Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dlaczego Madonna nie jest oświetlona? - pyta mieszkanka Malborka.

Dlaczego Madonna nie jest oświetlona? - pyta mieszkanka Malborka. fot. Widz TvMalbork.pl
W kwietniu tego roku minął cztery lata, odkąd zakończono prace związane z odrestaurowaniem figury Madonny z Dzieciątkiem, zniszczonej w trakcie działań wojennych w 1945 roku. Od tamtej pory można podziwiać ponad 8 metrową figurę znajdującą się we wschodniej niszy zamkowego kościoła. Piękny widok za dnia, jednak wieczorową porą już nie do końca, ponieważ figura Madonny z Dzieciątkiem nie jest podświetlona.

W tej sprawie napisała do nas jedna z mieszkanek Malborka, pytając – dlaczego figura nie jest oświetlona. Z prośbą o wyjaśnienie tej kwestii zwróciliśmy się do Muzeum Zamkowego w Malborku.

W odpowiedzi Kazimierz Bogusz, zastępca dyrektora ds. naukowo – konserwatorskich muzeum wyjaśnił, że 3 lata temu podjęto kroki zmierzające do jej (figury przyp. red.) oświetlenia. Podjęto prace koncepcyjne, przeprowadzono próby. Nie dało to jednak zadowalających rezultatów. Ocenie trwają prace nad całościową koncepcją iluminacji Zamku. W jej ramach kwestia figury również znajduje swoje miejsce”.

Kiedy w końcu mieszkańcy i turyści odwiedzający nasze miasto będą mogli podziwiać Madonnę z Dzieciątkiem również po zachodzie słońca? Niestety na razie nie jest dokładnie określony termin. Ale podczas spacerów w okolicach zamku zwracajcie uwagę, bo być może nastąpi to szybciej, niż nam się wydaje.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Co nas denerwuje


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
kosciuszkowiec
kosciuszkowiec 22.01.2020, 12:22
turyści nie zostają u nas do wieczora bo tutaj nie ma co robić !!!! zwiedzą zamek i opuszczają nasze bidne miasteczko jednym słowem Malbork to NOCLEGOWNIA !!!!!!!!
Jacek
Jacek 22.01.2020, 11:24
Oj bardzo ważne czemu madonna nie jest oswietlona niewazne że Malbork się zwija ludzie wyjeżdżają nie ma pracy i nawet kina nie ma A ostatnio zauważyłem że nawet nie ma sklepu rybnego tu nic nie ma A pani ma problem z nieoswietlona madonną
Paweł
Paweł 23.01.2020, 08:10 (odpowiedź do Jacek)
Odsłonięcie figury też było wielką porażką, po tylu latach żadnej przemowy dyrektora zamku nic - ludzie przyszli zobaczyli i poszli. Ale wracając do sklepu rybnego rozumiem przykład. Jest to banalny przykład, ale tak banalny że idealny. Bo w mieście coraz częściej brakuje podstawowych sklepików. Sam dużo muszę zamawiać z internetu bo tu nie znajdę.
Flądra
Flądra 22.01.2020, 23:16 (odpowiedź do Jacek)
Nie ma sklepu rybnego??? No nie, miasto bez sklepu rybnego to nie miasto. Może nie być kina, może nie być basenu ale sklep rybny musi być.
Jacek
Jacek 23.01.2020, 00:07 (odpowiedź do Flądra)
Nic nie zrozumiałeś ale co się dziwić coraz więcej tu taki sfrustrowanych półgłuwków