Wydanie nr 173/2024, Piątek 21.06.2024
imieniny: pokaż (12 imiona)Teodor, Domamir, Demetria, Lutfryd, Alojza, Alojzy, Marcja, Rudolf, Rudolfina, Alicja, Rudolfa, Chloe
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Udany występ Kamila Czarnoty na Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym w Opolu.

MAL WOPR. Udany występ Kamila Czarnoty na Mistrzostwach Polski w Ratownictwie… fot. MAL WOPR Malbork
W Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym, które odbyły się w Opolu, udział wzięło blisko 200 zawodników z 17 klubów. Wśród nich nie mogło zabraknąć zawodnika sekcji pływackiej MAL WOPR 18-letniego Kamila Czarnoty, który tym razem wystąpił w ekipie Gdańskiego Ratownictwa Wodnego.

W ostatni weekend kwietnia w Opolu zawodnicy z 17 klubów rywalizowali o o tytuły Mistrzów Polski w Ratownictwie Wodnym. W ciągu dwóch dni trwania mistrzostw, pływalnia Wodna Nuta była areną wielu doskonałych wyników i fantastycznej walki najlepszych polskich ratowników. W ekipie Gdańskiego Ratownictwa Wodnego wystartował zawodnik MAL WOPR 18-letni Kamil Czarnota. Malborczyk spisał się na nich doskonale. Zaprezentował nie tylko wysoki poziom wyszkolenia, ale także doskonałą kondycję i wytrzymałość.

- „Kamil startował bowiem na zawodach aż dziewięciokrotnie, w tym trzykrotnie w konkurencjach sztafetowych. Tradycyjnie najlepiej spisał się w konkurencji 200m z przeszkodami, w której w kategorii junior zajął 9 miejsce. Równie dobrze zaprezentował się w tej samej konkurencji, ale na dystansie dwukrotnie krótszym, gdzie był dziesiąty. Tuż za pierwszą dziesiątką uplasował się w konkurencji 200m super ratownik, a miejsce 15 zajął na 50m holowanie manekina. Nieco dalej zakończył wyścig na 100m ratowanie manekina z pasem, w którym zajął miejsce 21. Wraz z kolegami walczył także w konkurencjach sztafetowych 4 x 50 sztafeta mix, 4 x 25m holowanie manekina oraz 2 x 12m rzut liną, w których zajmowali odpowiednio 9, 11 i 12 miejsce” - informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork. - „Podsumowując występ Kamila na tak dużej imprezie, która zgromadziła na starcie najlepszych i najbardziej doświadczonych ratowników, należy podkreślić obok bardzo dobrych wyników sportowych chęć rozwoju i samodoskonalenia naszego zawodnika. W klasyfikacji generalnej zajął 10 lokatę na 35 sklasyfikowanych zawodników”.

Malborski pływak od kilku lat startuje w coraz większej liczbie zawodów ratowniczych, co z pewnością daje mu nowe umiejętności i nawyki. A zważywszy, że w najbliższym sezonie letnim, będzie czuwać nad bezpieczeństwem kąpiących się na plaży w Krynicy Morskiej, wpłynie to na jego właściwą postawę i odpowiedzialność w pracy.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.