Wydanie nr 279/2022, Czwartek 6.10.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Fryderyka, Alberta, Brunon, Roman, Bronisław, Baldwin, Baldwina, Askaniusz, Artur
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mistrz (nie tylko) parkowania na de Gaulle'a w Malborku.

Mistrz (nie tylko) parkowania na de Gaulle'a w Malborku. fot. Widz TvRegionalna24.pl
Po raz kolejny na łamach naszej telewizji pojawia się temat nieprawidłowego parkowania i to na zakazie. Wydawać by się mogło, że po ostatnim razie, gdy pisaliśmy na temat takiego parkowania i konsekwencji, jakie można ponieść, kierowcy wezmą się w garść i przestaną łamać ten przepis. Byliśmy w błędzie. Widocznie nie wszyscy wzięli do serca treść naszego artykułu.

 

Przypomnijmy, że polskie prawo karne parkowanie na zakazie postoju kwalifikuje jako czyn zabroniony. Z racji tego, że czyn ten zazwyczaj nie powoduje poważnego niebezpieczeństwa, uregulowano go w art. 90 i 92 §1 Kodeksu wykroczeń, w których czytamy, że „kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny albo karze nagany. Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego, podlega karze grzywny albo karze nagany”.

Za popełnienie tego czynu grozi kara do 300 zł mandatu karnego oraz od 0 do 5 punktów karnych.

 

 

 

 

- „Podsyłam wam zdjęcie kolejnego samochodu, który staje za znakiem zakazu zatrzymywania się. Na parkingu obok Lidla były wolne miejsca parkingowe” - napisał autor zdjęcia.

A wy co na ten temat sądzicie?

 

 

 

 

Czekamy na kolejne zdjęcia z powiatu malborskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Wraz z krótkim opisem sytuacji i miejsca, w którym zostały wykonane, można je przesyłać na adres: redakcja@zulawyimierzeja24.pl redakcja@tvregionalna24.pl info@tvregionalna24.pl redakcja@tvmalbork.pl Wszystkie fotografie opublikujemy na naszych stronach.

Wysyłając zdjęcie/a bardzo prosimy o wskazanie autora fotografii, któremu zapewniamy anonimowość i nadesłanie pisemnej zgody na jej publikację. Można w formie mailowej.: „Wysyłając zdjęcie oświadczam, że są one moją własnością i mam prawa do jego rozpowszechniania”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
xs
xs 13.04.2021, 09:27
pod biedronką na welbarku sytuacja wygląda tak samo. Trzeba zastawić wejście do biedry bylyby się tylko nie zmęczyć spacerem z auta. Juz nawet nie wspomnę o cwaniaczkach jadących z alei wojska i wciskających się z pasu do tego nie przeznaczonego zeby skręcić w stronę cukrowni. Cebula z prostaka nie wyjdzie nigdy.
ktoś
ktoś 12.04.2021, 16:35
Dlaczego nie pokażecie numerów, przecież to nie RODO, jak d..bil zobaczyłby swoje numery to więcej by tak nie parkował.
Ha ha ha.
Ha ha ha. 12.04.2021, 12:00
Wystarczy w takich miejscach instalować kolczatki, a wszelkiej maści wieśwageny nie będą tam parkować.
:-)
:-) 12.04.2021, 11:25
Pod LIDLEM takie parkowanie to norma. Nie ma dnia żeby ktoś tak nie zaparkował. A już na pewno w soboty