Wydanie nr 31/2023, Wtorek 31.01.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Cyrus, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwik, Marceli, Marcelin, Marcelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mistrz (nie tylko) parkowania na Starym Mieście w Malborku. Czy ktoś w tym mieście może wreszcie uporządkować tę sytuację – pyta mieszkaniec.

Mistrz (nie tylko) parkowania na Starym Mieście w Malborku. Czy ktoś… fot. Widz TvMalbork.pl
W tym miejscu wielokrotnie pisaliśmy o tym, że zasadniczo chodniki służą pieszym do chodzenia, a ulice przeznaczone są do jazdy samochodem. Oczywiście chodnikiem można jeździć rowerem czy hulajnogą, jednak nie zmienia to faktu, że korzystają z niego głównie piesi uczestnicy ruchu. Przechadzając się po naszym mieście można dojść do wniosku, że wielu kierowców jest odmiennego zdania i swoje samochody, mimo zakazu, parkują na chodnikach.

 

Wracamy do tematu, który poruszany był tutaj wielokrotnie. Dotyczy on nagminnego parkowania na chodniku przy jednym z marketów na Starym Mieście w Malborku. Napisał do nas mieszkaniec naszego miasta, który zwraca uwagę na związane z tym niebezpieczeństwo dla dzieci mieszkających w pobliżu.

- „Chciałbym raz na zawsze wyjaśnić pewną zagadkową sprawę na Starym Mieście, temat ten był już pewnie przerabiany nie raz. Chodzi mi o parkowanie na chodniku przy sklepie Lewiatan. Pewnie większość ludzi ma to w poważaniu i powie po prostu, że ktoś się czepia, ale powstają tam pewne zagrożenia i niedogodności” - pisze mieszkaniec Malborka. - „Po pierwsze: dzieciaki jeżdżące na rowerkach, rodziny z wózkiem nie mogą się zmieścić pomiędzy samochodem a słupkami. U dzieciaków może to skutkować guzem czy obcierką kolana - oby nie czymś gorszym. Po drugie - co też zauważyłem – dzieci, jak to dzieci w miejscu tym przechodzą i przebiegają przez ulicę, kierowcy co niektórzy za wolno tu nie jeżdżą, kierowcy nie widzą dzieci zza samochodów, dzieci nie patrzą i może skończyć się to fatalnie. Czy ktoś w tym mieście może wreszcie uporządkować tę sytuację np. poprzez przesunięcie znaku zakazu albo egzekwowanie przepisów? Zresztą to jest chodnik, a wyznaczony parking zaczyna się parę metrów dalej. Zresztą ewidentne gwizdanie na przepisy czy jakiekolwiek zasady widać na niektórych zdjęciach, które zrobiłem. Właściciel tego samochodu zrobił sobie prywatny parking na wysepce miedzy przejściem dla pieszych i stoi tak od zawsze!, a obok parking z wolnymi miejscami”.

 

A wy co na ten temat sądzicie?

 

 

 

 

Czekamy na kolejne zdjęcia z powiatu malborskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Wraz z krótkim opisem sytuacji i miejsca, w którym zostały wykonane, można je przesyłać na adres: redakcja@zulawyimierzeja24.pl redakcja@tvregionalna24.pl info@tvregionalna24.pl redakcja@tvmalbork.pl Wszystkie fotografie opublikujemy na naszych stronach.

Wysyłając zdjęcie/a bardzo prosimy o wskazanie autora fotografii, któremu zapewniamy anonimowość i nadesłanie pisemnej zgody na jej publikację. Można w formie mailowej.: „Wysyłając zdjęcie oświadczam, że są one moją własnością i mam prawa do jego rozpowszechniania”.

 

 

 

Zdjęcia nadesłał widz TvMalbork.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
wawka
wawka 08.07.2021, 11:24
zapraszam na osiedle słowackiego 35, tam ludzi jakby mogli to by na klatkę autem wjechali :)
Ja
Ja 08.07.2021, 20:53 (odpowiedź do wawka)
Kogo zapraszasz??
Maxikaz
Maxikaz 08.07.2021, 08:47
A ja ostatnio wygrałem w loterii hulajnogę i też nie mam gdzie jej zaparkować
...
... 07.07.2021, 22:36
Nie tylko chodzi o parkowania chodzi też o zagrywki "kierowców" ostatnio jakiś młokos jechał na motocyklu WSK idę se prosto ulica i jakieś dziwne ruchy w moim kierunku tylko tyle że ja wiem o co chodzi i tak dalej i tak dalej i tak dalej nie mam czasu zajmować się młokosami z daleką byłem zmuszony pogrozić mu palcem nie napiszę którym żeby uważał na przyszłość.
Realista
Realista 07.07.2021, 16:13
No chyba nie SM się będzie takimi sprawami zajmowala
Nemo
Nemo 09.07.2021, 18:01 (odpowiedź do Realista)
Oczywiście, że nie będziemy się zajmowali takimi błahostkami jest ciepło i można się spocić, a ponadto smakosze tanich "trunków" spod sąsiedniego sklepu krzyczą na nas i pokazują co im możemy zrobić.