Wydanie nr 40/2023, Czwartek 9.02.2023
imieniny: pokaż (4 imiona)Apolonia, Cyryl, Marian, Sulisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak okazać zaangażowanie podczas rozmowy o pracę?

Rozmowa o pracę jest najczęściej ostatnim z etapów przed decyzją o zatrudnieniu bądź niezatrudnieniu danego pracownika. To od przygotowania kandydata i jego zaangażowania w przebieg spotkania zazwyczaj zależy, czy rekruterowi spodoba się jego osoba. Sprawdź koniecznie kilka kroków, jak pokazać zaangażowanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej!

Odpowiedni ubiór
Jednym z pierwszych elementów jest dopasowanie odpowiedniego ubioru. W zależności od rodzaju stanowiska możesz ubrać się bardziej elegancko lub swobodnie, ważne jednak, aby strój był schludny i czysty. Praca w korporacjach lub innych ważnych instytucjach wymaga ponadto odpowiedniego stroju, dlatego dobierz ubrania do miejsca, w którym chciałbyś pracować.
Punktualność
Szanowanie czasu drugiej osoby jest jedną z najważniejszych kwestii. Szczególnie ważne jest to przy rozmowie kwalifikacyjnej. Przed wyruszeniem w miejsce odbywania się spotkania sprawdź koniecznie możliwe opóźnienia wynikające z korków lub opóźnień komunikacji miejskiej. Jeżeli rozmowa odbywa się online, zadbaj o stabilne połączenie i zainstaluj wcześniej wszelkie potrzebne do odbycia spotkania aplikacje.
Przemyślane zadawanie pytań
Przed zadaniem pytania rekruterowi przemyśl koniecznie jego cel. Jeżeli w ogłoszeniu o pracę zostały wypisane wszystkie obowiązki przyszłego pracownika od A do Z, błędem byłoby pytanie o tę kwestię ponownie. Przed spotkaniem przygotuj listę pytań. Jeżeli boisz się, że nie zapamiętasz ich wszystkich, spytaj rekrutera, czy możesz sprawdzać zapisane punkty — na pewno nie odbierze tego źle.
Pokaż swoje zaangażowanie w rozmowę
Na pytania odpowiadaj wyczerpująco. Jednozdaniowe wypowiedzi mogą zostać odebrane jako przejaw arogancji i braku przygotowania do rozmowy, dlatego warto przed spotkaniem sprawdzić listę najczęściej zadawanych pytań na rozmowach rekrutacyjnych i przygotować się do odpowiedzi.
Stały kontakt z rekruterem
Nie tylko rozmowa jest ważna, ale również sposób i szybkość, w jaki odpowiadasz na pytania rekrutera. Nie zostawiaj nieodczytanych maili i wiadomości na ostatnią chwilę i staraj się odpisywać na nie jak najszybciej. Jeżeli zauważysz nieodebrane połączenie, postaraj się szybko oddzwonić. Takim sposobem pokażesz swoje zaangażowanie w przebieg rekrutacji. Przed wysłaniem wiadomości sprawdź również jej treść pod względem możliwych błędów gramatycznych czy stylistycznych. W ten sposób pokażesz swój profesjonalizm i zaangażowanie w proces rekrutacji.


Zastanawiasz się jak zmienić pracę? Odwiedź porady.pracuj.pl. Znajdziesz tam praktyczne wskazówki dotyczące tego jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz w jaki sposób napisać profesjonalne CV czy list motywacyjny.

Jak okazać zaangażowanie podczas rozmowy o pracę?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.