Wydanie nr 168/2024, Niedziela 16.06.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Złota Pinezka od Google Maps dla Muzeum Zamkowego

  • Wydanie nr 168/2024
  • 28 lipca 2023, 07:54
  • Muzeum Zamkowe w Malborku
  • HistoryczneKultura
Złota Pinezka od Google Maps dla Muzeum Zamkowego fot. Złota Pinezka od Google Maps dla Muzeum Zamkowego
Zamek w Malborku znalazł się wśród szesnastu zamków i pałaców wyróżnionych w kolejnej edycji Złotych Pinezek. Statuetka trafia do miejsc najbardziej docenianych przez użytkowników i użytkowniczki Map Google – po jednym z każdego województwa. Wśród laureatów znalazły się dwa zamki królewskie – ten na Wawelu i ten w Warszawie – ale także m.in. Muzeum Zamek w Gołuchowie, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce czy Pałac Branickich. Ciekawostki o wszystkich laureatach oraz podróżnicze porady można znaleźć w bezpłatnym e-booku „Szlakiem zamków i pałaców”, który dostępny jest do pobrania na stronie www.zlotepinezki.pl.

To już trzecia odsłona Złotych Pinezek, wyróżnienia, które otrzymują najbardziej doceniane przez użytkowników i użytkowniczki Map Google miejsca w całej Polsce. W 2020 roku nagrodzonych zostało 16 atrakcji turystycznych, z kolei z zeszłym roku statuetki trafiły do 15 parków i rezerwatów przyrody. W tym sezonie letnim Google prezentuje listę zamków i pałaców – te najbardziej wyjątkowe w każdym z województw, otrzymają statuetkę Złotej Pinezki. 

Tegoroczne Złote Pinezki trafiają do wyjątkowych miejsc, które opowiadają polską historię, prezentują bogactwo stylów architektonicznych i przypominają o wielu ważnych postaciach. Zamki i pałace, bo o nich mowa, są często odwiedzane i wysoko oceniane przez użytkowników i użytkowniczki Map Google – to ich pozostawione opinie wpływają na to, które miejsca nagradzamy.  Serdecznie gratulujemy wszystkim pracownikom i pracowniczkom, opiekującym się Zamkiem w Malborku. Cieszymy się, że ich codzienna praca została doceniona, a o Zamku, największym gotyckim zespołem zamkowym na świecie, dowie się jeszcze więcej osób. Mamy nadzieję, że lista laureatów Złotych Pinezek 2023 stanie się dla wielu turystów szlakiem podróży, nie tylko w lecie – komentuje Elżbieta Różalska z Google Polska.

Zamek w Malborku z drugą Złotą Pinezką

Użytkownicy i użytkowniczki Map Google najwyżej w województwie pomorskim ocenili Zamek w Malborku, który uzyskał ocenę 4,8 i zgromadził ponad 51 tysięcy opinii. To już drugie wyróżnienie dla Zamku – pierwszą Złotą Pinezkę zabytek otrzymał w 2020 roku, kiedy to wyłoniono laureatów w kategorii: atrakcje turystyczne. Zamek w Malborku jest najwspanialszym zamkiem średniowiecznej Europy, wyróżnionym na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest największym gotyckim zespołem zamkowym na świecie, o powierzchni około 21 hektarów, oraz arcydziełem architektury obronnej i rezydencjonalnej późnego średniowiecza. Budowę zamku rozpoczęli Krzyżacy w XIII wieku. Trzyczęściowa twierdza obronna w stylu gotyckim składa się z Zamku Niskiego, Zamku Średniego i Zamku Wysokiego. Najpiękniejszy widok na zamek jest od strony rzeki – Nogatu – a z zamkowej wieży rozpościera się wyjątkowo malownicza panorama okolicy. W 2021 r. zamek odwiedziło ponad 300 tysięcy turystów z 84 krajów.

Muzeum Zamkowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Historyczne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.