Wydanie nr 172/2024, Czwartek 20.06.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Bożena, Bogna, Rafał, Edburga, Gemma, Florentyna, Franciszek, Hektor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Inauguracja wystawy o zabytkowych mechanizmach w zamku.

W tym roku będziemy obchodzić setną rocznicę śmierci Conrada Steinbrechta, kierownika Zarządu Odbudowy Zamku w Malborku i jego wieloletniego opiekuna. Z tej okazji Muzeum Zamkowe w Malborku przygotowało wyjątkowa wystawę poświęconą zabytkowym urządzeniom technicznym na terenie zespołu zamkowego z przełomu XIX i XX w.

We wtorek, 18 kwietnia uroczyście otwarto wystawę „Zabytkowe mechanizmy w zamku malborskim. Projekty i realizacje Conrada Steinbrechta”, która będzie dostępna w Łaźni na Zamku Średnim do końca tego roku w godzinach pracy Muzeum.

- „Wystawa prezentuje część zachowanych dokumentów z archiwum osobistego Steinbrechta oraz materiały z ogromnej spuścizny po Zarządzie Odbudowy Zamku w Malborku. To pierwsza w dziejach Muzeum Zamkowego ekspozycja opowiadająca o zabytkowych urządzeniach technicznych na terenie zespołu zamkowego w Malborku z przełomu XIX i XX wieku” - zachęca do zwiedzania Muzeum Zamkowe.

- „Zobaczyć będzie można oryginalne projekty i dawne widoki zachowanych do dziś, bądź zniszczonych w 1945 r. mechanizmów, m.in. kołowrotów do podnoszenia bron, mostów zwodzonych czy wyciągów do dostarczania zaopatrzenia na strychy. Zaciekawienie wzbudzą zapewne współczesne fotogramy urządzeń niedostępnych dla turystów, skrytych na poddaszach, hurdycjach i piętrach budynków zamkowych”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Historyczne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.