Wydanie nr 59/2024, Środa 28.02.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Ludomir, Roman, Falibog, Gaja, Makary, Oswald, Kaja, August (w latach nieprzestępnych), Gajusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Dlaczego parking cmentarza komunalnego w weekend jest zamknięty? – pytają oburzeni mieszkańcy.

Malbork. Dlaczego parking cmentarza komunalnego w weekend jest zamknięty?… fot. Widz TvRegionalna24.pl
Do naszej redakcji TvRegionalna24.pl rozdzwoniły się telefony od oburzonych mieszkańców Malborka, w których informują, że parking przy cmentarzu komunalnym, znajdujący się przy ul. Wejhera jest zamknięty w soboty i niedziele. W zasadzie w dni, kiedy więcej osób odwiedza swoich bliskich, parking jest zamknięty. Skąd taka decyzja?

 

Zwróciliśmy się do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Malborku, który zarządza cmentarzem komunalnym w Malborku z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy.

 

W odpowiedzi Władysław Krawczyk, Prezes Zarządu ZGKiM napisał, że brama wjazdowa na parking cmentarza komunalnego, znajdującego się przy ul. Wejhera, została zamknięta z powodu naruszenia regulaminu cmentarza. Przyczyną takiej decyzji było podrzucanie przez różne osoby na teren cmentarza różnego rodzaju odpadów (m. in. gruz i ziemię), a także poruszanie się samochodów po terenie cmentarza poza godzinami pracy administracji oraz w dni ustawowo wolne od pracy – także w soboty i niedziele.

 

- „Jako Zarządca cmentarza, na którym spoczywa obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa i porządku na terenie miejskiej metropolii jesteśmy zobowiązani do podjęcia działań mających na celu niedopuszczenie do dalszego powtarzania się wyżej wymienionych sytuacji” - wyjaśnia Prezes Krawczyk. - „W związku z powyższym zmuszeni jesteśmy do wprowadzenia ograniczeń w zakresie korzystania z drugiego parkingu znajdującego się przy cmentarzu komunalnym, który zgodnie z wywieszoną na bramie informacją czynny jest w dni pracujące, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15”.

 

Zwraca jednak uwagę, że dzięki naszej interwencji Zarząd podjął decyzję o dodatkowym otwarciu bramy wjazdowej na ten parking również w okresach wzmożonego ruchu na cmentarzu komunalnym, czyli okresach przedświątecznych.

 

- „W związku z powyższym informujemy, że parking przy cmentarzu znajdujący się przy ul. Wejhera czynny będzie również w soboty i niedziele w godzinach 8-15” - informuje Władysław Krawczyk. - „Ponadto informujemy, że ruch pojazdów na terenie parkingu będzie monitorowany przez pracowników cmentarza komunalnego celem dostosowania godzin otwarcia parkingu do natężenia ruchu pojazdów oraz potrzeb odwiedzających”.

 

 

 

Zdjęcia od widza TvRegionalna24.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Andrzej
Andrzej 23.11.2021, 07:48
"miejskiej metropolii" a nie nekropolii?


Mieszkanka
Mieszkanka 22.11.2021, 16:21
A co straz miejska ma do roboty niech cos robia i pilnuja parkingu i cnentarza. To ze to zostalo zamkniete jest jakims nieporozumieniem dzialy sie tam tandejskie sceny tydzien temu w dlugi weekend
The Bill
The Bill 22.11.2021, 16:27 (odpowiedź do Mieszkanka)
Jakie sceny?
wiewiórka
wiewiórka 22.11.2021, 12:09
No to Panie Zarządca kto podrzucił śmieci do lasu wzdłuż muru cmentarza?