Wydanie nr 181/2022, Czwartek 30.06.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Marcjalis, Bazyli, Władysława, Ciechosława, Leon, Emilia, Leona, Lucyna, Trofim, Władysław, Ermentruda, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Biogazownia zatruwa nam życie”. Fetor w Tragaminie i burzliwe spotkanie z prezesem OHZ.

Odór jest często nie do wytrzymania. Mieszkańcy miejscowości Tragamin w Gminie Malbork mają dosyć uciążliwej działalności sąsiada. OHZ Gajewo jest spółką skarbu państwa i zajmuje się hodowlą bydła, produkcją roślinną oraz produkcją i sprzedażą energii elektrycznej.

Biogazownia działająca przy Ośrodku Hodowli Zarodowej w Tragaminie wzbudza coraz większe niezadowolenie wśród mieszkańców. Wydobywające się odory przy produkcji energii oraz fetor z wylewanych na pobliskie pola nawozów uniemożliwiają często normalne życie. Mieszkańcy mówią o fali odorów w szczególności w nocy. Smród ma być tak duży, że uniemożliwia uchylenie okna.

- Zapach wynikający z hodowli bydła w porównaniu z odorem z biogazowni jest jak fiołki. Tu się nie da mieszkać. Żądamy konkretnych działań i zaprzestania trucia nas tym smrodem - tak sytuację widzą mieszkańcy.

- Wybudujemy membranę antyodorową oraz posadzimy szpaler z drzew w celu ograniczenia uciążliwych zapachów. Jednak o całkowitym ich wyeliminowaniu raczej nie może być mowy. W przyszłości chcielibyśmy, dzięki biogazowni, umożliwić mieszkańcom podłączenie nowego zasilenia grzewczego, które zastąpi stare piece. Do tego jednak potrzebujemy wsparcia władz gminnych – informuje Krzysztof Tomasik, prezes OHZ Gajewo.

Zdaniem mieszkańców do wielu uchybień doszło już w procesie uzgadniania i realizacji inwestycji. Przedsiębiorstwo odpiera zarzuty i zapewnia, że wszystko działa zgodnie z normami.


Więcej o sprawie w reportażu.

 

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
B.S
B.S 28.08.2019, 11:01
Wyrażam współczucie mieszkańcom Tragaminie. Nie jestem z tej miejscowości tylko z Malborka, ale tam pracuję we Flexopacku i ten kołchoz mam pod nosem. Uważam że takie stężenie smrodu napewno nie jest obojętne dla ludzkiego zdrowia. Tym powinna zająć się skrupulatnie prokuratura.
zażenowana
zażenowana 18.08.2019, 14:56
....wprowadzić metodę "wybudowania szpaleru z drzew ochronnych" panie prezesie z czego pan będzie " budował " ten szpaler z klocków lego ???? dzieci w przedszkolu wiedzą, że drzewa się sadzi ...
PIS
PIS 14.07.2019, 08:47
................................czy chudy Tadzik będzie teraz startował z jedynki w Tragaminie ? On Wam ten smród zamieni na smród polityczny !
Ania
Ania 12.07.2019, 11:28
Nie mieszkam tam, ale przejechać przez Tragamin nawet z zamkniętymi oknami to jest szok, smród niesamowity. Nie wiem jak ci ludzie to wytrzymują.
OHZ
OHZ 11.07.2019, 20:08
Komu śmierdzi wynocha.
Anonim
Anonim 12.07.2019, 07:07 (odpowiedź do OHZ)
Wynosić to możesz się Ty !
Nie po to ludzie kupują mieszkania , żeby nawet nie móc otworzyć okien !
Dlaczego boisz się ujawnić kim jesteś naprawdę , tylko podszywasz się pod OHZ?
No chyba , że jesteś pracownikiem tej spółki i boisz się powiedzieć jakiekolwiek słowo ;)
Ale myślę , że każdemu normalnemu człowiekowi ten smród przeszkadza w jakimś stopniu
gość
gość 20.08.2019, 14:26 (odpowiedź do Anonim)
OHZ takich bzdur by nie napisał, bo to nie człowiek- tylko idota albo może jakiś chory człowiek z uszkodzonym narządem powonienia może takie kretyństwa wypisywać!
Rolnik
Rolnik 12.07.2019, 07:29 (odpowiedź do Anonim)
A ja w Tragaminie czuję przyjemny zapach lakieru nowych maszyn New Holland i dużych pieniędzy. Nie stwierdzam smrodu.
zafrasowana
zafrasowana 20.08.2019, 14:19 (odpowiedź do Rolnik)
Tragamin to miejsce w którym przede wszystkim się mieszka, żyje a nie fabryka mamony- nigdy tak nie było. New Holland powstał stosunkowo niedawno i nie wydziela zapachów zagrażających mieszkańcom a biogazownia to jednak inny temat dzięki niej nasze mieszkania tracą na wartości więc pisząc byle co lepiej wcale nie pisać.