Wydanie nr 109/2024, Czwartek 18.04.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Gościsław, Bogusław, Apoloniusz, Flawiusz, Bogusława, Alicja, Gosława, Barbara
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy Gmina Stare Pole przygotowana jest do sezonu zimowego?

Czy Gmina Stare Pole przygotowana jest do sezonu zimowego? fot. Zdjęcia od mieszkańca Gminy Stare Pole
Chyba nigdy nie zdarzyło się, żeby to drogowcy zaskoczyli zimę. Choć jeszcze na dobre zimowa aura nie zawitała, to co jakiś czas daje znać o sobie. Znaczne spadki temperatur odczuliśmy jakiś czas temu. Potem spadł śnieg i zrobiło się ślisko, a co za tym idzie – na drogach było bardzo niebezpiecznie i kierowcy musieli naprawdę ostrożnie jeździć. A jak wyglądała sytuacja na drogach Gminy Stare Pole?

Gdy za oknem było mroźno i otoczenie pokryte było śnieżnym puchem, do naszej redakcji TvRegionalna24.pl napisał jeden z mieszkańców gminy Stare Pole, który zwracał uwagę na śliskie drogi gminne.

- „Nagminne skargi mieszkańców. Gmina Stare Pole oszczędza na soli, chodniki i droga śliskie, że nie prędko o wypadek. Notoryczne skargi mieszkańców są ignorowane przez Władze Gminy. Dzwoniąc do Pani w Urzędzie z prośbą o posypanie drogi dowiaduję się, że sezon zimowy jeszcze się nie zaczął. Myślę że bezpieczeństwo na drogach i chodnikach to podstawa w sezonie zimowym” - pisze mieszkaniec.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Urzędu Gminy w Starym Polu.

 

Bezpieczeństwo mieszkańców jest bardzo ważne.

W odpowiedzi Anna Droździel, Inspektor ds. gospodarki nieruchomościami i planowania przestrzennego w Urzędzie Gminy Stare Pole napisała, że Gmina Stare Pole jest w pełni przygotowana na panujące złe warunki atmosferyczne, zarówno na śnieg, jak i oblodzenie. Sprzęt służący do odśnieżania w każdym momencie gotowy jest do użytku. Poza tym zakupione zostały odpowiednie ilości piasku i soli drogowej do posypywania dróg, ulic i chodników.

 

- „Nie może być mowy o oszczędzaniu na piasku i soli, bo bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas bardzo ważne!” - informuje Anna Droździel. - „Jesteśmy również przygotowani logistycznie. Pracownicy urzędu w razie konieczności pracują 7 dni w tygodniu. Został wyznaczony pracownik pełniący dyżur zimowy po godzinach pracy urzędu. Ponieważ teren gminy jest rozległy i mamy rozbudowaną sieć dróg, przyjęto zasadę, że w pierwszej kolejności odśnieżane są drogi gminne, którymi odbywają się przewozy szkolne, następnie drogi będące w zarządzie Gminy Stare Pole łączące miejscowości, a na końcu drogi wewnętrzne. Reagujemy na sygnały od mieszkańców
i jeśli tylko sprzęt nie jest wykorzystany gdzie indziej, kierujemy go na miejsce zgłoszenia.

W ciągu ostatniego tygodnia do urzędu gminy wpłynęło kilka uwag dotyczących posypania chodników i dróg. Zgłoszenia były przez pracowników przyjmowane i po weryfikacji odśnieżano i posypywano piachem wskazane miejsca. Nie jest zatem prawdą, że uwagi i zgłoszenia mieszkańców są ignorowane przez „Władze Gminy”. Po zdjęciach przedstawionych przez mieszkańca trudno ocenić jaka to jest droga i czyją stanowi własność. Do tut. urzędu nie trafiło tego typu zgłoszenie ani od mieszkańca, ani od policji, dlatego nie wiadomo, czy np. kierujący pojazdem dostosował prędkość pojazdu do panujących warunków i czy samochód był w pełni sprawny technicznie (np. ogumienie zimowe, hamulce itd.). Ponadto na podstawie zdjęcie samochodu znajdującego się w rowie trudno również zlokalizować dane miejsce”.

 

 

Zdjęcia od mieszkańca Gminy Stare Pole

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.