Wydanie nr 341/2022, Środa 7.12.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Ambroży, Marcin, Ninomysł, Agaton, Marcisław, Józefa, Polikarp, Zdziemił, Sabin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. BIUSTOpozytywne warsztaty z Qczajem i Kingą Zawodnik rozpoczną rok kulturalny 2022/2023.

Tegoroczna inauguracja roku kulturalnego w Malborku będzie wyjątkowa. Głównie za sprawą kobiet. Dlaczego? Wyjaśnienie w tekście.

W październiku rozpoczyna się w Malborku rok kulturalny, podczas inauguracji którego odbywa się koncert czy wręczanie nagród. W tym roku będzie tak samo, z jedną małą różnicą – scenę przejmą kobiety i temat ich zdrowia oraz samoakceptacji. Październik bowiem jest miesiącem dbania o zdrowe piersi, kiedy warto przypominać o profilaktyce i samobadaniu. A zatem inauguracja roku kulturalnego w tym roku poświęcona będzie kobiecym biustom.


Współorganizowane przez fundację Wsparcie na Starcie i Urząd Miasta Malbork warsztaty ze znanymi i uwielbianymi przez rzesze fanów Qczajem i Kingą Zawodnik będą okazją do wzięcie udziału w kampanii Dotykam=Wygrywam, która od 11 lat znana jest w całej Polsce, a jej pomysł powstał właśnie w Malborku.

BIUSTOpozytywne warsztaty odbędą się w piątek, 28 października br. w Szkole Łacińskiej w Malborku o godz. 16:30.

Nawiązując do słów refrenu piosenki „Miód” Natalii Przybysz, jednej z Ambasadorek akcji promującej samobadanie i noszenie dobrze dobranego biustonosza, organizatorzy zadają w tym roku kobietom pytanie – i z pewnością powtórzą je w Malborku – jak to się stało, że zapomniały o swoich piersiach, mimo że w Polsce rak piersi jest u nich najczęstszym nowotworem złośliwym?

- „Porozmawiamy też o tym, że niepotrzebnie ulegamy presji ich bezustannej oceny przez innych. Zamiast zadbać o to, by były zdrowe, przejmujemy się tym, że ktoś uważa je za zbyt małe, zbyt duże, za mocno lub za słabo eksponowane” - podkreślają organizatorzy.

 

Ogólnopolska akcja rodem z Malborka.

Kampania Dotykam=Wygrywam organizowana jest nieprzerwanie od 11 lat z inicjatywy Izabeli Sakutovej – Malborczanki, a dziś międzynarodowej ekspertki brafittingu i prezeski fundacji Wsparcie na Starcie, by budować w kobietach zdrowe nawyki dbania o piersi.

- „Konsekwentnie od 11 lat, przy wsparciu marki Panache, edukuję kobiety w Polsce, jak dbać o zdrowie piersi. Coroczne edycje kampanii to nie tylko reCYCling, czyli zbiórka starych biustonoszy, ale i nowe cegiełki, z których dochód przeznaczany jest na edukacyjne programy profilaktyczne prowadzone wśród nastolatek przez fundację Wsparcie na Starcie. W tegorocznej edycji kampanii stawiamy na dalszy rozwój bezpłatnej aplikacji BIUSTOapki, której celem jest budowanie zdrowych nawyków dbania o piersi. Aplikacja daje kobietom szansę na wczesne wykrycie ewentualnych zmian w piersiach i może uratować im życie. BIUSTOapkę można pobrać ze strony www.biustoapka.pl – mówi Izabela Sakutova, autorka kampanii Dotykam=Wygrywam.

 

Co nas czeka podczas inauguracji roku kulturalnego?

Organizatorzy zapraszają wszystkich na spotkanie z zaproszonymi gośćmi – Qczajem i Kingą Zawodnik. Biletem na uroczystość - tegoroczną wspierającą akcję cegiełką będzie krem do pielęgnacji biustu, który ułatwi samobadanie. Spotkanie nie będzie jedynie okazją do zrobienia sobie z zdjęcia z gośćmi, ale przede wszystkim wsparciem walki z rakiem piersi prowadzonej przez fundację Wsparcie na Starcie, gdyż 100% przychodu ze sprzedaży kremów cegiełek zostanie przeznaczone na realizację programów biustoedukacyjnych prowadzonych przez fundację w szkołach na terenie całej Polski.

Cegiełkę będącą biletem wstępu można kupić w cenie 30 zł w kasie Szkoły Łacińskiej i w salonie Stanikowy Zawrót Głowy w Malborku przy ul. Mickiewicza 31a/2.

Podczas inauguracji każdy będzie mógł oddać stary biustonosz do reCYClingu. Łącznie w ciągu 10 lat kampania Dotykam=Wygrywam zebrała aż 140 388 sztuk biustonoszy, co przekłada się na ponad 8,5 ton! Pomóż organizatorom zwiększyć ten wynik, przynosząc na warsztaty swoje za małe, za duże lub po prostu niewygodne biustonosze. W zamian odbierz rabat 20 zł na nowy i dobrze dopasowany biustonosz Panache. Kupon rabatowy będzie możliwy do wykorzystania na zakupy w Stanikowym Zawrocie Głowy do końca listopada br.

W końcu każdego roku od ponad dekady z całej Polski to właśnie do Malborka jadą tony nieużywanej bielizny, która zyskuje nowe życie, a zysk z tego procesu wspiera walkę kobiet z rakiem piersi prowadzoną przez Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny i fundację Wsparcie na Starcie.

 

 

 

 

Informacja organizatora

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Iwonka
Iwonka 25.10.2022, 20:27
Fajnie, że w końcu się mówi też o biuście. Pana Qczaja na prawde lubię i obserwuję na IG. Poza tym podoba mi się zamysł akcji :) Sama mam spore piersi i prawda jest taka, że zawsze go ukrywałam, później miałam problem z tym jak on wygląda, bo grawitacja ściąga go w dół. Sama mam już kupionych kilka dobrze dobranych staników, ćwiczę z Qczajkiem i smaruje się frashe, peelingami i masuję. Już kompleksu nie mam. DBAM O SIEBIE :)