Wydanie nr 147/2022, Piątek 27.05.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Lucjan, Magdalena, Oliwer, Radowit, Izydor, Juliusz, Jan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mistrz (nie tylko) parkowania przed marketem w Malborku.

Mistrz (nie tylko) parkowania przed marketem w Malborku. fot. Widz TvMalbork.pl
Niepełnosprawne osoby poruszając się samochodami po drogach, korzystają z wielu ułatwień, ponieważ z powodu znacznego ograniczenia ruchowego, należy tej grupie zapewnić możliwość aktywnego uczestniczenia w społecznym życiu, w tym także korzystania z samochodu oraz parkowania go jak najbliżej docelowego miejsca. Określa to artykuł 8 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Na parkingach wyznaczone są specjalne miejsca postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Są widoczne z daleka, ponieważ pomalowane są na kolor niebieski.

Zwyczajowo, z miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych korzystają osoby mające ku temu przesłanie i posiadające specjalną kartę parkingową. Jednak zdarzają się tacy kierowcy, którzy za nic mają przepisy i parkują sobie jak gdyby nigdy nic, w miejscach przeznaczonych nie dla nich.

Za zaparkowanie pojazdu na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych kierowca może otrzymać mandat karny w kwocie 500 zł i 5 punktów karnych. Pojazd może zostać również odholowany na parking strzeżony, na koszt właściciela”.

Dostaliśmy na naszą skrzynkę redakcyjną zdjęcie parkingu przed jednym z marketów w Malborku. Jak widać na załączonym obrazku, miejsca dla niepełnosprawnych są dokładnie oznakowane. Poza tym dodatkowo wyznaczone są miejsca dla rodziców z dziećmi.

Autorka zdjęcia napisała, że zrobiła je 8 lutego br. o godzinie 11.30 na parkingu przed Lidlem. „Pozdrawiam Panią. Chyba niezdecydowana. Ale nie wyglądała na niepełnosprawną i również była bez dziecka”.

A wy co sądzicie o kierowcach, którzy parkują w takich miejscach nie mając do tego uprawnień?

 

Czekamy na kolejne zdjęcia z powiatu malborskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Wraz z krótkim opisem sytuacji i miejsca, w którym zostały wykonane, można je przesyłać na adres: redakcja@zulawyimierzeja24.pl redakcja@tvregionalna24.pl info@tvregionalna24.pl redakcja@tvmalbork.pl Wszystkie fotografie opublikujemy na naszych stronach.

Wysyłając zdjęcie/a bardzo prosimy o wskazanie autora fotografii, któremu zapewniamy anonimowość i nadesłanie pisemnej zgody na jej publikację!

Można w formie mailowej.: „Wysyłając zdjęcie oświadczam, że są one moją własnością i mam prawa do jego rozpowszechniania”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
m
m 20.02.2020, 20:44
niech zgadnę -GSZ ?
Edzia
Edzia 21.02.2020, 08:19 (odpowiedź do m)
No właśnie GMB