Wydanie nr 35/2023, Sobota 4.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Joanna, Weronika, Częstogoj
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Szkoła zawodowa pozytywnym wyborem - spotkanie studyjne w Nowym Stawie.

  • Wydanie nr 35/2023
  • 18 listopada 2021, 10:15
  • Starostwo Powiatowe w Malborku
  • Wiadomości
Szkoła zawodowa pozytywnym wyborem - spotkanie studyjne w Nowym Stawie. fot. Starostwo Powiatowe w Malborku
W Galerii Żuławskiej w Nowym Stawie spotkali się dyrektorzy szkół z powiatu malborskiego. Głównym celem spotkania było omówienie zagadnień związanych z wyborem szkoły i dalszej edukacji absolwentów szkół podstawowych.

 

W dniu 9 listopada br. w nowostawskiej Galerii Żuławskiej odbyło się spotkanie studyjne dyrektorów szkół powiatu malborskiego - z udziałem pedagogów, psychologów szkolnych i nauczycieli doradztwa zawodowego. Tematem spotkania były zagadnienia związane z wyborem szkoły i dalszej edukacji absolwentów szkół podstawowych. Głównym celem była prezentacja szkoły zawodowej, jako pozytywnego wyboru w odniesieniu do oferty kształcenia i potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy. Nauczyciele mieli okazję poznać psychologiczne mechanizmy podejmowania decyzji. To temat prelekcji wygłoszonej przez psycholożkę Karolinę Ambroziak z Warszawy.

 

 

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Joanna Reszka przedstawiała ofertę rynku pracy i propozycje współpracy ze szkołami wskazując na dotychczasowe efekty wspólnej edukacji uczniów związanej z wyborem kształcenia zawodowego - na miarę ich możliwości i oczekiwań społecznych.

 

 

Dyrektorzy szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat, przedstawili swoje propozycje na nowy rok szkolny 2021/2022. Szczególną uwagę zwrócono na kształcenie zawodowe w Technikum nr 3 i nr 2 oraz Szkoły Branżowej I Stopnia nr 1. Swoją ofertę przedstawił także dyrektor Waldemar Kuliński z Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku. Dyrektorzy malborskich liceów – I i II, przedstawili swoje propozycje przygotowania młodzieży do matury i do studiów - między innymi politechnicznych, biomedycznych czy prawniczych oraz przygotowania wojskowego – w IV LO w ZSP nr 4.

 

 

Spotkanie zorganizował Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Malborku. Podobna debata odbyła się trzy lata temu w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku, w której udział wzięli rodzice ósmoklasistów szkół miejskich i gmin powiatu malborskiego. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią, spotkanie miało charakter kameralny w węższym gronie. Planowane są spotkania w poszczególnych szkołach przed świętami wielkanocnymi. Jeśli nie pozwolą na to warunki epidemiologiczne, przewiduje się spotkania on - line, jeśli będą takie potrzeby.

 

Spotkanie zorganizowano przy wsparciu Burmistrza Nowego Stawu, Jerzego Szałacha i Dyrektora NCKiB, Krzysztofa Osijewskiego.


 

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku

Starostwo Powiatowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.