Wydanie nr 146/2024, Sobota 25.05.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Magdalena, Beda, Leon, Imisława, Grzegorz, Urban, Leona, Wenerand
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Marek Szczypior podsumowuje kampanię i dziękuje za 9. lat pracy na rzecz Gminy Stare Pole.

Marek Szczypior podsumowuje kampanię i dziękuje za 9. lat pracy na rzecz… fot. Archiwum TvRegionalna24.pl
Marek Szczypior, który funkcję Wójta Gminy Stare Pole sprawował przez ostatnie 9. lat, podsumował w kilku zdaniach minioną kampanię wyborczą oraz podziękował wszystkim za wspólną pracę na rzecz Gminy Stare Pole.

- „Chcę pogratulować Panu Jarosławowi Szturmowskiemu sukcesu wyborczego z dnia 7 kwietnia - wyboru na wójta Gminy Stare Pole. Ten zaszczytny urząd na 5 lat obejmie Pan na najbliższej sesji Rady Gminy wyznaczonej przez Komisarza Wyborczego (nie później niż do 07 maja 2024 r.).

Sukces byłby pełny, gdyby nie został okraszony zmanipulowanymi oszczerstwami, hejtem wobec kontrkandydata w czasie trwania kampanii wyborczej. Jest to tym bardziej przykre, że ani ja, ani radni z listy, z której startujemy, nie posługiwaliśmy się tymi metodami. Cóż, taki sposób działania w końcu dotarł do nas, do Gminy Stare Pole. Oczywiście wprost nie przypisuję typu działań wprost Panu Jarosławowi, źródeł manipulacji było kilka.

Jako ustępujący Wójt chciałbym podziękować Wszystkim Państwu za udział w wyborach, tym co na mnie głosowali i tym, co byli przeciw. Chciałbym także podziękować Państwu, radnym, sołtysom, stowarzyszeniom, organizacjom, instytucjom i pracownikom urzędu za lata ciężkiej pracy. Za wspólną realizację zadań dla dobra Naszej Gminy, za pozyskiwanie funduszy z różnych programów – dzięki którym Nasza Gmina rozwija się dobrze.

Chcę podkreślić, bo niedługo czeka nas wszystkich rozliczenie licznych obietnic przedwyborczych nowego wójta, że przekazuję Gminę w bardzo dobrej kondycji finansowej, z pozyskanymi dużymi kwotami na inwestycje. Zadłużenie Gminy to nieco ponad 4% budżetu, środki – 7,7 mln zł nadwyżka z lat ubiegłych; 2,1 mln zł wolne środki; pozyskane fundusze: ok. 8 mln zł na ścieżki rowerowe, ok. 3 mln zł na budowę przystani wodnej w Letnikach, ok. 1,3 mln zł na budowę drogi w Kaczynosie, ok. 225 tys. zł na budowę drogi w Królewie, ok. 1,180 mln zł na budowę domu Środowiskowego Domu Samopomocy, ok. 1,2 mln zł na remont zabytków – Kościół w Królewie, 500 tys. zł na odnowę parku w Krzyżanowie, 400 tys. zł na rozbudowę żłobka, 456 tys. zł na przewozy autobusowe, 552 tys. zł z PFRON na dostępną przestrzeń publiczną, aktywne sołectwo, posiłek w szkole i w domu, Pomorskie OSP 2024. Teraz doszły jeszcze kolejne środki ok. 2,5 mln zł za sprzedaną działkę, gdzie inwestor może postawić sklep, stację paliw, hotel itp.…

Będę czekał z nadzieją, że mój następca nie zmarnuje tego dorobku i życzę mu, by poprawił mój wynik, by zdobył więcej środków na rozwój gminy, by napisał więcej wniosków i uzyskał więcej dofinansowań. Będę wtedy szczerze gratulował.

W tym miejscu chcę Państwa przeprosić za wszystkie niedociągnięcia, które prze 9 lat w mojej pracy były. Jeszcze raz dziękuję za wszelkie dobro, za życzliwość, ze pomoc otrzymaną od Państwa”.

Marek Szczypior

 

 

Źródło: Gmina Stare Pole

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości