Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mistrz (nie tylko) parkowania na Grudziądzkiej w Malborku.

Mistrz (nie tylko) parkowania na Grudziądzkiej w Malborku. fot. Widz TvMalbork
Konwencja wiedeńska o ruchu drogowym przez Polskę, a dokładnie Radę Państwa PRL została ratyfikowana 24 lutego 1988 roku. Błędnie nazywana kodeksem drogowym - Ustawa Prawo o ruchu drogowym wraz ze wszystkimi jej nowelizacjami weszła w życie 20 czerwca 1997 roku i od tej pory z wprowadzanymi cyklicznie zmianami obowiązuje do dnia dzisiejszego.

Przez wszystkie lata wprowadzanych zmian w polskim kodeksie drogowym nie uległo zmianie znaczenie drogowych znaków. Bez względu na to, kiedy zdawaliśmy prawo jazdy, znaki drogowe w dalszym ciągu oznaczają to samo.

Dla przypomnienia – znaki nakazu wyrażają ustalenia organizacji poprzez nakazanie uczestnikowi ruchu wymaganego zachowania, sposobu jazdy, a także obowiązków. Przede wszystkim wskazują wymagany sposób poruszania się na skrzyżowaniu albo w innym miejscu, w którym istnieje możliwość zmiany kierunku jazdy.

Dlaczego o tym wspominamy? Napisała do nas mieszkanka Malborka, która zwróciła uwagę na kierowcę, który na ulicy Grudziądzkiej w Malborku, na jednokierunkowej zaparkował samochód w kierunku odwrotnym do stojącego obok znaku nakazu.

Autorka zdjęć podkreśla, że „to takie normalne dla tych (GSZ) rejestracji. Tam jest nakaz jazdy na wprost no i parkowanie”.

 

A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

 

Czekamy na kolejne zdjęcia z powiatu malborskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Wraz z krótkim opisem sytuacji i miejsca, w którym zostały wykonane, można je przesyłać na adres: redakcja@zulawyimierzeja24.pl redakcja@tvregionalna24.pl info@tvregionalna24.pl redakcja@tvmalbork.pl Wszystkie fotografie opublikujemy na naszych stronach.

Wysyłając zdjęcie/a bardzo prosimy o wskazanie autora fotografii, któremu zapewniamy anonimowość i nadesłanie pisemnej zgody na jej publikację!

Można w formie mailowej.: „Wysyłając zdjęcie oświadczam, że są one moją własnością i mam prawa do jego rozpowszechniania”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Michał
Michał 25.02.2020, 17:35
"Autorka zdjęć podkreśla, że

"
Sprawdzajcie tekst przed publikacją.
GOść
GOść 24.02.2020, 13:34
w jednokierunkową mógł wjechać tyłem (prawo na to pozwala) poza tym laweta na awaryjnych może kogoś zabiera, stoi na awaryjnych... właśnie to jest jedna z tych niepewnych dwuznacznych sytuacji.