Wydanie nr 269/2022, Poniedziałek 26.09.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Żuławki: Pan Zbigniew nie odpuszcza. Bitwa z METROSTAV-em wygrana. Wideo! - 27.10.2017

Żuławki: Pan Zbigniew nie odpuszcza. Bitwa z METROSTAV-em wygrana. Wideo! - 27.10.2017 fot. Mateusz Grabowski
Zadzwonił do nas pan Zbigniew Z. z miejscowości Żuławki, który mieszka tuż przy świeżo budowanym moście na Wiśle. Jego posesja leży w dużej odległości od drogi głównej i prowadzi do niej utwardzona droga dojazdowa. Czeska firma w ramach prac chciała przekopać dojazd. Pan Zbigniew postawił na nim swoje maszyny rolnicze by zablokować prace.

Pan Zbigniew prowadzi gospodarstwo rolne, jego syn jeździ ciężkimi ciężarówkami i dojazd do posesji musi być na tyle mocny aby utrzymać ciężki sprzęt. Dotychczasowa droga, która leżała na polach pana Zbigniewa była skrupulatnie i rzetelnie utwardzona. Teren ten został wykupiony pod inwestycję budowy rozjazdów przy drodze S7.

Pan Zbigniew od samego początku walczył z firmą METROSTAV, aby proponowany przez nich dojazd alternatywny, był na tyle mocny aby utrzymać załadowane ciężarówki i przyczepy rolnicze.

Przedstawił nam dokument podpisany przez przedstawiciela GDDKiA z 12 czerwca 2013 roku, w którym napisane jest:

"(...) uwzględniając charakter prowadzonej przez Pana działalności rolnej wskazanej we wniosku, droga P-107 na odcinku od zjazdu na Pana nieruchomość do włączenia w drogę P-107A będzie posiadała szerokość nawierzchni bitumicznej 5,0m plus utwardzone pobocza (...)"

Droga nie jest utwardzona a pobocze jest rozmiękczone od padających deszczów. Jak widać na zdjęciach, próba wjazdu na posesja skończyłaby się katastrofą. Utwardzony zwykłą ręczną zagęszczarką zapada się nawet pod butem pana Zbigniewa. Wjechanie na niego ciężkimi pojazdami oznacza pewny wypadek i zakopanie w grząskim piachu.

Pan Zbigniew widząc co się dzieje postawił swoje maszyny rolnicze na starym dojeździe i zablokował budowę. Po trzydniowym strajku  i skargach podwykonawcy, który nie może rozkopać dotychczasowej drogi wjazdowej, na placu budowy pojawił się przedstawiciel głównego wykonawcy - pan Vaclav Zloth. Po krótkich oględzinach przyznał rację panu Zbigniewowi i podpisali ręcznie zobowiązanie umocnienia tworzonej drogi alternatywnej.

Pan Zbigniew jednak zapowiedział, że zdejmie maszyny dopiero gdy zobaczy konkretne efekty. Do tego czasu będzie blokował przekop starego dojazdu.

Panu Zbigniewowi życzymy powodzenia. Jesteśmy w stałym kontakcie i będziemy monitorować sytuację.

Redakcja zulawyimierzeja24.

Aktualizacja 28.10.2017 godz. 13:00 Wideo - wywiad z panem Zbigniewem.

Aktualizacja 2 28.10.2017 godz.19:30 Wideo - wywiad z panią sołtys.

Mateusz Grabowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jak zwykle
Jak zwykle 29.10.2017, 13:14
Ta czeka firma nazywa się Metrostav. W czeskim nie ma litery "W"