Wydanie nr 196/2024, Niedziela 14.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Marcelin, Ulryk, Kamil, Tuskana, Franciszek, Dobrogost, Kosma, Marceli, Izabela, Damian, Angelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Informacja Wójta Gminy Miłoradz o podjęciu przez Radę Gminy Lichnowy uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, na podstawie którego ma być lokalizowana elektrownia wiatrowa.

Informacja Wójta Gminy Miłoradz o podjęciu przez Radę Gminy Lichnowy… fot. zdjęcie poglądowe
Informacja Wójta Gminy Miłoradz o podjęciu przez Radę Gminy Lichnowy uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, na podstawie którego ma być lokalizowana elektrownia wiatrowa.

- „Na podstawie art. 6b ustawy z dnia 20 maja 2016r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (t.j. Dz. U. z 2021r., poz. 724 z po z n. zm.) przekazuję informację o podjęciu przez Radę Gminy Lichnowy uchwał z dnia 26 lutego 2024 r. o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, na podstawie którego mają być lokalizowane elektrownie wiatrowe. Są to uchwały intencyjne. W rozumieniu ww. ustawy gmina Miłoradz stanowi gminę pobliską dla planowanej inwestycji.
Zgodnie z art. 6c ww. ustawy wójt, burmistrz albo prezydent miasta gminy pobliskiej ogłasza, w terminie 7 dni od dnia otrzymania informacji o ogłoszeniu o podjęciu uchwał w sposób określony w art. 8h ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym o podjęciu uchwał o przystąpieniu do sporządzania planu miejscowego, na podstawie którego mają być lokalizowane elektrownie wiatrowe, wskazując na ogłoszoną formę, miejsce i termin składania wniosków do tego planu.
Zgodnie z art. 6e ust. 2 ww. ustawy wójt, burmistrz albo prezydent miasta gminy, w której jest lokalizowana elektrownia wiatrowa ogłasza informację o terminie dyskusji publicznej”.


Wójt Gminy Miłoradz

Arkadiusz Skorek


 

Link do strony o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, na podstawie którego ma być lokalizowana elektrownia wiatrowa

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy Miłoradz

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Miłoradz


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.