Wydanie nr 116/2024, Czwartek 25.04.2024
imieniny: pokaż (7 imion)Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Znamy laureatów 14. edycji Nagród Baszty Maślankowej.

Malbork. Znamy laureatów 14. edycji Nagród Baszty Maślankowej. fot. UM Malbork
W Muzeum Miasta Malborka odbyła się 14. edycja rozdania Nagród Baszty Maślankowej. Po raz pierwszy organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Malbork Wczoraj i Dziś. Wręczono 17. nagród i wyróżnień.

W piątek, 16 lutego w gościnnych progach Muzeum Miasta Malborka po raz 14. rozdano Nagrody Baszty Maślankowej. Ideą konkursu jest integracja środowisk działających dla dobra wspólnego oraz wyrażenie podziękowań dla wolontariuszy i sponsorów działających na rzecz naszego lokalnego środowiska. W 4. kategoriach przyznano 17. nagród i wyróżnień. W wyjątkowy klimat uczestników tego wydarzenia wprowadził zespół Amber Chant.

W kategorii Najlepszy Projekt Nagrodę Baszty Maślankowej przyznano dla: Stacji Malbork+, Stowarzyszenia Endorfina oraz nieformalnej grupy Kajakiem po Żuławach. Przyznano również wyróżnienia dla: Fundacji AS, Technikum nr 3, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Malborku i Koła Gospodyń Wiejskich w Lichnowach.
Nagroda Osobowość NGO trafiła do Stanisława Orłowskiego z Malborka, tworzącego poezję na różne okazje. Wyróżniono: Joannę Kapicę - opiekunkę koła wolontariatu z II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku, Ewę Lemańczyk - opiekunkę samorządu uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 9 w Malborku, Paulinę Siemieniuk z Technikum nr 3 w Malborku - pomysłodawczynię i organizatorkę Szkolnego Maratonu Zumba Fitnes oraz Katarzynę Steinborn-Mocek - opiekunkę Szkolnego Klubu Wolontariatu Mitra w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku.
W kategorii Mecenat Nagrodę Baszty Maślankowej otrzymała firma Leier Polska, a wyróżnienie trafiło do Piekarni-Cukierni Chlebpol z Lichnów.
W kategorii Wolontariat wyróżnienia otrzymali: Szkolny Klub Wolontariatu Mitra ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku, Koło Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Malborku, grupa wolontariuszek z II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku i Barbara Stopow.
Partnerami w organizacji wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Malborku oraz Miasto Malbork.


Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!


 

Informacja i zdjęcia: materiały źródłowe UM Malbork


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.