Wydanie nr 35/2023, Sobota 4.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Joanna, Weronika, Częstogoj
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw. Prawie 300 tys. zł dotacji na przebudowę przejść dla pieszych.

  • Wydanie nr 35/2023
  • 20 grudnia 2021, 11:02
  • UM Nowy Staw
  • Wiadomości
Nowy Staw. Prawie 300 tys. zł dotacji na przebudowę przejść dla pieszych. fot. zdjęcie poglądowe
Urząd Miejski w Nowym Stawie przystępuje do kolejnej inwestycji, poprawiającej bezpieczeństwo na drogach. Tym razem przebudowane zostaną przejścia dla pieszych w pięciu lokalizacjach w Nowym Stawie. Pasy zostaną między innymi oświetlone, by piesi byli lepiej widoczni dla kierowców. Przedsięwzięcie zostanie sfinansowane przy udziale pieniędzy pozyskanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

285 680 złotych - tyle wynosi dotacja, jaką pozyskał Urząd Miejski w Nowym Stawie na zadanie pn. „Przebudowa przejść dla pieszych na drogach gminnych ul. Obrońców Westerplatte i ul. Gdańskiej w Nowym Stawie”. Umowę w tej sprawie podpisał w środę (15 grudnia) wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

- „Wyniki konkursu zostały opublikowane przez wojewodę pomorskiego już wcześniej, więc odpowiednio szybko przystąpiliśmy do wyłonienia wykonawcy zadania w drodze przetargu, by jak najprędzej wykonać tę bardzo potrzebną inwestycję - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Pięć przejść dla pieszych w strategicznych dla mieszkańców miejscach doczeka się przebudowy, dzięki czemu będą spełniały wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Właściwe doświetlenie pasów zagwarantuje  bardzo dobrą widoczność, która po zmroku ma fundamentalne znaczenie dla pieszych i kierowców. To inwestycja w nasze zdrowie i życie.

 

 

W wyniku przetargu wyłoniona została firma Hydro-Mag z Garcza, która wykona zadanie łącznie za 398 099,83 zł. Koszty przebudowy każdego z pięciu przejść skalkulowane zostały oddzielnie, co oznacza, że w wyniku skomplikowanej arytmetyki projektowej, wiadomo, iż ostatecznie wykorzystana zostanie dotacja w kwocie 246 858 zł, a wkład własny samorządu wyniesie 79 821,83 zł.

 

 

Na ulicy Obrońców Westerplatte zmodernizowane zostaną przejścia przy siedzibie ADM, przy markecie Biedronka oraz przy markecie Dino i siedzibie firmy Chemirol. Na ulicy Gdańskiej poprawi się bezpieczeństwo przy szkole i przy przedszkolu.

- Inwestycje zostaną zrealizowane przy 80-procentowym dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Termin zakończenia prac został wyznaczony na czerwiec 2022 roku - mówi Anna Uzdowska, p.o. kierownik Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie. - To kolejne już zadanie, które zostanie zrealizowane z tego programu, bo niedawno został oddany do użytku zmodernizowany układ drogowy w Lubstowie. Czekamy również na rozstrzygnięcie naboru wniosków z RFRD, w którym aplikowaliśmy o środki na przebudowę ulicy Kolejowej w Nowym Stawie oraz remont drogi gminnej w Trępnowach.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

UM Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.