Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dlaczego parking cmentarza komunalnego w weekend jest wciąż zamknięty? Marcin Szesza - radny Rady Powiatu Malborskiego pisze interpelację do Urzędu Miasta Malborka.

INTERPELACJA! PARKING, KTÓRY POWINIEN SŁUŻYĆ MIESZKAŃCOM JEST ZAMKNIĘTY. W CZYM TKWI PROBLEM?
Cmentarz Komunalny w Malborku jest licznie odwiedzany przez mieszkańców naszego powiatu. Kilka tygodni temu zostałem poproszony o interwencję ws. zamknięcia w weekendy jednego z parkingów, który sąsiaduje z naszą nekropolią.
W imieniu mieszkańców naszego powiatu oraz innych osób odwiedzających cmentarz zwróciłem się w interpelacji z prośbą o możliwość korzystania z parkingu w weekendy, kiedy to właśnie największa liczba mieszkańców naszego powiatu odwiedza groby swoich bliskich.
 
Jak można było przeczytać w mediach społecznościowych decyzja o zamknięciu parkingu przy ul. Wejhera spotkała się z dużym oburzeniem ze strony mieszkańców. Nie tylko ze względu na fakt, że parking, który służył dotąd mieszkańcom po prostu został zamknięty, ale również ze względu na fakt, że osoby z trudnościami w poruszaniu się mają utrudniony dostęp do nagrobków swoich bliskich. Jak pisze jedna z internautek: " Byłyśmy dziś przy tej bramie i musiałyśmy wrócić do domu , ponieważ moja mama nie doszłaby o kulach do grobu taty z innej bramy, za daleko dla niej". W odpowiedzi na interpelację otrzymałem lakoniczną odpowiedź od zarządcy cmentarza, która próbowała tłumaczyć zaistniałą sytuację aktami wandalizmu itp. ( dziwne, że dochodzi do takich aktów akurat w weekendy, gdyż w tygodniu parking jest otwarty).
 
Padła jednak deklaracja, że parking będący przedmiotem sprawy zostanie udostępniony mieszkańcom w weekendy w godz. 8:00-15:00. Jak jest w rzeczywistości mogliśmy przekonać się dzisiejszego popołudnia. Sugestie jakie padały pod adresem zarządcy ze strony mieszkańców odwiedzających dzisiaj Cmentarz Komunalny pozostawię dla siebie.... ( z czystej przyzwoitości).
 
W związku zaistniałą sytuacją zwracam się tym razem publicznie z apelem do zarządcy cmentarza komunalnego w Malborku o udostępnienie parkingu przy ul. Wejhera do dyspozycji mieszkańców w KAŻDY WEEKEND w godzinach od 8:00 do 15:00.
Marcin Szesza - radny Rady Powiatu Malborskiego
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkaniec Malborka
Mieszkaniec Malborka 07.12.2021, 13:29
Słuszna interwencja. To jest skandal co tam się wyprawia
M.
M. 06.12.2021, 13:32
Interwencja Radnego niewątpliwie zasadna. Mam jednak wątpliwość co do formy- interpelacja. Przecież mógł bezpośrednio interweniować u zarządcy cmentarza albo w Urzędzie Miasta ,a nie od razu ,,interpelować". No chyba,że chodzi tu o autopromocję Radnego?
A.
A. 06.12.2021, 14:50 (odpowiedź do M.)
Jak nie zrobisz nic - źle, zrobisz - jeszcze gorzej albo poszukamy drugie dno. Jak radny chce zrobić coś pożytecznego i godnie reprezentować mieszkańców to trzeba dowalić. Po to kiedyś ktoś dał taki instrument jak "interpelacja", żeby z niego korzystać, a nie rozmawiać z szeregowymi pracownikami, którzy później powiedzą, że nic nie wiedzą albo nie pamiętają rozmowy bo tak to się zazwyczaj odbywa. Wielokrotnie się o tym przekonałam.
M.
M. 06.12.2021, 17:23 (odpowiedź do A.)
Nie miałem zamiaru ,,dowalić" Radnemu. Podjął zasadną interwencję.Ale czy trzeba było aż interpelować w tej sprawie- tak jak ma to w zwyczaju Przewodniczący Rady Miasta?Wystarczył telefon Radnego do Prezesa/Zcy Prezesa ZGKiM i efekt byłby taki sam.
Maxikaz
Maxikaz 06.12.2021, 09:55
Zamknięty bo jest covid i wszystko jasne
citizen
citizen 05.12.2021, 19:33
Zamieść w Malborku trzeba od dawna od prezesów bo większość urzedasów, mafia
telewidz
telewidz 05.12.2021, 13:29
Tak w celu sprostowania, Pan radny napisał interpelację do Starosty.
Oczywiście podniesiony temat bardzo słuszny.
Anka
Anka 06.12.2021, 17:26 (odpowiedź do telewidz)
Cmentarz nie podlega pod Starostę , a pod Burmistrza. Radny chyba pomylił więc adres interpelacji?
telewidz
telewidz 06.12.2021, 20:17 (odpowiedź do Anka)
I na to chciałem zwrócić uwagę. Radny powiatowy złożył interpelację zgodnie ze swoimi kompetencjami do Starosty. Tutaj chyba redaktor nawalił.
Ehh...
Ehh... 06.12.2021, 19:14 (odpowiedź do Anka)
Radny sklada interpelacje zgodnie z ustawa. Jak bys przeczytal oprocz komentarzy tresc interpelacji ktora jest zalaczona wyzej to bys nie pisal bzdur.
Anka
Anka 07.12.2021, 18:59 (odpowiedź do Ehh...)
Jak już to- nie pisała ,a nie pisał ( do Ehh). Czytałam nie tylko komentarze ,ale oczywiście treść interpelacji oraz odpowiedź na nią. Nie piszę bzdur ,a przedstawiam swoje zdanie.
Bozena
Bozena 05.12.2021, 06:37
Moja mama ma problemy z poruszaniem zawsze korzystamy z tego parkingu z boku. Nie rozumiem kompletnie dlaczego ta brana jest zamykana na weekendy? Co to komu przeszkadza. Niestety od wejscia glownego do naszych grobow jest kilkaset metrow i moja mama nie dalaby rady dojsc, kiedy brama jest otwarta i normalnie mozna zaparkowac samochod to mamy do pokonania niewelki kawalek. Dla mnie osobiscie ten parking moze byc nawet platny ale niech do cholery otworza ta brame, kto to widzial zeby parking stal pusty a ludzie jeden na drugim samochody parkowali o swobodnym przejezdzie nie wspomne.
Czas pogonić
Czas pogonić 05.12.2021, 09:32 (odpowiedź do Bozena)
Warto napisać do prezesa Zgkim Może ruszy tego pseudo zarządcę ,który rzadko Jes w miejscu pracy .A gdy już jest to - szkoda epitetów
Mieszkaniec
Mieszkaniec 05.12.2021, 00:12
Obecny zarządca wogóle nie powinien być zarządcą cmentarza ponieważ jest nie miły dla interesantów.
Brak słow
Brak słow 05.12.2021, 09:28 (odpowiedź do Mieszkaniec)
To GBÓŔR !!!! czuje się jak prywaciarza na swoim ,czas to zakończyć
.
. 04.12.2021, 23:21
Nie masz cwaniaka nad Warszawiaka. Warszawa stolica Polski a chyba niektórzy zapomnieli w Malborku lub nie wiedzą że też mieszkają w tzw. stolicy- dawnej stolicy Państwa Krzyżackiego ludzie obudźcie się.
Krzyżak
Krzyżak 04.12.2021, 22:44
Państwo w państwie ! Ten p.zarządca to szumna naza ! Kiedys zwrocilem uwage ,ze toy toy pełne w przeddzień wszystkich świętych I co I nic jakby nie do niego ! Może pora na zmianę jegomościa???! Zrobione tylko główne aleje a pierwsza równoległa od drogi na Sztum pozarywana I połatana od 25 lat !!!! Ciepla posada i tylko naklejki potrafi kleic na nagrobkach ! Juz w tydzien po terminie zaplaty !!!! Porażka !
To nie prywatny folwark ! Czas na zmiany !!!
P.s. z kim ustalił wyłączenie parkingu w weekendy ????? Pytam z kim ???! W głowach się przewraca na państwowym wikcie!
Wkur...zony
Wkur...zony 05.12.2021, 10:37 (odpowiedź do Krzyżak )
Dokładnie sektor X od ćwierć wieku doły zasypane kamieniami I ostatnio 3 łaty asfaltowe brak slow
Piotr
Piotr 04.12.2021, 21:50
Kto tu jest dla kogo? Zamknijcie jeszcze bramki na cmentarz i ten parking przed cmentarzem tez zamknijcie zeby autobusy do ladowania mialy wiecej miejsca. To jest zenada temat dla Mazura w TVN 24
Man
Man 04.12.2021, 21:42
Malbork Miasto Cudów, tu wszystko jest inaczej niż powinno być hahahaha