Wydanie nr 179/2022, Wtorek 28.06.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Paweł, Ekhard, Józef, Zbrosław, Leon, Serena, Leona, Ireneusz, Plutarch, Ekard, Jakert, Heron
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mamy bliżej Malbork - nowe miejsce dla Mam. 

Mamy bliżej Malbork - nowe miejsce dla Mam.  fot. Mamy bliżej Malbork
Mamy bliżej Malbork to miejsce do rozmowy, dyskusji, wymiany doświadczeń, spostrzeżeń, ale przede wszystkim miejsce do nawiązywania relacji i kontaktów w życiu osobistym. Chcemy, aby mamy przestały być samotne, zmęczone czy niezrozumiane! A kto inny zrozumie cię lepiej niż osoba będąca w podobnej sytuacji jak ty? Grupa ta daje możliwość łączenia się Mam, umawiania się na spotkania, towarzyszenia sobie w codziennych obowiązkach, rozrywkach czy podróżach na plac zabaw. Wypada tu krzyknąć: Drogie mamy łączmy się!

 

Szukasz innej Mamy na przejażdżkę z dzieckiem rowerem? Chciałabyś porozmawiać, kiedy twoje dziecko bawi się w piaskownicy? Męczy cię siedzenie ciągle w domu z dzieckiem? Potrzebujesz towarzyszki do kina na nową bajkę, która dopiero wyszła? Masz ochotę na lody z koleżanką? Poszukujesz przyjaciółki z Ukrainy i Polski żeby porozmawiać? Ta grupa jest dla ciebie!

- „Zapraszamy do grupy na Facebooku dostępnej dla wszystkich Mam w naszej okolicy bez względu na pochodzenie: Mamy Bliżej Malbork. To miejsce, gdzie każda Mama może dostać wsparcie innej Mamy, umówić się na kawę albo spotkanie na placu zabaw. Tutaj możesz znaleźć przyjaciółkę, opowiedzieć o swoich trudnościach, poprosić o radę. Bo nikt nie potrafi lepiej zrozumieć matki niż inna matka. Grupa ma być początkiem, zapoznaniem się, umówieniem, pierwszym kontaktem, który może przerodzić się nawet w długoletnią przyjaźń” - wyjaśnia Zuzanna Olejnik, wolontariusz Fundacji Dobre Relacje. - „To grupa inna niż wszystkie. Nie ma tu miejsca na transmisję sprzedaży, polecanie środków do sprzątania czy ogłoszenia handlowe. Nie można tutaj wystawić działki na sprzedaż, ani poskarżyć się na nietrafionego stolarza. To miejsce tylko dla kobiet, które mają dzieci, myślą o założeniu rodziny lub doświadczyły straty dzieci. To bezpieczne miejsce, którego administratorami i moderatorami są psychologowie prowadzący stronę na Facebooku Mamy bliżej. Idea jest prosta: spotkać się, poznać, znaleźć wsparcie i zrozumienie u innej mamy. Niezależnie od wieku, zawodu i doświadczenia”.

Czasami matki wstydzą się prosić o wsparcie (przecież trzeba sobie zawsze dawać radę!). Tak naprawdę, nawet superbohaterowie bywają zmęczeni, potrzebują czasu, żeby przystosować się do nowej sytuacji i nie wszystko od razu umieją. Według badań, aż co piąta Mama cierpi na depresję poporodową. Superbohaterowie też potrzebują wsparcia!

- „Szczególnie zapraszamy do grupy samotne mamy oraz te, które większość czasu spędzają z dziećmi w domu i często nie mają się do kogo odezwać. Każda mama jest ważna, a jej doświadczenie najcenniejsze na świecie. Niekoniecznie musisz teraz czegoś potrzebować od innej mamy, ale może inna mama potrzebuje ciebie?” - zachęca wolontariuszka.

 

Więcej szczegółów na https://www.facebook.com/groups/253179870329445

 

 

 

 

Informacja: Mamy bliżej Malbork

 

Mamy bliżej Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.