Wydanie nr 176/2024, Poniedziałek 24.06.2024
imieniny: pokaż (4 imiona)Emilia, Wilhelm, Danuta, Jan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Kto przejmie szpital? Konferencja prasowa z Zarządem spółki American Heart of Poland - pełne nagranie wideo.

Sztum. Kto przejmie szpital? Konferencja prasowa z Zarządem spółki… fot. TvRegionalna24.pl
W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sztumie odbyła się konferencja z Zarządem spółki American Heart of Poland, która zainteresowana jest zarządzaniem całego szpitala, a nie tylko jednym z oddziałów.

Zła kondycja spółki Szpitale Polskie, dotychczasowego właściciela sztumskiego szpitala, zmusiła samorządowców do szukania nowego operatora. Pod uwagę brane są różne rozwiązania. Jednak najważniejszym scenariuszem jest utrzymanie placówki medycznej w powiecie sztumskim.

Spółka American Heart of Poland w szpitalu w Sztumie zarządza oddziałem kardiologii. To było jednym z powodów, dla którego Zarząd spółki zdecydował się podjąć rozmowy z samorządem Powiatu Sztumskiego o zostaniu nowym właścicielem placówki.

W środę, 7 grudnia br. odbyła się konferencja, podczas której Zarząd spółki American Heart of Poland przedstawił swoje propozycje dotyczące zarządzania szpitalem. Jakie są warunki przejęcia placówki? Jaki kapitał finansowy musi pokryć Spółka, by szpital funkcjonował na odpowiednim poziomie medycznym? Jakie zmiany w funkcjonowaniu szpitala Spółka chciałaby wdrożyć? Czy po przejęciu wszystkie oddziały będą funkcjonowały, jak dotychczas? Czy Spółka spotkała się ze Związkami Zawodowymi szpitala, którzy kategorycznie sprzeciwiają się przejęciu szpitala przez prywatnego operatora?

Niestety, nie znamy opinii Zarządu Powiatu Sztumskiego na ten temat, ponieważ Zarząd spółki American Heart of Poland zorganizował konferencję przed spotkaniem ze starostą Leszkiem Sarnowskim w tej sprawie.

 

Więcej szczegółów w materiale wideo

Sztum. Kto przejmie szpital? Konferencja prasowa z Zarządem spółki American Heart of Poland

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jacek82r
Jacek82r 29.12.2022, 12:30
Zainteresowany jest również spółka Scanmed