Wydanie nr 64/2024, Poniedziałek 4.03.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Adrian, Leonard, Lucjusz, Gerarda, Eugeniusz, Kazimierz, Gerard, Arkadiusz, Jakubina, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Oklaski Za Odblaski – policjanci spotkali się z przedszkolakami.

  • Wydanie nr 64/2024
  • 29 listopada 2022, 15:41
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Oklaski Za Odblaski – policjanci spotkali się z przedszkolakami. fot. KPP Malbork
W ramach kampanii „Oklaski za odblaski. Bezpieczne dzieci na drodze” policjanci rozdawali elementy odblaskowe przedszkolakom z Malborku. Kampania społeczna Fundacji Trefl kierowana jest nie tylko do dzieci w wieku przedszkolnym, ale także do ich opiekunów. Jej celem jest podniesienie świadomości najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa na drodze i wykształcenie u nich dobrych nawyków takich jak m.in. noszenie odblasków.

O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci na drodze, wciąż warto przypominać i edukować milusińskich już od najmłodszych lat.

W poniedziałek, 28 listopada br. policjanci z malborskiej drogówki spotkali się z maluchami z przedszkola „Promyk” w Malborku. Spotkanie było przeprowadzone w ramach kampanii społecznej Fundacji Trefl „Oklaski za odblaski. Bezpieczne dzieci na drodze”, nad którą patronat honorowy objął Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku.

- „Kampania kierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym, ale też do ich rodziców i opiekunów. Celem kampanii jest wyuczenie u  najmłodszych uczestników ruchu drogowego dobrych nawyków, żeby dzieci były bezpieczne, samodzielne, by wiedziały jak mądrze i odpowiedzialnie poruszać się na drodze. Policjanci rozmawiali z przedszkolakami o tym w jakich miejscach można przechodzić przez jezdnię, jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych i dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków, żeby być widocznym na drodze” - informuje st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Mundurowi zapoznali maluchy ze spotem przygotowanym na potrzeby kampanii „OKLASKI ZA ODBLASKI- Trefliki przypominają o odblaskach” oraz plakatem promującym tę akcję. Na zakończenie spotkania policjanci rozdali dzieciom odblaski z wizerunkiem Treflików i rozległy się gromkie OKLASKI ZA ODBLASKI!

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.