Wydanie nr 141/2022, Sobota 21.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Tymoteusz, Ryksa, Walenty, Wiktor, Przedsława, Jan, Pudens, Krzysztof, Piotr, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Trudne zimowe warunki na drodze przyczyną kilku kolizji. Najgroźniej było na wiadukcie.

  • Wydanie nr 141/2022
  • 21 grudnia 2021, 15:54
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Trudne zimowe warunki na drodze przyczyną kilku kolizji. Najgroźniej było na wiadukcie. fot. zdjęcie poglądowe
Nadeszła zima, a z nią intensywne opady śniegu i temperatury zbliżone do zera. Wraz ze zmianą pogody, na drogach jest coraz bardziej niebezpiecznie - nie tylko dla kierujących pojazdami, ale również dla pieszych. Jest to czas, kiedy prawdopodobieństwo występowania zdarzeń drogowych wzrasta kilkakrotnie. W ciągu doby na terenie powiatu malborskiego policjanci pracowali przy 5 kolizjach.

 

W ciągu ostatniej doby malborscy policjanci pracowali na miejscu 5 kolizji, których uczestnicy zapomnieli o zachowaniu ostrożności i dostosowaniu techniki jazdy do zmiennych warunków drogowych.

 

W poniedziałek, 20 grudnia br. kilka minut przed godziną 11.00 na drodze krajowej nr 22 w Królewie kierujący Mercedesem nie wyhamował i najechał na tył samochodu osobowego marki Hyundai.

- „W tym samym czasie do podobnej sytuacji doszło na ul. Aleja Wojska Polskiego w Malborku, gdzie zjeżdżający z wiaduktu kolejowego Fiat nie zachował ostrożności i bezpiecznej odległości od jadącego przed nim Opla, w wyniku czego uderzył w ten samochód” - informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku. - „Kolejne zdarzenie tego typu miało miejsce o godzinie 15.00 na ul. Aleja Sprzymierzonych w Malborku. Tu kierująca Skodą zakończyła swoją jazdę uderzając w tył Citroena. Wszystkich sprawców funkcjonariusze ukarali mandatami karnymi, zatrzymano również dowody rejestracyjne za pokolizyjne uszkodzenia pojazdów”.

 

 

Do najbardziej groźnych zdarzeń doszło jednak w poniedziałek, 20 grudnia br. wieczorem na ul. Aleja Wojska Polskiego w Malborku oraz we wtorek, 21 grudnia br. rano w Kościeleczkach.

- „Około godziny 18.40 48-letni mężczyzna kierujący Volkswagenem, zjeżdżając z wiaduktu kolejowego w kierunku Elbląga, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Mężczyzna wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem” - wyjaśnia asp. Sylwia Kowalewska. - „Auto obróciło w przeciwnym kierunku i uderzyło w jadącą za nim Toyotę. Badanie trzeźwości wykazało, że kierujący byli trzeźwi. 48-latek został ukarany mandatem karnym”.

 

Utrata panowania nad pojazdem była również przyczyną kolizji, do której doszło we wtorek przed godz. 07.00 rano w Kościeleczkach.

- „Kierujący samochodem markiki Kia, jadąc w kierunku Nowego Stawu, na łuku drogi wpadł w poślizg i uderzył w nadjeżdżającego z naprzeciwka Volkswagena” - informuje oficer prasowy. - „Na 74-letniego sprawcę tego zdarzenia policjanci nałożyli mandat oraz zatrzymali dowody rejestracyjne od obu pojazdów”.


 

 

 

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność podczas podróżowania samochodem i przypominają, jak bardzo ważne jest prawidłowe przygotowanie się do podróży.

 

Pamiętaj:

- dokładnie oczyść pojazd ze śniegu zanim wyjedziesz na drogę - śnieg powinien zostać usunięty nie tylko z szyb, ale również z dachu, pokrywy komory silnika oraz ze świateł przednich i tylnych,

- zwróć uwagę, aby szyby nie były zaparowane, a widoczność z wnętrza pojazdu nie była utrudniona,

- zaplanuj swoją podróż - w przypadku złych warunków atmosferycznych wyjedź 10 minut wcześniej. W przypadku ewentualnych utrudnień w ruchu rodzi to niepotrzebny stres, a w konsekwencji może prowadzić do agresji,

- pamiętaj o tym, że zawsze w razie pojawiających się opadów atmosferycznych należy zmniejszyć prędkość,

- przy niskich temperaturach nawierzchnia jezdni przymarza. Unikaj wtedy gwałtownych manewrów i ostrego hamowania.


 

 

 

W okresie zimowym na drogach należy zwrócić szczególną uwagę na pieszych, którzy w tym okresie są mniej widoczni. Powoduje to zwiększone ryzyko wystąpienia wypadków. Widoczność pieszych w tym czasie staje się jednym z ważniejszych czynników mających wpływ na bezpieczeństwo. Podczas takiej aury warunki drogowe przemawiają za powszechnym, bezwzględnym używaniem elementów odblaskowych nie tylko poza terenem zabudowanym i niezależnie od wieku.


 

 

 

Informację przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku


 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.