Wydanie nr 172/2024, Czwartek 20.06.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Bożena, Bogna, Rafał, Edburga, Gemma, Florentyna, Franciszek, Hektor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mistrz (nie tylko) parkowania na ul. Westerplatte w Malborku.

Mistrz (nie tylko) parkowania na ul. Westerplatte w Malborku. fot. Widz TvMalbork.pl
Pojazd, który jest nieprawidłowo zaparkowany, stanowi utrudnienie nie tylko dla pieszych, ale również dla innych kierowców. Bardzo dużym niebezpieczeństwem jest samochód zaparkowany na przejściu dla pieszych, ponieważ zasłania widok zarówno pieszym, jak i innym kierowcom.

Zgodnie z art. 49 ust. 1 pkt. 2 Prawa o ruchu drogowym samochód można zaparkować w odległości 10 metrów przed i za przejściem dla pieszych. W bliższej odległości bowiem obowiązuje zakaz zatrzymywania się i postoju.

- „Zabrania się zatrzymywania pojazdu na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem”.

Za takie parkowanie grozi mandat w wysokości od 100 do 300 zł.

Na naszą skrzynkę redakcyjną jedna z mieszkanek Malborka przysłała zdjęcie samochodu zaparkowanego na przejściu dla pieszych na ul. Westerplatte w Malborku. Wyraziła nadzieję, że jeżeli kierowca zobaczy swój pojazd w naszej telewizji, to może więcej już nie będzie go tak parkować io nie będzie stwarzał niebezpieczeństwa dla innych użytkowników.

Warto w tym miejscu przypomnieć, dlaczego nie powinno parkować samochodów na przejściu dla pieszych i w jego bliskiej odległości. Wśród pieszych są dzieci i osoby starsze, które z racji wieku mogą mieć problem z orientacją i refleksem. Co za tym idzie, kierowcy parkując w bliskiej odległości lub na samym przejściu dla pieszych zasłaniają go innym uczestnikom ruchu. Może dojść do tragedii, bowiem zarówno pieszy, jak i nadjeżdżający kierowca nie widzą siebie nawzajem. Wówczas może dojść do sytuacji, że pieszy znajdzie się na torze jazdy zbliżającego się do przejścia pojazdu. Pamiętajmy jednak, że nie tylko kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność w miejscach, w których stoją nieprawidłowo zaparkowane samochody. Piesi również powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo - wychodząc zza samochodu nieprawidłowo zaparkowanego mają obowiązek zorientować się, czy rzeczywiście drogą nie nadjeżdża żaden samochód i poczekać, aż ten przejedzie lub zatrzyma się i ustąpi pierwszeństwa.


A wy co sądzicie na ten temat?

 

Czekamy na kolejne zdjęcia z powiatu malborskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Wraz z krótkim opisem sytuacji i miejsca, w którym zostały wykonane, można je przesyłać na adres: redakcja@zulawyimierzeja24.pl redakcja@tvregionalna24.pl info@tvregionalna24.pl redakcja@tvmalbork.pl Wszystkie fotografie opublikujemy na naszych stronach.

Wysyłając zdjęcie/a bardzo prosimy o wskazanie autora fotografii, któremu zapewniamy anonimowość i nadesłanie pisemnej zgody na jej publikację. Można w formie mailowej.: „Wysyłając zdjęcie oświadczam, że są one moją własnością i mam prawa do jego rozpowszechniania”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.