Wydanie nr 153/2023, Piątek 2.06.2023
imieniny: pokaż (17 imion)Marzanna, Marcelin, Efrem, Maria, Trofima, Erazm, Racisław, Nicefor, Piotr, Eugeniusz, Florianna, Floriana, Mikołaj, Marianna, Fotyn, Materna, Domna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Biogazownia w Tragaminie musi przejść modernizację. Sprawę ma zbadać m.in. prokuratura.

22 sierpnia odbyło się drugie spotkanie dotyczące funkcjonowania OHZ Gajewo. Mieszkańcy miejscowości Tragamin nie potrafią zrozumieć, jak minister rolnictwa może chwalić działalność spółki, skoro oni są regularnie truci gazami wypuszczanymi w powietrze. Sytuacja zaniepokoiła już Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku. Sprawę ma badać również prokuratura.

Zdaniem mieszkańców gazy z pobliskiej biogazowni są regularnie wypuszczane w powietrze. Coraz więcej osób skarży się również na dolegliwości zdrowotne. Sytuacja miała się nasilić już dwa lata temu, jednak do tej pory praktycznie nic nie zrobiono w kierunku jej poprawy. Spółka odpiera zarzuty i zapowiada wdrożenie procesu naprawczego.

Starania powoli odnoszą skutek, gdyż organy nadzorujące rozpoczęły kontrole w spółce, by sprawdzić czy faktycznie doszło do nieprawidłowości, o których od wielu miesięcy alarmują mieszkańcy.

 

Fetor odczuwany jest często kilkanaście kilometrów od biogazowni. Mieszkańcy cały czas zbierają materiały zdjęciowe i nagrania wideo. Jak podkreślają nie zależy im na zamknięciu zakładu, a na modernizacji i wyeliminowaniu czynników uciążliwych i szkodliwych..

 

Szczegóły w reportażu.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
M-K
M-K 18.09.2019, 07:26
TAM OD ZAWSZE SMIERDZI I BEDZIE SMIERDZIAŁO,NICH SIE DO STOLICY WYPROWADZA NP.DO ,, WARSZAWY "
Julianna
Julianna 01.09.2019, 19:02
Kolejny dzień czuć okropny fetor na Czwartakach, trudno wytrzymać przy otwartych oknach, może nasze władze tak lubią, ale zwykli mieszkańcy mają dość.
xs
xs 27.08.2019, 09:50
Wczoraj tamtędy przejeżdżałam. Od smrodu zrobiło mi się słabo i smród podrażnił mi tak gardło, że dostałam ataku kaszlu, którego nie mogłam opanować. Smród zagraża bezpieczeństwu. Współczuję mieszkańcom, że są skazani na wdychanie tych trujących oparów. Mam nadzieję, że odpowiednie służby szybko poprawią tę sytuację.
Michał
Michał 26.08.2019, 21:44
Ochrona środowiska w Gdańsku wcale się nie śpieszy żeby wyjaśnić sprawę."Prezes" opowiada bzdury o melioracji i sadzeniu drzew.Starostwo w Malborku może się w końcu zainteresuje jakie substancje są UTYLIZOWANE w biogazowni-w końcu wydało na to stosowne zezwolenia!
Bolek op spycha
Bolek op spycha 24.08.2019, 09:15
..........................PIS ma tyle wspólnego z prawem i sprawiedliwością co prostytutka z cnotą i dziewictwem !
Ekolog
Ekolog 23.08.2019, 22:33
Coraz większy smród także polityczny. Kto za tym stoi ?