochody się nie wyminą. Bardzo dobrze, że ktoś reszcie ten temat poruszył.
....
.... 21.08.2022, 06:47
W tym mieście widać nie wszyscy potrafią się zachować np. byłem u dentysty przed zabiegiem powiedziałem że mam słabe nerwy i chce znieczulenie dentysta podchodzi do mnie że sterczącym ptakiem nie bardzo wiem czy chodziło o reklamę graniu na nerwach takiej usługi se nie zamawiałem poszedłem do zakładu dentystycznego a nie do agencji towarzyskiej ciekawe czy żona dentysty jak ma wie o jego zachowaniu i czy przy innych klijentkach klijentkach tak się zachowuje. Dentysto w piaskownicy się nie bawiliśmy i uważaj z kim tańczysz żeby ktoś cię nie zgasił.
sid
sid 20.08.2022, 20:55
Póki Straż Miejska nie będzie tego egzekwować to tak porostu będzie. Może mają pozwolenie?
Gość
Gość 20.08.2022, 20:07
Nie tylko turyści tak parkują ale i mieszkańcy Malborka którzy ze swoimi tzw. herbami i pretensjami i swoim zachowaniem i nie chodzi tylko o parkowanie zachowują się gorzej od pospolitych prostaków z pegeeru.
pol
pol 20.08.2022, 10:37
Powyższe rozumie , ale parkują " szoferzy " mając linię wyznaczającą miejsce parkingowe między kołami i tym samym zajmują dwa miejsca.
Straż i policją nie reaguje.
Olaf
Olaf 20.08.2022, 09:52
Przepraszam, my mamy straż miejską w Malborku?
Zorro
Zorro 20.08.2022, 18:13 (odpowiedź do Olaf)
Co mamy ?????
Sze(w) wszystkich sze(w)ów
Sze(w) wszystkich sze(w)ów 20.08.2022, 22:49 (odpowiedź do Zorro)
Proszę się mnie nie czepiać. Ja już nic nie mogę.