Wydanie nr 196/2024, Niedziela 14.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Marcelin, Ulryk, Kamil, Tuskana, Franciszek, Dobrogost, Kosma, Marceli, Izabela, Damian, Angelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Technikum nr 3 kolejny raz Szkołą-Ambasadorem Parlamentu Europejskiego.

Malbork. Technikum nr 3 kolejny raz Szkołą-Ambasadorem Parlamentu Europejskiego. fot. Technikum nr 3 w Malborku
Technikum nr 3 w Malborku po raz trzeci otrzymał certyfikat potwierdzający spełnienie warunków realizacji programu Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS). Wcześniej certyfikację otrzymał w 2018 r. i 2023 r.

We wtorek, 11 czerwca dyrektor Technikum nr 3 w Malborku Jan Stawicki otrzymał z Biura Parlamentu Europejskiego w Warszawie certyfikat stwierdzający po raz kolejny spełnienie warunków realizacji programu Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS). Dyrektor Szkoły, nauczyciele i uczniowie realizujący program otrzymali podziękowania za zaangażowanie w realizacji działań na rzecz Parlamentu Europejskiego.

Tym razem niektóre szkoły, wśród nich Technikum nr 3 zostały poproszone o zaprezentowanie swojego dorobku w zakresie zrealizowanych działań w ramach EPAS, ze szczególnym uwzględnieniem dwudziestolecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Po raz pierwszy szkoła otrzymała certyfikację w roku 2018, dzięki której Dyrektor Szkoły oraz młodzież reprezentowali Polskę w Brukseli i Strasburgu. Po raz drugi certyfikację szkoła otrzymała w zeszłym roku.

Program EPAS ma na celu pobudzanie świadomości młodzieży na temat Europy i demokracji europejskiej dzięki udostępnieniu jej wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności o Parlamencie Europejskim. Program obejmuje nie tylko przekazywanie wiedzy o faktach dotyczących Unii Europejskiej, lecz także umożliwia zdobycie doświadczenia, czym jest obywatelstwo europejskie. Celem programu jest upewnienie się, że młodzi ludzie mają świadomość swoich możliwości działania w kontekście integracji europejskiej oraz rozumieją znaczenie głosowania w wyborach europejskich.

- „Serdecznie dziękujemy naszym Młodszym Ambasadorom i Ambasadorkom EPAS, którzy zadbali o najwyższej jakości działania w projekcie – najpierw poprzez poszerzanie własnej wiedzy podczas szkoleń, a następnie przekazanie jej kolegom i koleżankom ze szkolnych ławek, a także tym nieco młodszym – z zaprzyjaźnionego przedszkola. Liczymy, że w kolejnym  roku szkolnym dołączą do nas nowi, chętni do działania uczniowie” - podsumowuje sukces szkoła.

Starszymi Ambasadorami programu pozostają: Iwona Krauze, Agnieszka Jeromin oraz Jan Stawicki.

 

 

Informacja i zdjęcia: Technikum nr 3 Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Dawna uczennica.
Dawna uczennica. 13.06.2024, 12:34
Panie Stawicki idź pan na emeryturę. I nie kłam pan że ta szkoła przyjazna jest dla dzieci . Bo to wierutna bzdura
Adam
Adam 13.06.2024, 15:41 (odpowiedź do Dawna uczennica.)
Jakaś roszczeniowa się odezwała. Co kazał się uczyć?
Dawna uczennica
Dawna uczennica 13.06.2024, 20:03 (odpowiedź do Adam)
Masz problem z polskim. Komu czemu . Się kłania. Pisz pełnym zdaniem