Wydanie nr 136/2022, Poniedziałek 16.05.2022
imieniny: pokaż (13 imiona)Germeriusz, Trzebiemysł, Fidol, Wiktoriana, Wiktorianna, Jan Nepomucen, Ubald, Wiktorian, Andrzej, Szymon, Honorat, Jędrzej, Jan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ach, ten Malbork – krótka diagnoza mieszkanki.

Ach, ten Malbork – krótka diagnoza mieszkanki. fot. TvMalbork.pl
Zmiany, a raczej ich brak w Malborku od kilku lat są dostrzegane przez wielu mieszkańców, którzy z tym miastem związali swoją przyszłość. Smutno się robi, gdy czyta się w mediach o rozwijających się miastach ościennych, a Malbork, wydawać by się mogło – stanął w miejscu i stoi już tak zbyt długo. Co jeszcze niepokoi mieszkańców grodu nad Nogatem?

O mieście tym pisać można wiele, każdy mieszkaniec to wie. Jednak odnosząc się do waszych redakcyjnych opowiastek o mieście, warto wywróżyć jeszcze turbo korki w centrum, bo skoro będzie turbo parking na turbo wielką ilość aut, to chyba muszą one jakoś wjechać do samiuśkiego centrum miasta, jak i wyjechać z niego tworząc przy tym jedną wielką korkową rodzinę. Na szczęście burmistrz przechadza się piechotą z wiadomych względów, więc i zdąży na każde uroczyste otwarcie i przecięcie wstęgi.

Swoją drogą, nie jest teraz wpisane w trendy włodarzy, aby samochody z miast wyprowadzać pod miasto, by tam tworzyć turbo parkingi? By oczyścić miasto ze spalin, podbudować ewentualną komunikację miejską lub po prostu - by turysta zobaczył więcej przechadzając się po mieście? A nie, dobra sorry.

W tym mieście w sezonie, prócz zamku, można zobaczyć jeszcze panów śpiących na ławkach, czasem uatrakcyjnią swój sen oddawaniem moczu. Są też nieskoszone chaszcze, niezmiecione chodniki i drogi, dzieci zastępujące sobie kąpielisko fontanną, w której wyżej wymieniony Pan z ławki moczył stópki kilka godzin wcześniej.

Ach, ten Malbork. Miasto sezonu 2020. Pozdrawiam, Dajana".

 

Czekamy na wasze komentarze, opinie i przemyślenia na temat naszego miasta. Jest coś, co was również niepokoi i martwi? A może wręcz przeciwnie - piszcie na adres: info@tvregionalna24.pl

Dajana
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hyde park


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkancy
Mieszkancy 13.02.2020, 07:17
Wybraliśmy Cię Charzewski obiecywałeś duża inwestycje w miejsca pracy,gdzie to jest obwodnicę znów przestaliście za takimi sprawami trzeba chodzić, a nie latach po imprezach i głupa palić wes się pan do roboty


Zobacz całość: http://www.tvregiona…
Mareczek
Mareczek 13.02.2020, 19:36 (odpowiedź do Mieszkancy)
Jacy wy naiwni hihi :)
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.02.2020, 18:30
Właśnie oglądam program "Tak Jest" z błaznem Cymańskim w roli głównej. Kto tego gościa wybrał na Posła ?
pis
pis 12.02.2020, 20:28 (odpowiedź do Mieszkaniec)
Tylko hańba i wstyd dla Malborka.
Jaro
Jaro 12.02.2020, 18:22
Gdyby nie zamek to Malborka by na mapach nie było..... Ale co fakt to fakt..... Nic na plus się nie zmienia.... O sorry progi zwalniające dołożą bo są niezbędne do funkcjonowania tej wioski.... A chazeskiego to na taczce wywieść po tych progach żeby nery sobie odbił..... Palkens jeden...... Porażka włodarze......
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.02.2020, 17:39
Jeżeli chodzi o nasze miasto to trzeba by było stworzyć więcej miejsc pracy a nie przeznaczać takich terenów jak Pemal pod zabudowę usługowo-mieszkalną.Jeżeli jednak chodzi o rządy Pana Rychłowskiego to nie wiem czy wszyscy wiedzą że za jego kadencji powstał pomysł budowy parkingu przecież to jest jego inwestycja, tylko on mógł to wszystko załatwić. Wprowadzić dodatkowo 300 samochodów do centrum miasta, a gdzie ekologia.Miasto miało problem ze życiem działki w Kałdowie, tam powinien być parking. Za Pana Rychłowskiego wstała wybudowana droga przez rynek do nikąd, o przepraszam do osiedla które się buduje, wydane nie pottzebie pieniądze na rondo na Mickiewicza. I to był dobry gospodarz? No fakt znalazł parę działek aby sobie postawić nieruchomości
Drapichrust
Drapichrust 14.02.2020, 10:14 (odpowiedź do Mieszkaniec)
Taki gospodarz, że tylko gdzie kawałek wolnej ziemi to firma jego żony buduje bloki. Nie jakieś parki rodzinne, place zabaw, rekreacji. Tylko bloki, które się sprzedają po 4,5 koła za metr jak świeże bułki. A kolejne bańki fruną niczym ptaki do ciepłych krajów na konto Pana gospodarza. Pozdrowienia dla wszystkich, którzy tak kibicują Panu gospodarzowi w nabijaniu własnego konta :)
lehiaszajs
lehiaszajs 13.02.2020, 19:39 (odpowiedź do Mieszkaniec)
Każde rondo jest lepsze od progów zwalniających i skrzyżowań charzewskiego!
Ja
Ja 12.02.2020, 19:30 (odpowiedź do Mieszkaniec)
Ma rądo władza miasta wpływu nie miała. Pozwolenie na parking zostało wydane za rządów obecnego wlodarza. Nie wiesz--nie pisz głupot ;*
pis
pis 12.02.2020, 18:09 (odpowiedź do Mieszkaniec)
Tak to był dobry gospodarz , i nie pisz niesprawdzonych rzeczy.
malborczyk
malborczyk 12.02.2020, 14:47
Jak się ma rozwijać nasz kochany Malbork,kiedy mamy niedorozwiniętych włodarzy miasta,oraz doświadczonych steranych życiem 20 letnich Cymańskich zaangażowanych w zwiedzaniu świata.
Juras
Juras 12.02.2020, 08:42
Cierp ciało jak żeś chciało , ludzie ogarnięcie się,wstyd ,że ktokolwiek się tutaj w ten sposób wypowiada , przypomnijcie sobie jaka była frekwencja na wyborach
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.02.2020, 07:15
Do TV Malbork. Może zrobić jakąś sondę czy mieszkańcy chcą odwołania burmistrza w referendum?
Krzyżak
Krzyżak 11.02.2020, 19:06
No jeśli święcie panujący p.Wilk proponuje w tfu turystycznym mieście korzystać z wc w lokalnych restauracjach...czytaj MCdonalds to o co tu kuzwa chodzi ?????! W gestii miasta dla porządku 4 Wc minimum wokół parkingów za free!!!!! A jak nie to strzałki do Karolinki do Pana radnego ...oj sory córki lub żony ! Czy to takie trudne ???? A może lepiej Dla UM zlikwidować wc miejskie i wtedy straż wiejska zarobi na siebie ????! Bo jej tez nie widać !!!!!!! Chore miasto....
kj
kj 11.02.2020, 16:27
Pod rządami tego burmistrza nawet mały Sztum i Nowy Staw się lepiej rozwija.

Co za wstyd...
M-k
M-k 11.02.2020, 16:09
Ma Pani rację że pod rządami obecnego najgorszego burmistrza umiera na oczach bezradnych Radnych i mieszkańców . Zatrzymać ten proces jak najszybciej a można to zrobić tylko przez odwołanie burmistrzów.
1410
1410 11.02.2020, 16:20 (odpowiedź do M-k)
bałwany głosowali na takiego burmistrza
e
e 11.02.2020, 16:04
Malbork raczej się cofa w rozwju przy ościennych miastach został zwykłą wioską to przykre ,ale niestety prawdziwe tu leży wszystko.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.02.2020, 16:15 (odpowiedź do e)
No w Malborku zrobił się dramat, miasto totalnie leży pod każdym aspektem. Ten burmistrz to jakieś nieporozumienie jest.
Andrzej
Andrzej 11.02.2020, 14:47
Niestety ale jak Pan Rychłowski był to widać było źe coś się dzieje.Chociaż na niego nie głosowałem,ale teraz sypię głowę popiołem. Obecny burmistrz pełni funkcję chyba tylko reprezentatywną.Szkoda tych straconych lat tylko...
u.
u. 12.02.2020, 13:33 (odpowiedź do Andrzej)
Nawet turbo parking wymyślił, bo to pomysł z jego kadencji
pis
pis 12.02.2020, 18:11 (odpowiedź do u.)
Nie za jego kadencji ,sprawdź i nie pisz głupot
ja
ja 12.02.2020, 19:57 (odpowiedź do pis)
Za jego zmieniony został plan zagospodarowania, dzięki czemu mógł powstać parking. Amen
lk
lk 11.02.2020, 14:54 (odpowiedź do Andrzej)
Za Rychłowskiego było eldorado z obecnym stanem. Było sporo inwestycji, fajne imprezy koncerty, była jakaś wizja.
maki
maki 11.02.2020, 14:34
Takiej stagnacji w Malborku nie było jeszcze, przykro pisać, ale obecny burmistrz i jego zastępcy są najgorsi w historii.

Oni mają w ogóle jakieś pomysły, wizje na miasto?
Malbork umiera
Malbork umiera 11.02.2020, 14:24
Zwinąłem już Biznes z Malborka i przeniosłem się do Tczewa oraz Starogardu. Dziwie się włodarzom że nie potrafią do Miasta z tradycją, zabytkami i takim potencjałem przyciągnąć inwestorów. To oczywiście działanie długofalowe którego nie ma a każdy z urzędników tylko chce swoją kasę zgarnąć i posiedzieć kolejne lata. Nawet załatwienie sprawy urzędowej w Malborku odbiega od rzeczywistości innych miast. Czas stanął i przez 15 lat nic się nie zmieniło. Z samego zamku nie da się zrobić biznesu w Mieście.
janek
janek 11.02.2020, 14:17
Niestety, "mieszkanka Malborka" ma rację. Stagnacja miasta, brak jakiegokolwiek nadzoru nad porządkiem w mieście. Właśnie, panowie pijący piwko w centrum miasta, często zaczepiający turystów o "wsparcie" to bardzo częsty wizerunek miasta w pobliżu fontanny. Tak samo jak porządki. Jeszcze jako, tako w centrum, ale już w niedalekiej odległości od tego centrum, już jest znacznie gorzej. Proszę zobaczyć, jak wyglądają brzegi Juranda, już po wypłynięciu z podziemi w pobliżu pijalni czekolady, aż do ujścia do Nogatu. Tam już dawno nikt nie sprzątał. Przyzwoity chodnik spacerowy do parku i stanicy żeglarskiej, a tu …? Pod mostkiem w okolicy mostu kolejowego … ? Zarośnięte brzegi, pływające śmieci, które leżą tam od lat. Kto za to odpowiada? Pójdźmy dalej. Jeszcze dość czysto w okolicy bramy do Parku Dinozaurów, ale już w kierunku do centrum, błoto, zarośnięte pobocza niby ścieżki. Wróćmy pod zamek. Alejka spacerowa wzdłuż muru zamkowego i trafiamy na dawną plażę (na której przed laty spotykała się duża grupa mieszkańców, by wypocząć, poopalać się i ogólnie zażywać odpoczynku) i co mamy? Chaszcze zielska i brak dostępu do wody. Czy Malbork ma tak dużo miejsc do letniej rekreacji? Czy na poprawienie tego miejsca potrzeba tak dużej ilości pieniędzy? Przecież w MPGiK pracują osoby utrzymujący zieleń w mieście. Czy to byłby duży wysiłek, by posprzątali te tereny? Za most drogowy, już dawno się nie wybrałem. Jest mi przykro, jak tak piękne (mogłoby być) miasto popada w stagnację i nieporządek. Kto nad tym zapanuje?
MIESZKANIEC
MIESZKANIEC 11.02.2020, 13:03
To dzieki takim włodarzom jakich wybieramy