Wydanie nr 154/2023, Sobota 3.06.2023
imieniny: pokaż (11 imion)Tamara, Konstantyn, Owidiusz, Leszek, Paula, Cecyliusz, Ferdynand, Klotylda, Owidia, Kewin, Klotylda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Co dalej z biogazownią w Tragaminie? Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Co dalej z biogazownią w Tragaminie? Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie… fot. Archiwum TvMalbork.pl
Temat fetoru odczuwanego w Tragaminie ciągnie się już od dawna. Zdeterminowani mieszkańcy cały czas dokumentowali uciążliwości związane z działalnością na terenie ich gminy biogazowni przy Ośrodku Hodowli Zarodowej.

W okresie wakacyjnym w ubiegłym roku mieszkańcy gminy dwukrotnie spotkali się z zarządzającymi OHZ w Tragaminie. Podczas rozmów wielokrotnie wskazywali na uciążliwości tej działalności w ich gminie. Sygnalizowali, że fetor z wylewanych na pobliskie pola nawozów wręcz uniemożliwia na co dzień im normalnie żyć. Ataki mieszkańców odpierane były przez prezesa spółki i pracowników, którzy zapewniali, że wszystko działa zgodnie z normami.

Sprawie biogazowni w Tragaminie przyjrzał się Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, który przeprowadził w spółce kontrolę. Otrzymaliśmy w tej sprawie komentarz inspektora po zakończeniu kontroli.

Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska nałożył na Ośrodek Hodowli Zarodowej GAJEWO Sp. z o.o. administracyjną karę pieniężną w wysokości 20 tys. złotych, za przetwarzanie odpadów z naruszeniem decyzji Starosty Malborskiego. Dodatkowo w dniu 31 stycznia br. tutejszy organ wydał decyzję administracyjną wstrzymującą działalność biogazowni rolniczej, w zakresie rozlewania płynnego pofermentu na użytkach rolnych. Ponadto 27 stycznia br. zostało złożone do Prokuratury Rejonowej w Malborku zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na odprowadzaniu bezpośrednio do rowu melioracyjnego R6 zanieczyszczeń płynnych”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Laluś
Laluś 09.02.2020, 22:21
Takie zapachy kręcą się tam jak smród po kalesonach .
Laluś
Laluś 09.02.2020, 22:23 (odpowiedź do Laluś)
Pra pra pra dziada.
KOWR
KOWR 07.02.2020, 20:00
Do konca luteggo nic nie wolno wylewać na pola !
Mieszkaniec smierdzacej wiochy
Mieszkaniec smierdzacej wiochy 07.02.2020, 18:18
Mam nadzieję że zaczniemy normalnie żyć i nie będzie trute środowisko a przedewszystkim ludzie w końcu zajmą się tym szambem o przepraszam biogazownia