Wydanie nr 136/2022, Poniedziałek 16.05.2022
imieniny: pokaż (13 imiona)Germeriusz, Trzebiemysł, Fidol, Wiktoriana, Wiktorianna, Jan Nepomucen, Ubald, Wiktorian, Andrzej, Szymon, Honorat, Jędrzej, Jan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak wygląda zagospodarowanie terenu po Agromie i MSE z włączeniem negocjacji z Dino Polska

Jak wygląda zagospodarowanie terenu po Agromie i MSE z włączeniem negocjacji z Dino Polska fot. Fot. Archiwum Urzędu Miasta Malborka
Sprawy gospodarcze to jedne z najważniejszych kwestii w naszym samorządzie. O tym jak wygląda zagospodarowanie terenu po Agromie i MSE pytał w interpelacji Wiceprzewodniczący Rady Miasta Malborka Tomasz Klonowski. Oto treść interpelacji jaką złożył: „Proszę o szczegóły i stan inwestycji na terenie byłej Agromy oraz MSE z włączeniem negocjacji z Dino Polska.

A oto odpowiedź podpisana przez Burmistrza Charzewskiego: „W odpowiedzi na interpelację zgłoszoną w dniu 18 czerwca 2020 r„ dotyczącej inwestycji na terenie byłej Agromy oraz MSE informuję co następuje:
Stosownie do Aktu Notarialnego z dnia 29 maja 2018 roku PW Tyrex Spółka z ograniczona odpowiedzialnością Spółka Komandytowa z siedzibą w Kozach na działce nr 105/4, 107,4, 158/3 o łącznej powierzchni 0,4356 hu wpisano po zmianach „termin rozpoczęcia budowy, za które uważa się wybudowanie law fundamentowych wyznacza się na 30 maja 2021 r.

 

Jesteśmy w stałym kontakcie z inwestorem, aby wspierać jego działania zmierzające do rozpoczęcia inwestycji.

 

W strefie przemysłowej w Malborku, w tym objętą Pomorską Specjalna Strefą Ekonomiczną dokonaliśmy sprzedaży 4 z pośród 7 posiadanych działek. Na jednej z nich rozpoczęła się inwestycja budowy zakładu produkcyjnego firmy WOJTEX producenta armatury gazowej. Zakupiona wcześniej druga działka została przygotowana do prowadzenia działalności usług dźwigowych z posadowieniem na niej hali magazynowej dla potrzeb firmy. Pozostałe 2 firmy oczekują na pozwolenie na budowę. Z terenu 10 ha objętego PSSE zostały wydzielone dwie działki, o łącznej powierzchni 1,8 ha, które oczekują na ogłoszenie przetargu. Branża tych firm to produkcja. Wszystkie nowo powstałe firmy przyczynią się do powstania pond 120 miejsc pracy. Prowadzimy także rozmowy z innymi inwestorami zewnętrznymi we współpracy z lnvest in Pomerania, Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz Polską Agencją Inwestycji i Handlu, których celem jest zagospodarowanie pozostałych terenów inwestycyjnych pod zabudowę przemysłową.

 

Dino Polska w dalszym ciągu zainteresowana jest zakupem gruntów na terenie Malborka w ilości 17 ha. Taki potencjał gruntów posiada gmina Malbork dlatego też wspieramy firmę DINO, aby zakupiła grunt i rozpoczęła zapowiedzianą inwestycję na terenie gminy Malbork”

Nie zamierzam w tym krótkim tekście omawiać całej gospodarki miasta. Jest to tylko przedstawienie urywka, który jednak uważam za istotny. Działania jakie odbywają się w temacie zagospodarowania terenu po Agromie i MSE uważam za warte poznania.

Adam Ilarz – RAJCA miejski
PS. Źródła jakie wykorzystałem:
1) Odpowiedź na interpelację Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Malborka Tomasza Klonowskiego z dnia 24.06.2020 r.

Adam Ilarz – RAJCA miejski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hyde park


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.