Wydanie nr 166/2024, Piątek 14.06.2024
imieniny: pokaż (4 imiona)Walerian, Justyn, Eliza, Ninogniew
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mistrz (nie tylko) parkowania na Targowej w Malborku.

Mistrz (nie tylko) parkowania na Targowej w Malborku. fot. Widz TvRegionalna24.pl
Osoby niepełnosprawne poruszając się po drogach samochodami, korzystają z wielu ułatwień ze względu znacznego ograniczenia ruchowego. Tej grupie należy bowiem zapewnić możliwość aktywnego uczestniczenia w społecznym życiu, w tym również korzystania z samochodu oraz parkowania go jak najbliżej docelowego miejsca. Mówi o tym artykuł 8 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Na parkingach wyznaczone są specjalne miejsca postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Widoczne są z daleka, bowiem pomalowane są na niebieski kolor.

Z miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych zwyczajowo korzystają osoby mające ku temu przesłanie i posiadające specjalną kartę parkingową. Zdarzają się jednak tacy kierowcy, którzy za nic mają przepisy i parkują sobie jak gdyby nigdy nic, w miejscach przeznaczonych nie dla nich.

Zgodnie z kodeksem „za zaparkowanie pojazdu na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych kierowca może otrzymać mandat karny w kwocie 800 zł i 5 punktów karnych. Pojazd może zostać również odholowany na parking strzeżony, na koszt właściciela”.

Na naszą skrzynkę otrzymaliśmy zdjęcia od pana Andrzeja, który uchwycił kierowcę, który nie tylko zaparkował na dwóch miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych, ale jeszcze zahaczył o trzecie miejsce parkingowe. Aż chciałoby się w tym miejscu zacytować klasyka - „kto bogatemu zabroni”?

 

A wy co sądzicie na ten temat?


 

Czekamy na kolejne zdjęcia z powiatu malborskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Wraz z krótkim opisem sytuacji i miejsca, w którym zostały wykonane, można je przesyłać na adres: redakcja@zulawyimierzeja24.pl redakcja@tvregionalna24.pl info@tvregionalna24.pl redakcja@tvmalbork.pl Wszystkie fotografie opublikujemy na naszych stronach.

Wysyłając zdjęcie/a bardzo prosimy o wskazanie autora fotografii, któremu zapewniamy anonimowość i nadesłanie pisemnej zgody na jej publikację. Można w formie mailowej.: „Wysyłając zdjęcie oświadczam, że są one moją własnością i mam prawa do jego rozpowszechniania”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Gosc
Gosc 29.08.2022, 16:50
auto stało tam dłużej? czy znów bicie piany a poza kadrem którego nie widać na foto czeka drugie auto na wciągniecie na lewete.
Ktoś
Ktoś 26.08.2022, 22:25
to jakiś d..bil