Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Spotkanie Zarządu Powiatu z Zarządem spółki Szpitale Polskie.

  • Wydanie nr 146/2022
  • 9 listopada 2021, 14:46
  • Starostwo Powiatowe w Sztumie
  • Wiadomości
Sztum. Spotkanie Zarządu Powiatu z Zarządem spółki Szpitale Polskie. fot. Starostwo Powiatowe w Sztumie
W poniedziałek doszło do spotkania Zarządu Powiatu Sztumskiego z Zarządem spółki Szpitale Polskie, który do Sztumu przyjechał na zaproszenie starosty Leszka Sarnowskiego. Spotkanie dotyczyło przyszłości szpitala sztumskiego po złożeniu wniosku o upadłość spółki Szpitale Polskie, którego ten jest częścią.

 

W poniedziałek, 8 listopada br. na zaproszenie starosty sztumskiego, Leszka Sarnowskiego przybyli do Sztumu przedstawiciele spółki Szpitale Polskie S.A. - Tomasz Kędziora, przewodniczący Rady Nadzorczej oraz Jakub Michalak, prezes spółki. Na spotkaniu z Zarządem Powiatu Sztumskiego, z udziałem przewodniczącej Rady Powiatu, Dobrosławy Frączek przedstawiono scenariusz działań w związku ze złożonym 15 października br. w sądzie w Gliwicach wnioskiem o upadłość spółki Szpitale Polskie.

 

- „Ma to być upadłość kontrolowana, a zatem nabywca lub nabywcy mogą się zgłaszać do sądu z chęcią zakupu spółki, a właściwie ich aktywów. Pasywa czyli zobowiązania dłużnicze przejmie syndyk, który z pieniędzy wynegocjowanych z nowym nabywcą będzie pokrywał zobowiązania dłużnicze, które w tej chwili wynoszą ponad 55 mln zł” - informuje Starostwo Powiatowe w Sztumie.

 

 

 

Zobowiązania wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą pokrywane w pierwszej kolejności. Dopiero w następnej inni wierzyciele, podatki i na końcu akcjonariusze. Nowy nabywca, za zgodą powiatu, będzie mógł kontynuować działalność leczniczą sztumskiego szpitala.

 

- „Władze spółki zapewniły po raz kolejny, że w kwestii szpitala w Sztumie nie dzieje się nic niepokojącego, bo mają środki finansowe na zabezpieczenie bieżącej działalności szpitala, zaznaczając jednocześnie, że nie ma w planach likwidacji jakiegokolwiek oddziału szpitala, które w tej chwili funkcjonują” - podkreśla w komunikacie Starostwo Powiatowe w Sztumie. - „Władze powiatu, podkreślając, że zaufanie wobec spółki jest ograniczone, otrzymały zapewnienie, że w najbliższym czasie zostaną uregulowane zaległości czynszowe wobec powiatu, które na dziś wynoszą ponad 1 mln 300 tys. zł, nie licząc dwóch ostatnich w tym roku rat”.

 

 

 

Na prośbę starosty, Leszka Sarnowskiego po spotkaniu z zarządem powiatu władze spółki spotkały się również z pracownikami szpitala w Sztumie.


 

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Sztumie

Starostwo Powiatowe w Sztumie
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.