Wydanie nr 28/2023, Sobota 28.01.2023
imieniny: pokaż (12 imiona)Augustyn, Manfred, Manfreda, Flawian, Ildefons, Julian, Karol, Piotr, Roger, Tomasz, Waleriusz, Walery
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy ktoś widział wandala? - pyta mieszkaniec Malborka.

Czy ktoś widział wandala? - pyta mieszkaniec Malborka. fot. Widz TvMalbork.pl
Niezadowolenie społeczne wywołane wprowadzeniem pandemii koronawirusa, a ostatnimi czasy orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji prowadzą do frustracji i niepokoju naszego społeczeństwa. Trwające od kilku dni protesty rosną w siłę i nic już nie jest w stanie ich zatrzymać. Jednak czy panująca sytuacja daje przyzwolenie na niszczenie czyjegoś mienia?

 

W niedzielę, 25 października br. z Placu Jagiellończyka ruszył tłum niezadowolonych z decyzji rządzących mieszkańców naszego miasta, którzy spacerem przeszli pod siedzibę biura posła PiS, Kazimierza Smolińskiego znajdującego się przy ulicy Sienkiewicza. Demonstracja była pokojowo nastawiona, a obecni na miejscu policjanci nie podejmowali żadnych działań. Jednak mimo tego, prawdopodobnie w tym czasie doszło do jednego nieprzyjemnego incydentu, o czym poinformował nas poszkodowany mieszkaniec.

- „Jest trudny okres w polityce i innych sprawach, chciałbym przywołać zdarzenie, które miało miejsce między ostatnią niedzielą godzina 16, a poniedziałkiem 9 rano. W poniedziałek rano idąc do mojego samochodu spotkała mnie przykra niespodzianka. Mój prawidłowo zaparkowany samochód przy ulicy Sienkiewicza został zniszczony przez jakiegoś wandala. Zastanawia mnie czy ktoś tak bardzo nie miał co robić, że musiał dać upust swoim emocjom niszcząc prawdopodobnie używając dolnej kończyny czyjąś własność, czy może emocje jakiegoś czynnego uczestnika protestu kobiet trochę kogoś poniosły i też niczym pseudo kibol postanowił co nieco zdewastować” - napisał właściciel uszkodzonego samochodu.

- „Zwracam się z prośbą, czy ktoś widział to zdarzenie, ta sama osoba być może jeszcze komuś zniszczyła samochód albo znów to zrobi” - apeluje.

Trwające od tygodnia protesty w naszym kraju są wynikiem społecznego niezadowolenia, jednak nie można pozwolić na to, by niszczono przy tym czyjeś mienie. Nie pozwólcie na to, by strajk w słusznej sprawie zamienił się w akt wandalizmu, bo wówczas przybierze formę zamieszek. A to nie o to w tym wszystkim chodzi.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Co nas denerwuje


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Zyg
Zyg 29.10.2020, 18:57
Na oś Południu przydałoby się więcej patroli w nocy
gość
gość 29.10.2020, 14:54
czy te zdążenie ma coś wspólnego z demonstracją, przecież ona tędy nie przechodziła. - może po prostu ktoś kogoś nie lubi :) po co pisanie że przez demonstrację.
Jakub
Jakub 29.10.2020, 21:14 (odpowiedź do gość)
Uważasz, że skoro ktoś cie nie lubi ma prawo zniszczyć Ci coś na co ciężko musiałeś/aś zapracować
To może warto się zastanowić czy faktycznie patrząc tymi kryteriami czy czegoś ci nie zniszczyć bo za takie myślenie też cie nie lubię
Ktoś albo kilka osób od dłuższego czasu niszczy samochody na Jasnej, Sienkiewicza
Były głębokie rysy na karoserii, wgniecenia od uderzenia na dachu i potłuczone lub wyrwane lusterka
Gość
Gość 30.10.2020, 08:05 (odpowiedź do Jakub)
oczywiście że tak nie uważam w żadnym wypadku. Tylko artykuł brzmi tak jak by to osoby idące w manifestacji to zrobiły. - a z tym że ktoś kogoś nie lubi to tylko uszczypliwy żart. Ktoś niszczy na jasnej, czy na południu, ja tego nie toruję, tak jak wywracania po pijaku chociażby śmietników. Jak byłem gówniarzem jak się napiłem to wracałem do domu a nie wszystko po drodze niszczyłem.