Wydanie nr 341/2021, Wtorek 7.12.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Ambroży, Marcin, Ninomysł, Agaton, Marcisław, Józefa, Polikarp, Zdziemił, Sabin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dlaczego Urząd Miasta Malborka boi się prawdy?

Stosunki zachodzące między mediami lokalnymi a lokalną władzą i mieszkańcami powiatu czy gminy należą do podstawowych relacji społecznych. Nie od dziś media lokalne mają wpływ na kształt stosunków między władzą a obywatelami w społeczności lokalnej, a także kształtowaniu aktywności obywatelskiej w szerokim tego słowa znaczeniu. Wolność słowa i niezależność dziennikarzy w tym wymiarze wynika z ich odpowiedzialności związanej z rolą, jaką pełnią. Lokalne media nie tworzy się tylko do przekazywania bieżących informacji z życia miasta i jego mieszkańców. Do ich podstawowych funkcji, prócz informacyjnej, należy opinio twórczość i kontrola. Pierwsza poprzez prezentowanie w mediach lokalnych rozmaitych opinii dotyczących miejscowej rzeczywistości społecznej, poprzez stymulowanie odbiorców do wypracowania własnego stanowiska odnośnie do poszczególnych problemów oraz poprzez stworzenie im forum dla wyrażania swoich poglądów, przez co odbiorcy mediów stają się pełnoprawnymi uczestnikami dialogu publicznego. Druga, w ujęciu wąskim oznacza monitorowanie działalności władzy samorządowej, a także innych instytucji publicznych. Rozumiana szeroko, obejmuje wszystkie działania zmierzające do wykrywania i nagłaśniania rozmaitych nieprawidłowości z zakresu lokalnego życia społecznego.

Z każdym kolejnym artykułem ukazującym się na łamach naszej telewizji TvRegionalna24.pl, dotyczącym działalności malborskich urzędników z Burmistrzem na czele słyszymy, że mścimy się na naszym włodarzu (przypomnijmy, że w naszym mieście mamy ich aż trzech, w tym dwóch emerytów). Zachodzimy w głowę, na czym miałaby owa zemsta polegać. Czy chodzi jedynie o to, że zadajemy niewygodne dla kogoś pytania? Te pytania zadajemy w imieniu mieszkańców, którzy piszą do naszej redakcji w różnych sprawach. Wychodzimy z założenia, że skoro wysyłają do nas te pytania, to oczekują na nie odpowiedzi. Burmistrz nie odpowiadając na nie, unikając odpowiedzi, prawdopodobnie bojąc się prawdy, nie odpowiada nie nam, lecz wam, drodzy mieszkańcy. W naszej ocenie Burmistrz Malborka łamie w ten sposób prawo, bowiem ma obowiązek w ciągu 14 dni udzielić odpowiedzi, a my mamy wszyscy prawo dostępu do informacji publicznej. Dzieje się tak od kilkunastu miesięcy. W związku z powyższym postanowiliśmy zakończyć tę naszą wspólną zabawę w kotka i myszkę, decydując się złożyć skargę na bezczynność Burmistrza do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku.

Wydawać by się mogło, że poprzez takie działanie malborski urząd ukrywa niewygodne dla siebie fakty. Jednakże w innych lokalnych mediach możemy doczytać się, że Burmistrz lub jego Zastępcy są w stanie odpowiedzieć na zadawane im pytania. Czy tylko dlatego, że media te przedstawiają włodarzy w cieplejszym świetle? A może, gdy wszyscy cukrują, potrzebna jest gorzka prawda?

Przez kilkanaście miesięcy nagromadziło się mnóstwo pytań, na które urząd do tej pory nie odpowiedział. Czy tylko dlatego, że nasza redakcja nie lubi słodzić lokalnym włodarzom?

W dniu 16 listopada br. złożyliśmy skargę na bezczynność Burmistrza Miasta Malborka do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku, w której zwracamy uwagę, że na pytania dotyczące odprawy Józefa Barnasia, który został zwolniony na jeden dzień, by mógł pobierać państwową emeryturę wysłane 6 października br. do tej pory nie uzyskaliśmy odpowiedzi, choć – jak zapewne czytaliście na innym „państwowym” portalu, ich redaktorom udało się uzyskać odpowiedź na te pytania.

Będziemy sukcesywnie wysyłać kolejne skargi na bezczynność naszego Burmistrza. To przykre, że tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zmusić urząd do udzielania odpowiedzi na zadawane przez państwa pytania.

 

Panie Burmistrzu, czy Pan się na wszystkich obraził? Mieszkańcy czekają na odpowiedzi.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hyde park


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ewa
Ewa 21.11.2021, 17:35
Niestety póki młodzi nie przeją sterów w mieście nic się nie zmieni, same układy i układziki nie mające nic wspólnego w dobrem miasta Malborka. To przykre że nawet na basen lub do kina trzeba jechać do innego miasta.
Malbkontent
Malbkontent 21.11.2021, 16:46
Czytając te gorzkie żale można wysnuć wnioski iż Burmistrza wybrali ci sami kosmici co Trzaskowskiego we Wa-wie, a wszystkim się marzy pajdokracja? A nie prościej byłoby, wzorem Pawlaka z kultowej trylogii "dzielić ludzi nie na młodych i starych, rudych i cyklistów, a prosto na mądrych i głupich?" I wybierać także wg tego klucza? :))
The Bill
The Bill 21.11.2021, 15:56
Kto go wybrał?
Malbkontent
Malbkontent 22.11.2021, 10:05 (odpowiedź do The Bill)
Łoni???????????
M.
M. 21.11.2021, 19:00 (odpowiedź do The Bill)
Mieszkańcy Malborka w demokratycznych wyborach uznali,że jest najlepszy z wszystkich kandydatów.
Malbkontent
Malbkontent 22.11.2021, 10:06 (odpowiedź do M.)
Smutne to, ale prawdziwe. Vox populi, vox Dei!
Ada
Ada 21.11.2021, 19:59 (odpowiedź do M.)
i się pomylili
ricardo
ricardo 21.11.2021, 14:59
od lat wiadomo że w Malborku rządzi urzędnicza mafia, na zdjęciu marionetka i jego Pan,
Anka
Anka 21.11.2021, 19:02 (odpowiedź do ricardo)
Jeśli Pan tak uważa i ma na to konkretne dowody to powinien Pan to zgłosić do stosownych organów.
Malbkontent
Malbkontent 22.11.2021, 10:08 (odpowiedź do Anka)
Ale "stosowne organy" już nie mogą tyle co dawniej! :))
Andrzej
Andrzej 21.11.2021, 13:44
Niestety Malbork to miasto starych ludzi, tu nic kompletnie nic nie ma dla młodych.