Wydanie nr 203/2024, Niedziela 21.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Benedykt, Prokop, Daniel, Ignacy, Andrzej, Wiktor, Stojsław, Julia, Prakseda, Klaudiusz, Arbogast
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Doskonały start Nadii Walentynowicz w Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu.

MAL WOPR. Doskonały start Nadii Walentynowicz w Zimowych Mistrzostwach… fot. MAL WOPR Malbork
Ponad 550 zawodników ze 113 klubów rywalizowało w Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat, które odbyły się w Bydgoszczy. W tej najważniejszej imprezie pływackiej zbliżającego się końca roku nie zabrakło reprezentantki Malborka, zawodniczki Sekcji Pływackiej WOPR Malbork, 17-letniej Nadii Walentynowicz.

W dniach 30 listopada - 4 grudnia br. w Bydgoszczy padło wiele wartościowych wyników, rekordów Polski w kategoriach wiekowych, ale także w kategorii seniorskiej. Były to jedne z najbardziej udanych zawodów tak wysokiej rangi dla malborskiej zawodniczki.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Nadia jest zawodniczką kadry Polski, a także wielokrotną medalistką mistrzostw Polski. W minionym czempionacie klasyfikowana była łącznie z zawodniczkami 18-letnimi, stąd o medale było trudno. Niemniej jednak wyniki i zajęte lokaty pływaczki są bardzo zadowalające. Wszyscy zawodnicy startujący w zawodach startowali łącznie, bez względu na wiek, zaś klasyfikację obok oczywiście zestawienia open, prowadzono także w kategorii młodzieżowców i juniorów 17-18 lat łącznie.

- „W każdym ze swoich pięciu startów w Bydgoszczy, Nadia nie tylko kwalifikowała się do finałów B, ale także po każdym starcie zapisywała na swoim koncie nowy rekord życiowy. Pierwszego dnia nasza najlepsza grzbiecistka wystartowała w konkurencji 50m stylem dowolnym, w którym poprawiając dwukrotnie swoją „życiówkę” wywindowała ją na poziom 26,68 sekund i zajęła 9 miejsce w zestawieniu juniorek 17-18 lat. W następnych startach było już tylko lepiej. Ósma lokata w tym samym zestawieniu przypadła jej w udziale na dwukrotnie dłuższym dystansie w stylu dowolnym. Płynąc jak natchniona w popołudniowym finale uzyskała doskonały rekord życiowy wynoszący od teraz 57,71 sekund. Kolejne starty to już jej wiodący styl grzbietowy. Na sprinterskim dystansie 50m- kolejny najlepszy wynik w karierze (29,35) oraz 15 lokata w kategorii open i 7 miejsce w zestawieniu juniorek. Ale to w konkurencjach 100 i 200m stylem grzbietowym liczyliśmy na najlepsze wyniki malborskiej pływaczki. I nie zawiedliśmy się. W obu startach plasowała się  tuż za dziesiątką finalistek A, zajmowała 11 lokatę w kategorii open, ale już w zestawieniu juniorek 17-18 lat była dwukrotnie szósta. Gdyby klasyfikowano pływaczki w rocznikach, Nadia przywiozłaby z Bydgoszczy dwa brązowe medale. Nie ma to jednak aż tak wielkiego znaczenia, bowiem uzyskiwane wyniki przez naszą doskonałą grzbiecistkę świadczą o właściwym progresie i zaangażowaniu w pracę treningową. A to dla młodych zawodników jest najważniejsze - informuje Iwona ciecholewska z MAL WOPR Malbork.

 Warto też odnotować, że w obu tych startach Nadia uzyskała najwyższe wyniki punktowe w całych zawodach. Za czas 1:02,94 w konkurencji 100m grzbietem wywalczyła aż 663 pkt., zaś na dystansie dwukrotnie dłuższym, który pokonała w czasie 2:16,51, zdobyła tylko dwa punkty mniej.

- „Gratulujemy serdecznie tak dobrych startów nie tylko Nadii ale także jej rodzicom, którzy wspierają naszą mistrzynię w każdej chwili, bez względu na wyniki. Dziękujemy też Jarkowi Błażkowi oraz Maciejowi Rakowskiemu, których pomoc w występie Nadii w Bydgoszczy była nieoceniona - podsumowała Iwona Ciecholewska. 

MAL WOPR Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.