Wydanie nr 210/2021, Czwartek 29.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Konstantyn, Lucyliusz, Olaf, Maria, Faustyn, Serafina, Marta, Urban, Beatrycze, Lucyla, Cierpisław, Prosper
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Śmieć nasz codzienny.

Śmieci na Południu. Szkło, plastik i inne odpady w lokalnym mini parku. Przygnębiający widok śmieci przy każdym spacerze.

Osiedle Południe, „mini park” w okolicach Intermarche. Wiosna w pełni. Co oznacza, że co jakiś czas tereny zielone zostają poddane koszeniu. Trudno jednak na to narzekać.

Zapach świeżo skoszonej trawy jest miłym dodatkiem do spaceru w ciepły wiosenny dzień. Jednak to nie jedyna „atrakcja”. Skoszone trawniki ujawniają ciekawostki a im krótsza trawa, tym większy wysyp „kwiatków”. Oczywiście mowa tu o śmieciach. Tych wątpliwych ozdobach większości polskich miast .

Butelki i puszki po piwie czy innych napojach, plastikowe woreczki, opakowania po słodyczach i niestety wiele, wiele innych.

I choć trudno to nazwać zalewem śmieci, takie ich nagromadzenie, w tym popularnych i lubianym przez mieszkańców miejscu, zwyczajnie przygnębia.

Sytuacji nie pomaga fakt, że pobliski skatepark, jak i zakrzaczenia, są popularnym punktem spożywania alkoholu i miejscem przebywania osób bezdomnych. Jak również, obecność tylko jednego publicznego pojemnika na śmieci.

Czy jest jakieś rozwiązanie ? Jednoznacznej odpowiedzi niestety nie ma. Konkluzja jest raczej smutna. Bez zmiany podejścia ludzi się nie obędzie.

czytelnik
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Co nas denerwuje


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
RODO
RODO 30.05.2018, 17:22
niech autor tego tekstu lub ktokolwiek narzekający na śmieci policzy ilość pobliskich śmietników. lub niech ogólnie się przyjrzy ilości śmietników w naszym mieście a tym bardziej w okolicach gdzie ludzie mogą spędzać czas rekreacyjnie. śmietników jest baaaardzo mało, nic dziwnego, że są śmieci. tym bardziej śmieszną sytuacją jest ze skoro władze miasta wiedzą co się tam dzieje to nie postawią kolejnego śmietnika tylko maja to głęboko w poważaniu.
rybałt
rybałt 30.05.2018, 11:38
Zobaczcie też co jest od podwórka przy Westerplatte 32.