Wydanie nr 141/2024, Poniedziałek 20.05.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Weź udział w konferencji dotyczącej edukacji włączającej. Trwają zapisy.

Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim zachęca do wzięcia udziału w konferencji pt. „Edukacja włączająca wyzwaniem nowoczesnej szkoły”, która odbędzie się we wrześniu.

Edukacja włączająca opiera się na założeniu, że wszystkie dzieci (również te z niepełnosprawnościami) mają prawo uczyć się w szkołach ogólnodostępnych, najbliższych miejsca zamieszkania. Koncentruje się na docenianiu i wspieraniu wszystkich uczniów oraz dostosowywaniu szkoły do uczniów o zróżnicowanych potrzebach.
Warunkiem funkcjonowania edukacji włączającej w szkole ogólnodostępnej jest dobre przygotowanie nauczycieli. Ich zadaniem jest bowiem odpowiednie dostosowanie programu edukacji do możliwości dziecka, poprzez adaptację wymagań edukacyjnych, sposobu oceniania, uwzględnianie potrzeb i specyfikę trudności danego ucznia.
Nie jest to łatwe zadanie i wymaga od nauczycieli pogłębiania wiedzy i nabywania nowych kompetencji. Dlatego tak ważne jest wykorzystanie doświadczenia i potencjału szkół i placówek specjalnych w podnoszeniu jakości edukacji włączającej.

Konferencja pt. „Edukacja włączająca wyzwaniem nowoczesnej szkoły” odbędzie się 22 września br. w godz. 09.30 – 15.00 w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim i jest podsumowaniem doświadczeń zdobytych w ramach projektu „Żuławska Szkoła Ćwiczeń”. Projekt koncentrował się na wykorzystaniu potencjału Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim i jego kadry dydaktycznej w zakresie wspierania nauczycieli szkół ogólnodostępnych we wdrażaniu edukacji włączającej do codziennej praktyki. W projekcie uczestniczyło łącznie 8 szkół, 85 nauczycieli i 10 studentów, którzy odbyli praktykę w zakresie edukacji włączającej.

W programie konferencji m.in. :prezentacja materiałów merytorycznych i metodycznych w zakresie edukacji włączającej w obszarach: matematyczny, przyrodniczy, językowy i ITC, które mogą być wykorzystywane przez nauczycieli szkół ogólnodostępnych; mini warsztaty dla nauczycieli z wykorzystaniem wiedzy i materiałów edukacyjnych dotyczących edukacji włączającej oraz prezentacja wyników ewaluacji projektu „Żuławska Szkoła Ćwiczeń”. Na uczestników czeka duża dawka wiedzy, materiałów i praktyki. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat udziału w konferencji.

Zapisy: online na https://app.evenea.pl/event/edukacjawlaczajaca, e-mail: biuro@fundacjanova.org.pl lub telefonicznie pod nr 574 631 097.

 

 

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim

 

Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.