Wydanie nr 136/2022, Poniedziałek 16.05.2022
imieniny: pokaż (13 imiona)Germeriusz, Trzebiemysł, Fidol, Wiktoriana, Wiktorianna, Jan Nepomucen, Ubald, Wiktorian, Andrzej, Szymon, Honorat, Jędrzej, Jan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Do Malborka to tylko wyspać się przyjeżdżam – krótka analiza mieszkanki.

Często o miastach, które w bliskim sąsiedztwie graniczą z większymi aglomeracjami mówi się, że są ich sypialniami. Skąd taka nazwa? Prawdopodobnie wzięła się z tego, że mieszkańcy mniejszych miast dojeżdżają do pracy czy studia do większych, ale na noc wracają do swoich przysłowiowych czterech ścian. Czy rzeczywiście Malbork postrzegany jest w ten sposób?

A więc miasto Malbork. Hmm.. Cóż... Za dużo dobrego powiedzieć nie mogę, oprócz tego, że na upartego można pieszo przejść, bo wszędzie w miarę blisko (nie jest dużym miastem). Ogólnie rzecz biorąc Malbork to dziura, nie ma nic ciekawego prócz zamku, nie ma wyboru dobrze zaopatrzonych sklepów, nie ma możliwości wieczorem spędzić czasu z partnerem lub znajomymi w jakimś lokalu, i nie mówię tu by usiąść i się schlać, tylko coś dobrego zjeść, wypić i spędzić miło czas. Drogi są tragiczne, dziura pogania dziurę szczególnie przelotówka przez miasto na Elbląg.

Z tego powodu, iż Malbork wieczorami robi się miastem wymarłym, to chętnie spędzamy czas w Gdańsku, zawsze gdzieś coś dobrego się zje i posiedzi do późniejszego wieczoru, jest większy wybór sklepów np. Taka Matarnia. W jednym miejscu, a konkretne sklepy.

Jeszcze jeden minus to taki, że w sobotę niestety trzeba jechać do Gdańska również, bo w Malborku wszystko zamknięte od południa powoli. Do Malborka to tylko wyspać się przyjeżdżam, bo nic innego tu nie ma do roboty. Brudno, nudno... Wiola”.

 

Czekamy na wasze komentarze, opinie i przemyślenia na temat naszego miasta. Jest coś, co was również niepokoi i martwi? A może wręcz przeciwnie - piszcie na adres: info@tvregionalna24.pl

Wiola
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hyde park


Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mariola
Mariola 24.02.2020, 00:18
Tak tylko wycinka drzew ,ryją w ziemi ,niszczą naturalne środowisko .Co tam na Wielbarku się szykuje? Wycinają mimo już w tak zniszczonym terenie nad Nogatem,co będzie budowane ? Komu sprzedano cały teren z lasem? Wypalają w Koscieleczkach drzewo koło jeziorka ,po co? Kto na to pozwala ? Wytną drzewa a później lament ze smog? Niszczą i tak skażone powietrze, niszczą gdzie się da i co się da. Śmieci w około ,obraz brzydki to co widać to słabo świadczy o mieszkańcach i urzędnikach.
Alutka
Alutka 16.02.2020, 20:59
To prawda nic tu się nie dzieje głupi Sztum czy Nowy Staw ma więcej atrakcji i różnorodności dla każdego. Zły rządzący
Ziutek
Ziutek 16.02.2020, 17:39
………………..Jak rządziło peło musiałem pracować, byłem kierowcą w MZK w Malborku. Pobudka o 3 rano, przed 5 na bazie i cały dzień woziłem wariatów po mieście. Niedziela, świątek i piątek, ostra harówka. Jedni mówią taka praca, według mnie to współczesne niewolnictwo. Ale od czasu wypłaty kopulacyjnego - 500 plus moje życie się zmieniło, bajka. Mówię Wam. Teraz dopiero jestem gość. Zapisałem się do PIS co by mieć z nimi spokój i co by mnie bronili w Sądach bo mam długi. Zwolniłem się z pracy i teraz to bym nie poszedł do roboty nawet za 8 tys. zł na rękę. Żyję z konkubiną Lusią i 12 dzieci a Lusia mówi, że to nie koniec. Jedno chyba moje. Ona zarejestrowana - oczywiście jako samotna matka. Full socjal - czynsz MOPS płaci, 2 tony węgla z MOPS na zimę sprzedaliśmy po 700 zeta za tonę. Po co mi, jak i tak mam darmo prąd z klatki schodowej. Żarcia tyle, że zjeść się nie da. Makaron, cukier, ryż sprzedajemy znajomym, bo sklepy nie chcą - jest opisane "pomoc społeczna - nie na sprzedaż". Co za matoł taki tekst wymyślił – pewnie wróg Polski i Polaków! Bachory mają ciuchy z darów - wszystko nówki, jedzenie w szkole darmo. Na wakacje "pod gruszą" dzieci dostały z pomocy społecznej po 700 zł kupiłem se nową komórkę, full wypas, teraz telewizora szukam na kredyt, pierwszą ratę pewnie wpłacę, rszte…a się zobaczy, nic nie obiecuję. Kredyty mam wszędzie gdzie dali, nigdzie nie spłacam - mogą mi skoczyć. Komornik nie ma mi co zabrać, a zresztą jakby co, to konkubina z dziećmi robi takie przedstawienie, że urzędnicy przy dziennikarzach muszą nas jeszcze przepraszać. Żyje się w Polsce dobrze, tylko trzeba pogłówkować. Kablówkę mam darmo- wkłułem się w kabel na sieni - od rana piwko, papierosek i Eurosport. Szkoda, ze fajek w MOPSIE nie dają, mam nadzieję, że po wyborach nowego Prezydenta to się zmieni. No, nie będę wam dłużej przeszkadzał - bierzcie się do roboty, bo ktoś musi zarobić na nas biednych i pokrzywdzonych przez los. Pozdrawiam. Pan Ziutek.
Mario
Mario 16.02.2020, 14:31
W sezonie coś jeszcze się dzieje ale poza sezonem miasto umiera. Nic tu się nie dzieje nie ma gdzie dobrze zjeść coś innego egzotycznego lokale to takie podrzędne spelunki jedna wielka lipa.
Sigalife
Sigalife 16.02.2020, 12:34
Miast chyba chce być turystyczne. Tylko że bezdomni i żule zaczepiają ludzi przy fontannie, gdzie jest zwykle najwięcej turystów. To nie zachęca.
nikos
nikos 16.02.2020, 10:44
Owszem, Miastko żyje.... czerwiec, lipiec, sierpień. Potem zapada w letarg. Jeszcze trochę i będzie jak w Krynicy morskiej w listopadzie
nikos
nikos 16.02.2020, 10:44
Owszem, Miastko żyje.... czerwiec, lipiec, sierpień. Potem zapada w letarg. Jeszcze trochę i będzie jak w Krynicy morskiej w listopadzie
Sigalife
Sigalife 16.02.2020, 10:41
W Malborku nic się nie dzieje. Do pracy wyjeżdżam, po zakupy też i np. posłuchać muzyki na żywo też. Ale najgorzej jest z pracą. Bardzo niskie zarobki, brak większych firm oferujących pracę. Takiej ilości marketów w przeliczeniu na mieszkańca to nie ma chyba żadne miasto. No i spowalniacze. Kwidzyn, Starogard robią ronda które są bezkolizyjne i ruch jest płynny. W Malborku inwestuje się w spowalniacze i skrzyżowania równorzędne, skutkiem są auta nagle hamujące przed spowalniacza mi, kolizje i narzekania. Śmierdzi powietrze, cukrownia, stare domy z kopciuchami mocno trują powietrze. Aleja Rodła, tysiące pojazdów w tym tiry jadą przez sam środek miasta to smród i hałas. Są też plusy: jest sporo zieleni, miasto jest ładnie położone.
Qwerty
Qwerty 16.02.2020, 12:42 (odpowiedź do Sigalife)
Nic dodać nic ująć, w samo sedno
Żanetka
Żanetka 15.02.2020, 13:53
…………………Uwielbiam te pisowskie wzory osobowe - godne do naśladowania ! Prawdziwa hagiografia. Marta Kaczyńska - przykład Matki Polki świętej rodziny, arcybiskup Głódź - przykład chrześcijańskiej pokory i abstynencji, Banaś - przykład heroicznej uczciwości i promocji prokreacji we własnym hoteliku-burdeliku, Macierewicz - Min. od Wojny ale tylko w czasie pokoju który rozwalił Polską Armię, Misiewicz - przykład militarnych niekompetencji, Jacek Kurski - przykład rzetelności dziennikarskiej ciemny lud wszystko kupi, Morawiecki - przykład suwerenności politycznej i prawdomówności a nos coraz dłuższy, Kaczyński - przykład niezwyciężonego satrapy. No wszędzie te ideały! Właściwie całą partię można od razu i posłać do raju.
Gość
Gość 15.02.2020, 13:40
Co tu robić jak nie spać?!
Marian
Marian 15.02.2020, 09:26
…………….przed chwilą oglądałem wywiad z Kempą /PIS/ tą z PGR gdzieś tam pod Sycowem. Aktualnie Europosłanka PIS do PE. Ależ to jest wyjątkowo bezczelny i zarozumiały tłumok z przerośniętym ego ! Łupież na ramionach, włosy nie umyte, tam niżej bardzo wątpię, zęby raczej też a uszy na pewno bo nie słyszy jak Redaktor ją o coś pyta ! Mówi, że od 14 lat jest najważniejszą osobą w polskiej polityce i to Ona współdecyduje o obsadzie najważniejszych stanowisk w kraju ! Buta, pycha, pogarda, nienawiść i pycha połączona z cynizmem ! Cały czas bezczelnie klepie te swoje - cyt: „Pan pozwoli…..” ! Udaje, że zna się na wszystkim. A nie zna się na niczym ! Nie zna nawet podstawowych zasad dyskusji. Uważa się za Prawnika ale nim nie jest ! No i ten przy głupawy uśmieszek ! Nie odpowiedziała na żadne pytanie ! Powtarzam żadne ! Całkowity brak kultury i wychowania ! Chamstwo w całej okazałości !
Butrym
Butrym 15.02.2020, 19:13 (odpowiedź do Marian)
To nie jest głupawy uśmieszek to uśmiech pogardy w stosunku do ciemnego ludu łącznie z wyborcami pis_elców
pis
pis 15.02.2020, 10:13 (odpowiedź do Marian)
A czy spotkałeś chociaż jednego normalnego pisiora ,który nie kłamie , na kulturę i podstawowy intelekt
Zdr.
Zdr. 15.02.2020, 03:44
Tak samo jest w Dzierzgoniu,albo jeszcze tragiczniej
Goscq
Goscq 15.02.2020, 08:40 (odpowiedź do Zdr.)
Dzierzgon bez kolei umrze...miasto na środku niczego. A ludzie szukają wygody, bo komu się chce mieszkać w miejscu, gdzie do pracy musi samochodem dojeżdżać 30km po beznadziejnych drogach? Ludzie budują się przy ekspresowkach i blisko kolei, bo się już nauczyli ze szkoda zbycia na dojazdy i chcą szybko do pracy dojechać.
Marek
Marek 15.02.2020, 00:56
Bzdury pisze Pani Wiola i nie pojęcia o czym pisze Malbork to nie metropolia i nigdy nią nie będzie zamek jest magnesem i to przyciąga ludzi dysponuję przynajmniej 500 opini ludzi którzy są zafascynowani naszym miastem ale to są ludzie którzy są w tym mieście pierwszy raz Pani Wiola jest sfrustrowaną osobą której ni jak nikt nie dogodzi i pisze bzdury
Gość
Gość 15.02.2020, 23:13 (odpowiedź do Marek )
Nawet nie wiadomo czy jest panią Violą...
Turysta
Turysta 15.02.2020, 10:50 (odpowiedź do Marek )
Od 7 lat turystycznie przyjeżdzam kilka razy w roku do Malborka i jak na tak małe miast jestem nim zachwycony. Nie można porównywać Malborka do Gdańska . Jak już to do innych miast o podobnej wielkości. I na tym tle Malbork jest spoko. I cieszę się , że jest taki mały bo przynajmniej ma swój niepowtarzalny klimat. A pani Wiola , no cóż .....
Nina
Nina 15.02.2020, 12:48 (odpowiedź do Turysta)
Mieszkam w Malborku od bardzo dawna tu nic nie ma to miasto ginie, a szkoda
Go away
Go away 15.02.2020, 08:05 (odpowiedź do Marek )
Idź się lansować i przybijać piątki gdzie indziej.
Biznesmen
Biznesmen 14.02.2020, 22:47
Tu nie ma knajp kina i centrów handlowych bo dla kogo to jest proste i logiczne jak by się opłacało to by było .
Tix
Tix 14.02.2020, 22:06
Nie z tą władzą to dziady trzeba młodych myślących a są ale blokowani
Babcia
Babcia 14.02.2020, 21:38
Fajnie, że młodzi się ruszyli by pisać. Widzą, że Charzewski z Wilkiem hu.. robią w Malborku. Nasz wspaniały burmistrz tylko biega i rękę podaje a obwodnica przeszła nam i WAM koło nosa. Potrzeba szybko następcy, tylko czy jest taki?
Sigalife
Sigalife 16.02.2020, 12:29 (odpowiedź do Babcia)
Taki Sztum będzie mieć obwodnicę! A cały ruch wschód - zachód idzie 55 przez Malbork.
Eryk
Eryk 14.02.2020, 20:31
WIOLA TRAFIŁA W SEDNO MALBORK TO PIERDZISZEWO!!!!
Zasmucona
Zasmucona 14.02.2020, 21:00 (odpowiedź do Eryk )
We wszystkim się zgadzam. Miasto Malbork umiera.
Gość
Gość 14.02.2020, 18:50
Moim zdaniem Malbork to małe miasto wcale niegorsze od innych historia miasta pokazała że np. Zamek był twierdzą niedozdobycia może zamiast obwiniać o wszystko burmistrza trzeba zacząć od siebie i zastanowić się czy ktoś wyżej nierozdaje kart mieszkam blisko miasta i moim zdaniem aż takiej tragedii niema jak mówi stare przysłowie po złym panie gorszy na stanie fakt inne miasta rosną jak ciasto na drożdżach i grzyby po deszczu napisali że Elbląg ma być miastem portowym drogą Gdynią to dobrze inne miasta też mają zagraniczne firmy dużo pracy i pieniędzy a Malbork niema nawet kina ale niewolno tracić wiary w miasto raz na wozie raz pod wozem.
Butrym
Butrym 15.02.2020, 19:31 (odpowiedź do Gość)
Małe miast na końcu świata czyli woj. pomorskiego które sejmik ma w D- - - e następna obwodnica Trójmiasta Malbork dla nich praktycznie nie istnieje a nasza władza no cóż nawet niewidomi kto właściwie jest burmistrzem wszędzie Wilk

Gość
Gość 16.02.2020, 12:57 (odpowiedź do Butrym)
Czytając wszystkie komentarze zrozumiałem że co niektórzy tęsknią w tym mieście nie za komuną ale punk rokiem ale komu potrzebne bunty te czasy minęły moim zdaniem temu Miastu potrzebne są Zmiany to proste potrzebna jest agencją towarzyska jak mówi przysłowie gdzie diabeł nie może tam kobieta pomoże.
gość
gość 16.02.2020, 03:55 (odpowiedź do Butrym)
Panie Butrym z tego to co pan napisał zrozumiałem że w zimie będziemy chodzić w sandałach dobrze że nie ma mrozów a czy takie czarne scenariusze krakanie niekończą się zazdrością sroki na świecidełka niema nawet kina. Malbork nie jest złym miastem wesoły Malbork mam nadzieję że na górze i na dole każdy znajdzie dobrą drogę.
Gość
Gość 15.02.2020, 23:46 (odpowiedź do Butrym)
Jak czytam takie teksty że Malbork to pierdziszewo na końcu świata niewiadomo czy śmiać się czy płakać pierdziszewo bardziej pasuję do filmu kapuśniaczek 1981 jak by ludzie nie ulepszali se życia stali by w miejscu lub cofali się jak flinstony a Jetsonowie. Kino jest potrzebne. Wszędzie są plewy dziadostwo króle walety Damy jak w kartach trzeba grać ale przede wszystkim pracować mamy piękne mamy i Damy. Ludzie przestańcie pisać głupoty że to ten czy tamten wilk czy zająć kota można dostać od takich tekstów zróbcie Coś pożytecznego dla miasta i siebie.
gość
gość 14.02.2020, 20:25 (odpowiedź do Gość)
Drugą Gdynią .
Wiolek
Wiolek 14.02.2020, 18:01
Do "redaktorka" To zrób sobie telewizję w Elblągu albo Gdańsku a tu przyjedź się tylko wyspać !!!
lol
lol 14.02.2020, 17:51
Fakt Malbork przez ostatnie lata bardzo upadł o władzy i radnych pisać nie będę bo brak słów
m-k
m-k 14.02.2020, 17:42
Podpisuję pod słowami Pani Wioli. Brak logicznego rozwoju miasta, zostało w ogonie miast polskich. Ale przy takiej nieudolności ,, burmistrza " miasto będzie się staczać jeszcze bardziej.
Gosc1234
Gosc1234 14.02.2020, 17:10
Moim powodem przeprowadzki z Malborka do Elbląga była DK22 i DK55. Dojazdy do klientów/pracy kosztowały mnie zbyt dużo czasu i nerwów. Dziś jako Elblążanin mam stałych klientów w miejscu zamieszkania, a do Gdańska mam piękna i bezpieczna S7.
Malbork omijam i odmawiam usług z powodu beznadziejnej drogi, która jest zmorą przedsiębiorców...nawet dziś jadąc odwiedzić rodzine same świry na drodze, ciągnik wyjechał z pola, dalej rowerzysta ciągnął peleton samochodów na podelblaskich zakrętach...i tak każdego dnia ludzie się tam musza męczyć.
Malborżanie walczcie o obwodnice Malborka i ekspresówkę łącząca A1 z Elblągiem, to samo 4 pasmowa DK55 do S7, bo miasto wkrótce będzie liczyło max 10tys mieszkańców.