Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy ktoś w końcu zrobi porządek z psem terroryzującym Gościszewo?

Czy ktoś w końcu zrobi porządek z psem terroryzującym Gościszewo? fot. Widz TvMalbork.pl
Od dwóch lat pies biegający w samopas wzbudza wielki niepokój wśród mieszkańców Gościszewa. „Pisałam kilka razy na straż miejską, naszego sołtysa Tadeusza Wiśniewskiego, burmistrza Leszka Tabora, Reksa, a jak doszło do pogryzienia to na policję” - pisze jedna z mieszkanek.

 

- „Od dwóch lat piszę do różnych instytucji osób z nadzieją, żeby tego psa eksmitowali z Gościszewa. Od dwóch lat ten pies lata samopas, lata po wsi i terroryzuje całą wieś. Mieszkańcy boją się wysiadać z autobusu, boją się chodzić. Ów pies rzuca się też na inne psy, na mojego rzucał się trzykrotnie. Za trzecim razem go ugryzł - obrażenia miał małe, lecz głębokie, bo miał kołnierz, który mu połamał, smycz, szelki zasłaniające ważne organy. Ten pies jest groźny i niebezpieczny, bo to nie bernardyn, tylko jakiś skundlony gigant” - pisze zaniepokojona mieszkanka Gościszewa.

 

 

 

 

Kobieta zapewnia, że od dwóch lat, by zapobiec jakimkolwiek atakom ze strony psa, kilkakrotnie zwracała się z prośbą o pomoc do Straży Miejskiej w Sztumie, Tadeusza Wiśniewskiego, sołtysa Gościszewa, a także burmistrza Sztumu, Leszka Tabora. Pomocy szukała także w Malborskim Towarzystwie Przyjaciół Zwierząt „REKS”. W końcu, jak doszło do tego, że pies pogryzł jej pupila – napisała do sztumskiej policji.

- „Nie zgłaszałam sprawy oficjalnie, bo to by się w sądzie skończyło i chociaż wiem, że w sądzie bym wygrała, ale jestem niepełnosprawna z dyzartrią (nie mówię). Dzielnicowa mówiła, że bez oficjalnego zgłoszenia oni nic nie mogą zrobić” - stwierdza kobieta.

 

 

 

 

Mieszkanka Gościszewa porusza się skuterem inwalidzkim i stąd też wynikają jej obawy o własne zdrowie.

- „Boję się, czy ten bydlak nie wyleci zza rogu. Wczoraj (w poniedziałek, 5 października br.) np. w porę go zobaczyłam, weszłam do znajomych na podwórko za płot i poprosiłam ich, żeby zadzwonili po tatę, żeby autem przyjechał po psa. On też się go boi. Tak się nie da żyć” - podsumowuje kobieta.

- „Jeśli nikt nam nie pomoże, mieszkańcy go odstrzelą. Już słyszałam, że to planują” - ostrzega.

 

 

 

 

Czekamy na wasze tematy z powiatu malborskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Przesyłajcie na adres info@tvregionalna24.pl Wszystkie fotografie i informacje opublikujemy na naszych stronach. Wysyłając zdjęcie/a bardzo prosimy o wskazanie autora fotografii, któremu zapewniamy anonimowość i nadesłanie pisemnej zgody na jej publikację. Można w formie mailowej - „Wysyłając zdjęcie oświadczam, że są one moją własnością i mam prawa do jego rozpowszechniania".

 

Zdjęcia: mieszkanka Gościszewa


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Co nas denerwuje


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
....
.... 10.10.2020, 08:24
A jak. Pies tej mieszkanki zagryza kury i wynosi to tego nie widzi n
.........
......... 10.10.2020, 20:01 (odpowiedź do .... )
Ta mieszkanka dlatego kupiła mu kaganiec żeby tego nie robił.
KAT.
KAT. 09.10.2020, 20:23
Macie w Gościszewie kościółkowego myśliwego oraz kilku świeckich myśliwych, więc można ich poprosić o jeden celny strzał.
KAT.
KAT. 09.10.2020, 20:23
Macie w Gościszewie kościółkowego myśliwego oraz kilku świeckich myśliwych, więc można ich poprosić o jeden celny strzał.
Barbara
Barbara 09.10.2020, 19:55
To jest zadanie dla sołtysa sołectwa lub ewentualnie dzielnicowego zeby zapanował porządek w tym mieście
Ha ha ha.
Ha ha ha. 09.10.2020, 20:21 (odpowiedź do Barbara)
To jest mała wioska.
aw
aw 09.10.2020, 16:42
jestem za żeby zrobić coś z tym psem a raczej właścicielem.dzieci boja sie wracac ze szkoly nieraz.