Wydanie nr 214/2021, Poniedziałek 2.08.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Gustaw, Karina, Maria, Stefan, Świętosław, Teodota
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Jasna i Sienkiewicza to teraz jedne z niebezpieczniejszych ulic Malborka.” - pisze zaniepokojona mieszkanka

Menele i chuligani, a na ulicach brak oświetlenia. Czy w Malborku robi się niebezpiecznie?

Mieszkanka naszego miasta chcąc zwrócić uwagę na problem związany z tzw. dzielnicą „Śródmieście” napisała do naszej redakcji.

- Niby centrum, mnóstwo ludzi się przewija, powinno być bezpiecznie. Jednak wnioskuje że ulica Jasna i Sienkiewicza to teraz jedne z niebezpieczniejszych ulic Malborka. Przez lato co rusz słyszałam o napadach, o zaczepianiu przez wszędobylskich meneli i patologie która lubi tu przebywać. - pisze.

 

Szczególnie niebezpiecznie jest teraz wieczorami

- Strach przejść samemu przez okolice. Menele sikający w krzakach, młodzi ludzie pijacy alkohol na co drugiej ławce, krzyki, wyzwiska zaczepianie – dodaje.

 

Brak oświetlenia na ulicach, a co za tym idzie „egipskie ciemności” dają się jej mieszkańcom dzielnicy we znaki, szczególnie idąc głównym chodnikiem od skrzyżowania Mickiewicza i Rodła do supermarketu. Z informacji uzyskanych z Urzędu Miasta, ten problem w najbliższych dniach ma zostać rozwiązany.

 

Idealnym miejscem rabunkowym jak twierdzi kobieta stała się także ul. Jasna - przy blokach ul. Jasna 2,3 i 4 wszystkie możliwe latarnie są wyłączone. Idealne miejsce aby zrobić napad na spacerujących, bo na 100% nie zobaczą twarzy napastnika, ba nie widać nic na krok do przodu.

 

Z pytaniami zwróciliśmy się także do Malborskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która nie potwierdza tej informacji są to lampy czasowe. W tej chwili prowadzone są prace dostosowania lamp do zmieniającej się pomału pory roku – mówi kierownik, Beata Wesołowska. Sytuacja ta może jeszcze chwilę potrwać, dlatego mieszkańcy mogą mieć odczucie, że lampy włączają się zbyt późno.

 

Sygnał od mieszkanki będziemy jeszcze sprawdzać. Czekamy na Państwa komentarze.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Co nas denerwuje


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ania
Ania 11.09.2018, 12:08
Jasna i Sienkiewicza to jedno, ale należy tez wspomnieć o centrum w okolicach Kinga, warki, na wszystkich ławkach siedzą żule, na karolince kiedy nawet otwarta jest lodziarnia, na ławkach koło fontanny... Nie mozna spokojnie posiedzieć bo zaraz któryś zaczepia prosząc o pieniądze przy tym zostawiajac niemily zapach, wręcz smród...
"Mila" wizytówka miasta...
Z tym tez sie nic nie robi
Jola
Jola 08.09.2018, 19:50
Policja i Straż miejska tylko przejeżdża i na tym kończy swoje działania. Miejsce i to co tam się dzieje jest powszechnie znane ale nic z tego nie wynika.Pozorne działania służb tylko pogłębiają problem
Śródmieście to powinno być wzorem porządku i czystości a w Malborku to są slamsy a władze mają to .
.

Jola
Jola 08.09.2018, 19:33
Policja i Straż miejska przejeżdża i na tym kończy swoje działania.Miejsca o których piszecie nie są nowe i to co tam się dzieje jest powszechnie znane .Problemem jest tylko brak skutecznych działań. Śródmieście powinno wyróżniać się czystością porządkiem a jest jak w slamsach ale Władzy to nie obchodzi.
zbijan1
zbijan1 08.09.2018, 12:06
Sienkiewicza 28,29,30-w weekendy w nocy menelstwo okupuje ławki i nie daje ludziom spać,policja nie potrafi przejechać i pogonić meneli-Malbork staje się patologią
Jin
Jin 08.09.2018, 01:36
Spoldzielnia jak zwykle, wymijanki. To nie nasza wina, inni sa odpowiedzialni. Wszyscy maja byc tolerancyjni, a oni maja wszystkich gleboko. Teraz swiatla nie bedzie do zimy, a pozniej poprzestawia i na wiosne w polowie dnia beda sie wlaczaly. Albo ciemno, albo marnowanie pradu. Nie ma sie kto tym zajac.