Wydanie nr 35/2023, Sobota 4.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Joanna, Weronika, Częstogoj
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Podpisano umowy na dofinansowanie PCZ i budowę chodników w powiecie.

Malbork. Podpisano umowy na dofinansowanie PCZ i budowę chodników w… fot. TvRegionalna24.pl
W piątek w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Malborku odbyło się uroczyste podpisanie umowy na rządową dotację w wysokości 5,6 mln zł dla Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku. Nie była to jedyna umowa, jaka została podpisana tego dnia. Powiat Malborski z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymał ponad 1,6 mln zł na przebudowę dróg w powiecie.

 

W piątek, 18 lutego br. starosta malborski, Mirosław Czapla podpisał umowę na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę chodników w trzech gminach naszego powiatu. Nowe chodniki pojawią się w gminie Miłoradz, w miejscowości Myszewo w gminie Nowy Staw oraz miejscowości Pogorzała Wieś w gminie Malbork. Łączna wartość dotacji wynosi 1 649 588,00 zł.

Z kolei Paweł Chodyniak, prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku podpisał umowę na dofinansowanie w kwocie 5,6 mln zł ze środków przeciwdziałania COVID-19. Pozyskane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup 64-rzędowego tomografu komputerowego, zakup i montaż poczty pneumatycznej, czyli nowoczesnego systemu do szybkiego transportu materiału biologicznego, próbek, leków czy krwi, zakup nowego ambulansu dla zespołu ratownictwa medycznego oraz rozbudowę instalacji gazów medycznych w oddziałach szpitala.

W spotkaniu z Wojewodą Pomorskim uczestniczyli również przedstawiciele powiatu tczewskiego – starosta Mirosław Augustyn oraz prezes Szpitali Tczewskich S.A., Maciej Biliński, który podpisał umowę na dofinansowanie na kwotę 827 900,00 zł na modernizację infrastruktury i zakup wyposażenia. Umowę na rządową dotację w wysokości 1 649 588,00 zł podpisała również wiceprezes zarządu Szpitala Specjalistycznego w Prabutach, Grażyna Stachowicz.

Zapraszamy na materiał wideo.


 

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.