Wydanie nr 115/2024, Środa 24.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. 12 medali na międzynarodowych zawodach w Olsztynie.

MAL WOPR. 12 medali na międzynarodowych zawodach w Olsztynie. fot. MAL WOPR Malbork
Z 12 medalami wrócili pływacy MAL WOPR Malbork z zawodów pod nazwą VI Grand Prix Warmii i Mazur w Pływaniu, które odbyły się w Olsztynie. W tej doskonale zorganizowanej imprezie wzięło udział blisko 600 pływaków z 52 klubów z całej Polski, ale także z Litwy i Łotwy. Konkurencja była ogromna, ale malborscy pływacy jak zwykle nie zawiedli.

Podczas zawodów, które odbyły się w sobote i niedzielę, 3 i 4 grudnia br. czternastoosobowa ekipa MAL WOPR z 12 krążkami zajęła w klasyfikacji medalowej 15 lokatę na 42 kluby zdobywające miejsca na podium. W klasyfikacji drużynowej, w której punktowali wszyscy startujący zawodnicy, malborczycy uplasowali się na doskonałym 12 miejscu. Olsztyńskie zawody były wyjątkowo udane dla najstarszego pływaka MAL WOPR, osiemnastoletniego Piotra Zakrzewskiego, który w każdym ze swoich startów zdobywał medale.

- Z doskonałym wynikiem, nowym rekordem życiowym wynoszącym od teraz 55,55s w konkurencji 100m stylem dowolnym wywalczył srebro, a w czterech pozostałych startach stawał na najniższym stopniu podium. Trzy brązy to dorobek Kacpra Patoki, który przyzwyczaił nas do swoich dobrych występów. Kacper, co warte podkreślenia, poprawiał rekordy życiowe w każdym ze swoich pięciu startów. W bardzo wymagającej konkurencji 200m stylem motylkowym nie mieli sobie równych Anna Czerwińska i Sławomir Szpaczyński. Oboje zdobyli złoto zaliczając przy okazji nowe rekordy życiowe. Srebro do dorobku klubowego dorzuciła Agata Kupińska, która dystans 200m stylem grzbietowym pokonała w czasie 3:06,86s i mogła cieszyć się z medalu, na który z pewnością zapracowała. Ostatni, brązowy medal w konkurencji 100m stylem klasycznym zdobył Patryk Gross, który w ten sposób zrehabilitował się za ostatnią dyskwalifikację w tym właśnie stylu - wylicza Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork.

Formuła olsztyńskich zawodów łączyła zawodników czternastoletnich z osiemnastoletnimi, stąd ci młodsi mieli utrudnioną możliwość zajmowania miejsc na podium w swoich startach. O nie otarł się czternastoletni Dawid Patoka, który z nowym, doskonałym rekordem życiowym w konkurencji 50m stylem klasycznym (34,91s) zajął to najbardziej nielubiane przez sportowców miejsce. Doskonale spisał się także na zawodach o rok starszy, piętnastoletni Igor Jastrzębski, który był dwukrotnie piąty.

- „Nasz zawodnik po raz pierwszy w karierze zszedł poniżej minuty w konkurencji 100m stylem dowolnym. Ze swojego dotychczasowego rekordu życiowego „urwał” ponad 2s i notując wynik 59,32s dołączył do elitarnego grona sprinterów. Wszyscy zawodnicy startujący w Olsztynie wywieźli nowe rekordy życiowe, co najbardziej cieszy zarówno trenerki, jak i ich samych. Wszystkie cztery wyniki poprawiła świetnie spisująca się na treningach Karolina Kwitnewska, trzy „życiówki” zaliczył Jan Pindel, a po dwie rodzeństwo Hania i Antek Rozalewicz. Na uwagę i wielkie brawa zasługują starty najmłodszych zawodników MAL WOPR występujących w olsztyńskich zawodach. Dziesięcioletni Ignacy Zwoliński oraz o rok młodszy Daniel Hotra pojechali do stolicy Warmii i Mazur nie tylko po doświadczenia, ale także po nowe rekordy życiowe. Ignacy poprawił je we wszystkich swoich startach, Daniel po małej pomyłce w stylach, a co za tym idzie dyskwalifikacji w stylu klasycznym, zaliczył na swoim koncie dwa nowe rekordy - dodaje Iwona Ciecholewska.

Olsztyn jak zwykle okazał się szczęśliwy dla malborskich pływaków. Czy ponownie okaże się miejscem triumfów dowiemy się już niebawem, bowiem od piątku, 9 grudnia br. w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14 lat udział weźmie piątka zawodników MAL WOPR. 

MAL WOPR Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.