Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork nie chce zarabiać na reklamach? „Jest to dla nas lekceważące”.

  • Wydanie nr 220/2022
  • 15 stycznia 2020, 09:49
  • Robert Bychowski
  • Interwencje TV
  • 13 komentarze
Malborskie Światłowody są lokalną firmą, która z powodzeniem konkuruje z ogromnymi przedsiębiorstwami telekomunikacyjnymi. Aby dotrzeć do jak największej liczby klientów, spółka chciała wynająć powierzchnie reklamowe na wiatach przystankowych. Niestety okazuje się to naprawdę trudne. Reklama jest dźwignią handlu. Każdy z nas zna to powiedzenie. Większe obroty i rozwój lokalnych firm, to zwiększone przychody dla miasta, a Malbork sytuację finansową ma, jaką ma. Kiedy w budżecie brakuje pieniędzy, to chyba każda złotówka jest istotna. Niestety w Malborku podejście jest nieco inne.

Wiaty przystankowe są wykorzystywane na całym świecie pod powierzchnie reklamowe. W naszym mieście również posiadamy takie miejsca. Problem w tym, że ustalenie z kim można podpisać umowę reklamową, nie jest takie proste.

Malborskie Światłowody chcąc przedstawić swoją aktualną ofertę na wiatach przystankowych skierowały swoje zapytanie do MZK.

 

Oto pierwsza odpowiedź: - Miejski Zakład Komunikacji w Malborku Sp. z o.o. Informuje, że nie świadczy reklam na przystankach autobusowych. Przesłana informacja jest bardzo konkretna. Pracownik pewnie wiedział z kim można się w tej sprawie skontaktować, ale skoro nikt o to nie pytał, to nie chciał z pewnością wychodzić przed szereg.

W związku z powyższym firma z Malborka telefonicznie skontaktowała się z dwoma urzędnikami z magistratu. Konkluzją rozmów było wskazanie ZGKiM, jako podmiotu odpowiedzialnego za powyższe zadanie.

 

Skoro tak, to próbowano dalej. Do spółki komunalnej wysłano kolejne zapytanie z prośbą o informację i wycenę. - Pytanie nie dotyczy ZGKiM Malbork. Skierowane być powinno do MZK - odpisał przedstawiciel przedsiębiorstwa. W tym momencie do MZK wysłano drugie pytanie w tej sprawie. Tym razem odpowiedź była również bardzo konkretna. - Przystanki autobusowe należą do Urzędu Miasta Malborka, proszę kontraktować się z Urzędem.

 

Chcąc doprowadzić sprawę do końca, ostatnie zapytanie wysłano do Urzędu Miasta. Niestety od kilku dni nikt nie znalazł czasu, by odpisać w tej sprawie. Przedsiębiorcy z Malborka pytają – czy to jest poważne podejście?

Chcemy dać miastu zarobić, płacimy tutaj podatki, zatrudniamy ludzi stąd i co? I nic. Skoro to twoja firma, to radź sobie sam. Tak właśnie odbieramy całą sytuację.

W oficjalnych komunikatach mówi się o wspieraniu lokalnego biznesu. Jeżeli tak to wsparcie wygląda, to jakoś nas nie dziwi, że od lat ciężko miastu namówić duże firmy do inwestowania w Malborku. Naszym noworocznym życzeniem jest wspólne działanie, a nie czekanie wyłącznie na nasze podatki.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
WALDEMAR
WALDEMAR 17.01.2020, 07:43
Dość BAZGROLOM i REKLAMOM !!!Nie ma wolnej SPOKOJNEJ PRZESTRZENI wokół nas !! W durnej tv na godinę jest 15 minut filmu a POZOSTAŁE - durne reklamy, Ja i pewnie WIELU nie chce reklam.
JOO
JOO 17.01.2020, 09:00 (odpowiedź do WALDEMAR)
TYLKO W POLSACIE REKLAMY SĄ PRZERWANE FILMAMI HIHIHIH
mk
mk 16.01.2020, 10:18
Jaki burmistrz to takie umierające miasto !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
NIE DAJMY SIĘ OGŁUPIAĆ REKLAMOM
NIE DAJMY SIĘ OGŁUPIAĆ REKLAMOM 16.01.2020, 09:08
Reklamy zatruwają nasze otoczenie, w radiu, tv, na ulicach ! Są szkodliwe i czym ich mniej tym lepiej ! Nie można już prawie słuchać radia i tv same reklamy tabletek TO JEST CHORE I NALEŻY Z TYM WALCZYĆ !!!!!
Ada
Ada 15.01.2020, 15:12
nie wydawajcie pieniędzy, przystanki nie są nawet podświetlone
gość
gość 15.01.2020, 13:08
może ktoś chce się reklamować, a może ktoś chce za drogo... a może jak to w tym mieście nawet nikt reklamować się nie che, bo przecież poczta pantoflowa jest najlepsza. - a później zdziwieni że nikt o nich nie wie nic nie sprzedali zamykać się trzeba. - pomijając że to specyficzne miasto mało jaki interes ma rację bytu.. - ale jeśli ludzie zarabiają ile zarabiają a kawiarnia liczy sobie za kawę tyle co w 3city to nie ma co się dziwić z drugiej strony.
Uczeń
Uczeń 15.01.2020, 12:32
Miejsce źwierząt jest w lesie albo w ZOO.
Referendum w Sprawie odwołania Charzewskiego i usunięcie ze stanowiska Wilka
Referendum w Sprawie odwołania Charzewskiego i usunięcie ze stanowiska Wilka 15.01.2020, 11:32
Proszę państwa urząd nie radzi sobie z najprostszymi sprawami, brak jakiejkolwiek koncepcji rozwoju tylko dalsze zadłużanie miasta
Sztumiak
Sztumiak 15.01.2020, 19:59 (odpowiedź do Referendum w Sprawie odwołania Charzewskiego i usunięcie ze stanowiska Wilka )
wybraliście niemoty to teraz macie
ed
ed 15.01.2020, 10:59
To cały Malbork dno i tyle
widz
widz 15.01.2020, 10:47
całe miasto jest tak zarządzane przez marka, a potem się dziwicie ze ponad 66 baniek długu
xD
xD 15.01.2020, 20:08 (odpowiedź do widz)
ktoś go wybrał :D
Kierowca MZK
Kierowca MZK 15.01.2020, 10:18
...................................najpierw trzeba by zatrudnić w MZK jakiegoś choćby trochę sprytniejszego na umyśle szefa. Bo z tego wynika, że ten obecny sam nie podejmie żadnej logicznej decyzji bo myśli tylko o sobie i własnym stołku i nie nie będzie ryzykował. Zresztą z takim intelektem gdzie on znajdzie pracę ?