Wydanie nr 28/2023, Sobota 28.01.2023
imieniny: pokaż (12 imiona)Augustyn, Manfred, Manfreda, Flawian, Ildefons, Julian, Karol, Piotr, Roger, Tomasz, Waleriusz, Walery
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Nowy Staw. Zakończyła się modernizacja układu drogowego w Lubstowie [wideo, zdjęcia]

W piątek (10 grudnia) odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego układu drogowego w miejscowości Lubstowo w gminie Nowy Staw. Inwestycja kosztowała blisko 600 tysięcy złotych, z czego połowę tej kwoty stanowi pozyskana przez Urząd Miejski w Nowym Stawie dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
– Na przebudowę tej drogi mieszkańcy Lubstowa czekali wiele lat. Inwestycja jest dowodem na to, że nie zapominamy o sołectwach, także tych bardzo oddalonych od centrum naszej gminy – mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu.
– Nie jesteśmy w stanie zrealizować wszystkich potrzebnych inwestycji w jednym czasie, ale wykonujemy remonty systematycznie i będziemy je przeprowadzali w kolejnych miejscowościach w następnych latach. Cały czas szukamy środków zewnętrznych, składamy wnioski i będziemy aplikować o kolejne pieniądze rządowe i unijne, by realizować zadania, poprawiające komfort życia mieszkańców.

Przebudowana została droga gminna o długości 520 metrów. Trasa ważna dla mieszkańców, bo prowadząca do świetlicy wiejskiej, otoczonej terenem rekreacyjnym. Dotychczas drogę stanowiła nawierzchnia brukowa. Nie było chodnika. Dziś jest i nowa jezdnia asfaltowa i pas dla pieszych.

Zobacz wideo

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
olo
olo 14.12.2021, 07:30
każdy metr drogi będzie oddawał poseł z pisu? co za wstyd....