Wydanie nr 275/2022, Niedziela 2.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mistrz (nie tylko) parkowania na Smoluchowskiego w Malborku.

Mistrz (nie tylko) parkowania na Smoluchowskiego w Malborku. fot. Widz TvMalbork.pl
Wydawać by się mogło, że skoro ukończyliśmy kurs prawa jazdy i zdaliśmy egzamin, to powinniśmy umieć parkować skośnie, prostopadle i równolegle. Jednak nie wszyscy przyznają się do tego, że mimo tego parkowanie sprawia im ogromne trudności. Są również kierowcy, którzy potrafią parkować, to jednak wykonują ten manewr gorzej od niejednego początkującego kierowcy. Im więcej oglądamy zdjęć kierowców parkujących nieprawidłowo, tym częściej dochodzimy do wniosku, że jednak parkowanie jest manewrem sprawiającym kierowcom najwięcej problemów.

 

Parkowanie prostopadłe przodem wykonujemy najczęściej. Pod sklepami i galerią handlową, na parkingach strzeżonych, czy na osiedlach. Dlatego dla wszystkim kierowców, którym parkowanie prostopadłe stanowi olbrzymie wyzwanie, przypominamy kilka wskazówek z jednego z portali motoryzacyjnych, dzięki którym wykonają je prawidłowo.

 

 

 

 

Parkowanie samochodem prostopadłe przodem.

- „Najpopularniejsza metoda mówi o tym, by podczas parkowania przodem po prawej stronie skręcić kierownicę do oporu w momencie, gdy prawym lusterkiem przekroczymy obrys samochodu, obok którego parkujemy. Kierownicę odkręcamy wtedy, gdy samochód zaczyna ustawiać się równo z samochodami stojącymi po bokach. Analogicznie wykonujemy manewr parkowania przodem po lewej stronie, wybierając za punkt odniesienie lewe lusterko”.

 

 

 

 

Parkowanie samochodem prostopadłe tyłem.

- „Parkowanie prostopadłe tyłem rozpoczynamy, gdy w krańcu szyby pasażera zobaczymy środek samochodu (znaczek marki), obok którego parkujemy. Parkowanie wykonujemy, skręcając kierownicę do oporu, koła prostujemy w momencie, gdy samochód zaczyna ustawiać się równo z sąsiednimi samochodami”.

 

 

 

 

Wydaje się proste, prawda? To z czego wynika fakt, że wielu z nas w dalszym ciągu niepoprawnie parkuje swoje samochody?

- „Mamy nowego Mistrza parkowania, fotka zrobiona dzisiaj rano (tj. 15 listopada br.). Parking przy ul. M. Smoluchowskiego 1” - napisał mieszkaniec Malborka.

A wy co na ten temat sądzicie?

 

 

 

 

Czekamy na kolejne zdjęcia z powiatu malborskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Wraz z krótkim opisem sytuacji i miejsca, w którym zostały wykonane, można je przesyłać na adres: redakcja@zulawyimierzeja24.pl redakcja@tvregionalna24.pl info@tvregionalna24.pl redakcja@tvmalbork.pl Wszystkie fotografie opublikujemy na naszych stronach.

Wysyłając zdjęcie/a bardzo prosimy o wskazanie autora fotografii, któremu zapewniamy anonimowość i nadesłanie pisemnej zgody na jej publikację. Można w formie mailowej.: „Wysyłając zdjęcie oświadczam, że są one moją własnością i mam prawa do jego rozpowszechniania”.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
X
X 25.11.2020, 18:27
To może warto zrobić też zdjęcia wieczorem? Kiedy inne auta stoją w ten sam sposób nie pozostawiając miejsca do parkowania prostopadłego? Rano wyjeżdżają i zostaje taki właśnie jeden samochód i wyglada jakby specjalnie ktoś tak zaparkował. Pomyślcie troszkę zanim ocenicie barany tępe