Wydanie nr 291/2021, Poniedziałek 18.10.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Asklepiades, Bratomił, Julian, Just, Łukasz, Miłobrat, Piotr, Remigia, Remigiusz, Siemowit
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

List od widza: „Świadczenie usług z musu. W Malborku taksówki rządzą się iście PRL-owskimi zasadami” Jakie wy macie doświadczenia? Czekamy na opinie i komentarze.

Samochody i kierowcy są ok, co do samego serwisu złego słowa powiedzieć nie można mimo, iż w takiej Warszawie czuje się dbanie o klienta, a w Malborku to raczej świadczenie usługi z musu, z braku innej opcji na życie. Jednak sam system obsługi przypomina lata 70-te.

Co chwilę zdarza mi się korzystać z usług taksówkarzy, głównie za sprawą przyjazdów pociągiem z Warszawy. Wychodzę w niedzielny wieczór o 21-ej z pierwszej klasy Pendolino i co zastaję? Pusty postój. Ok, taksówkarze pracują. Szukam w internecie numeru, znajduję i co słyszę? Budka telefoniczna dzwoni. To mi się chyba śni. Po 20 minutach stania i czekania na jakikolwiek samochód podjeżdża starszawy pojazd. Uradowany wsiadam upewniając się, czy aby na pewno nie będzie problemu z płatnością kartą. Niestety, pan taksówkarz nie ma terminala. Mamy 2019 rok! Na bazarach mają terminale, a Malbork zatrzymał się 20-30 lat temu.

Co się dzieje? Czy nie da się czegoś z tym zrobić? W każdym większym lub mniejszym mieście na świecie są przewoźnicy. Korporacje. Uber. Aplikacje - Taxify, MyTaxi, cokolwiek lokalnego. W Malborku tego nie ma.

Nie raz dzwoniłem po taksówkę zamawiając przejazd na pociąg. Bywało, że nikt nie chciał przyjąć zamówienia na konkretną godzinę (dzwonię o 11-tej, pociąg mam o 13:10 i taksówkarz informuje: teraz albo proszę próbować później). Bywało, że widząc na Waszych kamerkach jedną taksówkę - jechałem godzinę wcześniej i stałem jak jakiś idiota na dworcu w oczekiwaniu na pociąg. Wyobrażacie sobie ten paradoks? 1 klasa na przejazd, garnitur bo za chwilę posiedzenie Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Naukowych w Warszawie i... brak możliwości dojazdu na dworzec, bo w Malborku taksówki rządzą się iście PRL-owskimi zasadami i naleciałościami.

Autor: Klient

Klient
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Co nas denerwuje


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Anetka
Anetka 16.05.2019, 19:32
Jeżdżę długo,taksówką i doświadczyłam kilka sytuacji że Pan obiecał i wcale nie przyjechał.Z pewnością trafił się lepszy kąsek.Tylko pytam gdzie w tym wszystkim jest lojalność i podejście do klienta?Mało tego potrafią dupę obrobić jak na jakimś rynku, i wymyślić historyjkę że klient zamówił dwie taksówki naraz.Żenujące jest podejście niektórych Panów.
klient
klient 16.02.2019, 06:40
"Nasi" taksówkarze muszą się DUŻO NAUCZYĆ! Przede wszystkim nie oszukiwać na dojeżdzie do klienta. TAXI z których korzystałem,na przyjazd z dworca do mojego miejsca zamieszkania-pobierały JEDNAKOWĄ opłatę,ale kierowca mercedesa-WYŻSZĄ? Cwaniactwo nie popłaca! Kierowcy z postoju mają w sobie MAŁO "komunikacji" z klientem,jak już muszą to odpowiedzą? Takie bardziej automaty do przewozu LUDZI? Ale OGÓLNIE są "grzeczni"!
Krzysztof
Krzysztof 23.01.2019, 07:45
Zobaczcie, jaka różnica potrzeb zwykłej egzystencji. My się tutaj prosimy i postulujemy o zwykły dostęp do zwykłej taksówki - i to nas uszczęśliwi, natomiast inni ludzie w wysoko rozwiniętych krajach narzekają na to, żeby była opcja wyboru przejazdu samochodem bez odświeżaczy zapachowych czy bez radia i zagadywania ze strony kierowcy: https://twitter.com/… - to chyba mówi samo za siebie, jak mały wybór mamy w świadczonych, bazowych usługach rozwiniętego kraju.
swiadek
swiadek 21.01.2019, 16:16
Prawda jest taka, że malborskie taksówki to klan roszczeniowych panów. Jest kilku co nie marudzą jak mają kurs krótki. Chce człowiek z bagażem dostać się np. na Mickiewicza to obraza majestatu bo mu kolejka ucieknie i zaraz po powrocie będzie stał na jej końcu a kolega może w tym czasie łyknie coś lepszego. Jak zadzwonisz że kurs do Tczewa to mało kół nie pozrywają żeby przyjechać ale jak krótki kurs to kręcą tak że można sobie poczekać i najwyżej złapie cię na jakimś powrocie. Kpina. Z cenami za przewóz to już całkiem inna bajka. Różnice duże między poszczególnymi taksówkami. Inna sprawa gdy chcesz się "wbić" na postój z usługami. Zaraz skutecznie zniechęcą ci obecni bo im chleb ktoś odbiera. Dlatego jest takie poróżnienie. Jedni są zrzeszeni i roszczą prawo do parkingu pkp a inni muszą sobie radzić na telefon. Niezdrowa rywalizacja panowie daje się odczuć waszym klientom. A to oni są waszymi pracodawcami gdzie o nich nie dbacie.
GMB
GMB 21.01.2019, 07:42
tutaj jest wszystko jasne... póki Pan elegancik się wyczłapał z I klasy to normalni ludzie z II klasy już byli koło ronda i powsiadali w normalne taxi, niestety Pan elegancik był tak wolny, że ino ostała sięstara taxi z dziadkiem który jedzie dla tego aby w domu z kobietą nie być i mu terminale nie potrzebne. Następnym razem Panie profesorek szybciej.
who sells the best richard mille replica is amazingly distinct from the astonishing wonder of amazement. positive and spiritual techniques is going to be attract to cheap patekphilippe under $51. swiss perfect watches online for cheap sale. youngsexdoll.com usa quest for pattern stack from the contemporary design. here reallydiamond.com are crafted following those authentic ones closely.