Wydanie nr 279/2022, Czwartek 6.10.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Fryderyka, Alberta, Brunon, Roman, Bronisław, Baldwin, Baldwina, Askaniusz, Artur
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mistrz (nie tylko) parkowania na de Gaulle'a w Malborku.

Mistrz (nie tylko) parkowania na de Gaulle'a w Malborku. fot. Widz TvMalbork.pl
W polskim prawie znajdziemy aż 20 różnych wykroczeń związanych z nieprawidłowym parkowaniem pojazdu. Do poważniejszych wykroczeń zaliczyć można złamanie zakazu parkowania. Dlaczego kierowcy parkują na zakazie? Najczęstszą przyczyną jest pośpiech, a także brak wolnych miejsc parkingowych. A czy kierowcy zdają sobie sprawę z tego, ile kosztuje mandat za to wykroczenie?

 

Każdy kierowca musi zdawać sobie sprawę z tego, że w momencie pozostawienia swojego samochodu w niedozwolonym miejscu, może to przysporzyć mu wielu kłopotów, głównie w postaci mandatu i punktów karnych. Gorzej, jeżeli funkcjonariusze zdecydują o odholowaniu pojazdu na policyjny parking. Wówczas nasz portfel może jeszcze bardziej się uszczuplić.

 

 

 

 

Polskie prawo karne parkowanie na zakazie postoju kwalifikuje jako czyn zabroniony. Z racji tego, że czyn ten zazwyczaj nie powoduje poważnego niebezpieczeństwa, uregulowano go w art. 90 i 92 §1 Kodeksu wykroczeń, w których czytamy, że „kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny albo karze nagany. Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego, podlega karze grzywny albo karze nagany”. Za popełnienie tego czynu grozi kara do 300 zł mandatu karnego oraz od 0 do 5 punktów karnych.


 

 

 

Zdjęcie nadesłane od widzów przedstawia parking przy sklepie Lidl w Malborku.

A wy co na ten temat sądzicie?

 

 

 

 

Czekamy na kolejne zdjęcia z powiatu malborskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Wraz z krótkim opisem sytuacji i miejsca, w którym zostały wykonane, można je przesyłać na adres: redakcja@zulawyimierzeja24.pl redakcja@tvregionalna24.pl info@tvregionalna24.pl redakcja@tvmalbork.pl Wszystkie fotografie opublikujemy na naszych stronach. Wysyłając zdjęcie/a bardzo prosimy o wskazanie autora fotografii, któremu zapewniamy anonimowość i nadesłanie pisemnej zgody na jej publikację. Można w formie mailowej.: „Wysyłając zdjęcie oświadczam, że są one moją własnością i mam prawa do jego rozpowszechniania”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
prawda
prawda 28.01.2021, 11:55
z całym szacunkiem, koło lidla zawsze jest gdzie zaparkować. Zwłaszcza od czasu uruchomienia pracy nowej "galerii" bo z nią doszło miejsc parkingowych. A cebula i tak parkuje przed samem wyjściem.
Gość
Gość 26.01.2021, 08:27
do panów bijących pianę...
odróżnijcie imbecyli i chamów (mercedes ze zdjęcia) od osób "błędnie parkujących" - a może czasami nie mających jak inaczej zaparkować.
Słowackiego - deweloper bloki postawił - o miejscach zapomniał
Szkoła nr10. - może nie ma parkingu na podwórku szkolnym.
Ja rozumiem bo i mi jest ciężko przejechać, ale wykażmy się zrozumieniem dla innych. Zacznijmy od siebie czy na pewno zawsze jestem "poprawnym" kierowcą?!
Chcecie wołać straż miejską? tam dopiero robią imb... :)? już nie raz się popisali.
nie wiem czy wiecie ale wedle polskiego w strefie zamieszkania (tabliczka z biegającymi dziećmi) parkować można TYLKO w miejscach wyznaczonych, ten przepis nie dość że jest martwy to całkiem odrealniony.
Spójrzmy na polskie osiedla. Wydaje ci się że parkujesz przy chodniku wszystko w porządku zadowolony ale jesteś w błędzie za to jest mandat. - i teraz pomyślcie jak wyglądają piaski, południe i inne dzielnice. 10 miejsc parkingowych a aut wciśniętych na zapałkę.
Wielki błąd miasta że sprzedaje każdy kawałek gruntu dla naszych "pato" deweloperów zamiast wyganiać ich poza granice miasta poszerzając je a w tych miejscach robić parkingi:
piaski grudziądzka, warecka, słowackiego drugi budynek przed oknami, konopnickiej.

Z tego co się orientuje to chyba prawo nakłada na dewelopera kilka obowiązkowych miejsc parkingowych (płatne garaże też się w to wliczają) więc nie dziwmy się skoro stawia się blok przy bloku po 30 mieszkań a 5 miejsc parkingowych.
krytyk
krytyk 26.01.2021, 11:42 (odpowiedź do Gość)
Wystarczy nie kupić mieszkania w bloku bez parkingu, jak nie pójdą lub po niższej cenie to pato deweloper w chwili się nauczy. I co to za tłumaczenie, skoro jest zakaz to jest, koniec dyskusji.
gosc
gosc 27.01.2021, 08:14 (odpowiedź do krytyk)
Nie kupić mieszkania od "patodewelopera" to jest jedno, ale mieszkać od 30 lat na dzielnicy piaski, lub starszej części południa to jest drugie
gośc
gośc 27.01.2021, 08:12 (odpowiedź do krytyk)
dodatkowo jak mówiłem odróżnijmy:
1. imbecyla z zdjęcia parkującego na środku - bo tu się w pełni zgaadzam.
2. od osób nie mających gdzie zaparkować
Gość
Gość 27.01.2021, 08:11 (odpowiedź do krytyk)
rozumiem że ciebie stać wybudować się garażem + parkingiem na kilka aut, akurat mnie też chociaż do nie dawna mieszkałem w bloku i wynajmowałem. lecz nie wszystkich stać więc staram się być wyrozumiały ale jak to powiedzenie mówi "człowiek, człowiekowi wilkiem" i póki nie zmienimy tego w sobie to świat będzie wyglądał jak wygląda - a pandemia+dystans i odizolowanie jeszcze to potęguje.
ps. ciekawe jak u ciebie z przestrzeganiem innych przepisów, ciekawe ile razy łamiesz ten przepis i nawet nie wiesz... - tak jak pisałem zacznijmy od siebie.
poirytowany
poirytowany 25.01.2021, 15:52
Całe miasto pełne takich imbecyli, a to co się dzieje w dolnej części Słowackiego to już masakra nieegzekwowane zakazy to tylko paliwo dla głupoty. Najlepszym lekiem byłaby laweta i parking za Białą Górą.
xs
xs 26.01.2021, 11:35 (odpowiedź do poirytowany)
Mnie Słowackiego również irytuje. I to parkowanie pod klatkami, bo ciężko ruszyć tyłek i przejść się kawałek z prawidłowo zaparkowanego auta w miejscu do tego wyznaczonym. Lepiej utrudniać życie innym, którzy prawidłowo zaparkowali samochody. cebula i jeszcze raz cebula. Parkowanie na ulicy na podwójnej ciągłej też ciągle ma miejsce mimo, że kilka razy straż miejska się tam pojawiła. Baba z merola dalej parkuje na skrzyżowaniu z blokiem
Ktoś
Ktoś 25.01.2021, 20:51 (odpowiedź do poirytowany)
Słowackiego to nic w prowadzeniu z tymi którzy parkują pod sp 10. Wszyscy jeden za drugim i jak od strony rynku jadą samochody to przejechać w stronę miasta to jest dopiero wyzwanie. Ale tam nauczyciele inteligencja więc co ja prosty człowiek będę się wypowiadać
Warek
Warek 25.01.2021, 15:54 (odpowiedź do poirytowany)
Redaktorze zapytajcie straży miejskiej co na to ??