Wydanie nr 173/2024, Piątek 21.06.2024
imieniny: pokaż (12 imiona)Teodor, Domamir, Demetria, Lutfryd, Alojza, Alojzy, Marcja, Rudolf, Rudolfina, Alicja, Rudolfa, Chloe
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Przejazdy darmowe dla wszystkich. Osoby bezdomne również korzystają?

Malbork. Przejazdy darmowe dla wszystkich. Osoby bezdomne również korzystają? fot. Dawid Marszałkowski, stażysta TvMalbork.pl
Z dniem 1 lipca malborskie autobusy stały się darmowe dla wszystkich naszych mieszkańców. Korzystają z nich również osoby bezdomne, a nie wszystkim to w smak.

Od pierwszych dni wakacji – 1 lipca można korzystać z komunikacji miejskiej bez martwienia się o bilet. Decyzją władz było to, aby przewozy po mieście były w całości finansowane z budżetu miejskiego. Jednak wraz z pojawieniem się darmowej komunikacji, zdaniem niektórych mieszkańców pojawił się inny problem. Z autobusów zaczęły korzystać osoby bezdomne, gdzie nie wszystkim się to podoba. 

Jednak według przepisów porządkowych dotyczących przejazdów autobusami MZK Malbork jest napisane wyraźnie, że osoby zagrażające bezpieczeństwu lub porządkowi (same lub przez posiadane rzeczy) mogą zostać nie wpuszczone do pojazdu lub zostać z niego usunięte. Do osób takich należy zaliczyć:

· osoby nietrzeźwe, zachowujące się agresywnie wobec współpasażerów i obsługi pojazdu

· osoby wzbudzające odrazę brudem i niechlujstwem

· osoby, które z innych powodów są niebezpieczne lub uciążliwe dla współpasażerów

· nie stosujących się do niniejszych przepisów porządkowych

· osoby spożywające napoje alkoholowe i palenie wyrobów tytoniowych

Wraz z decyzją miasta o darmowych przejazdach komunikacją miejską, pojawiły się głosy mieszkańców wskazujące na problem osób bezdomnych korzystających z autobusów MZK. Dlatego zasięgnąłem informacji u samego źródła - biura MZK. Spytałem m.in o to, czy kierowcy bądź pasażerowie zgłaszali nieprzyjemne zachowania ze strony osób bezdomnych, czy któraś ze stron była świadkiem zachowań, które rażąco naruszały regulamin przepisów korzystania z przejazdów, czy była potrzebna interwencja straży miejskiej/policji oraz czy osoby bezdomne korzystały z przejazdów będąc w stanie nietrzeźwym lub niechlujnym?

Z odpowiedzi jaką dostałem dowiedziałem się, że Miejski Zakład Komunikacji w Malborku sp. z o.o. nie otrzymał żadnych skarg od mieszkańców o niewłaściwym zachowaniu osób bezdomnych.

- „Nie odnotowaliśmy też wandalizmu oraz awantur, które skutkowałyby interwencją policji bądź straży miejskiej. Otrzymaliśmy pojedyncze zgłoszenia od kierowców o korzystaniu z komunikacji przez osoby nietrzeźwe oraz niechlujne- informuje MZK w Malborku. - „Nie były to sytuacje nagminne, uciążliwe dla pasażerów bądź naruszające regulamin przewozów transportu publicznego.

 

Czy w związku z tym w okresie jesienno - zimowym problem ten będzie się nasilał?

A jakie jest państwa zdanie na ten temat? Czekamy na komentarze.

 

Materiał przygotował: Dawid Marszałkowski, stażysta TvMalbork.pl


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jadźka
Jadźka 25.07.2022, 19:38
Bezdomny też człowiek. Taki sam jak czerwony !!
Pasażerka
Pasażerka 25.07.2022, 18:11
Komunikacja miejska jest dla wszystkich ,nawet dla bezdomnych . Jeżdżę trójka albo jedynką i nie spotkałam jeszcze takich pasażerów.Moim zdaniem to kierowca powinien reagować jeśli jest coś nie tak z zachowaniem takiego pasażera
Krzyżak
Krzyżak 25.07.2022, 17:40
Otworzyć darmowe łaźnie wykąpać i niech sobie jeżdżą