Wydanie nr 230/2022, Czwartek 18.08.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Klara, Ilona, Tacjana, Tworzysława, Helena, Agapit, Bogusława, Bronisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Potrącenie rowerzystki na Alei Wojska Polskiego – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Potrącenie rowerzystki na Alei Wojska Polskiego – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 16 interwencji. Dotyczyły one m.in. otwarcia mieszkania, alarmów z monitoringu, zadymienia na klatce schodowej oraz usunięcia gniazd owadów błonkoskrzydłych (szerszeni). Ratownicy obsłużyli miejsce potrącenia rowerzystki, a także usunęli z jezdni plamy z oleju. Nietypowa akcja strażaków dotyczyła zdjęcia obrączki z palca oraz uratowania jeża, który znalazł się w studzience.

 

Kolejna zbiórka krwi zorganizowana przez malborskich policjantów zakończyła się sukcesem. Do ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Malborku zgłosiło się ponad 30 osób, mundurowych i mieszkańców powiatu, którzy podzielili się tym bezcennym darem.

 

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, dzielnicowi z malborskiej komendy ruszyli na spotkania do szkół i przedszkoli. Mundurowi uczą maluchy jakich podstawowych zasad bezpieczeństwa mają przestrzegać podczas poruszania się po drodze oraz w codziennym życiu.

 

 

 

 

Usunięcie obrączki z palca.

W poniedziałek, 13 września br. o godz. 09:48 do Komendy Powiatowej PSP w Malborku przyjechała osoba nieletnia z rodzicem w celu usunięcia obrączki ze spuchniętego środkowego palca lewej ręki. Działania polegały na usunięciu za pomocą mini szlifierki obrączki z palca 17-letniego chłopaka. W działaniach, które trwały 24 min. udział wzięło łącznie 8 ratowników.

 

 

 

 

Sukces zbiórki krwi pod malborską komendą.

W środę, 15 września br. o godzinie 9 na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Malborku zaparkował ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Akcja zbiórki krwi została zorganizowana z inicjatywy działającego przy malborskiej komendzie Klubu HDK, do którego należą mundurowi oraz Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Malborku. W przedsięwzięciu, oprócz policjantów, wzięli udział również funkcjonariusze innych służb oraz mieszkańcy malborskiego powiatu, zaproszeni do udziału za pośrednictwem lokalnych mediów. Akcja miała na celu również pomoc funkcjonariuszowi ruchu drogowego z Opoczna, który w ubiegły weekend uległ wypadkowi podczas pełnionej służby. Podczas zbiórki mundurowi informowali o tym fakcie przybyłych uczestników i prosili o przekazanie tego bezcennego daru rannemu policjantowi.

Zebrano prawie 15 litrów krwi, z czego większość trafi do szpitala w Opocznie, żeby pomóc policjantowi w potrzebie. Wszystkim darczyńcom malborscy policjanci serdecznie dziękują.

 

 

 

 

Przypalone mleko powodem zadymienia na klatce.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 16 września br. w jednym z bloków na ulicy Nowowiejskiego w Malborku. O godz. 19:40 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej. Zadysponowano 3 zastępy z JRG Malbork i zastęp z OSP Stogi. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano zadymienie na klatce schodowej i w mieszkaniu budynku wielorodzinnego. Zadymienie spowodowane było przypaleniem mleka w garnku. Właścicielka w lokalu wietrzyła pomieszczenia i wystawiła garnek na parapet.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przewietrzeniu pomieszczeń mieszkania i klatki schodowej oraz pomiarze stężenia tlenku węgla miernikiem wielogazowym - brak zagrożenia.

W działaniach, które trwały 26 min. udział brało łącznie 14 ratowników.

 

 

 

 

Potrącenie rowerzystki na Alei Wojska Polskiego.

W piątek, 17 września br. o godz. 07:46 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki na Alei Wojska Polskiego. Zadysponowano 2 zastępy z JRG Malbork. Na miejscu zastano samochód osobowy marki Nissan Navarra po potrąceniu rowerzystki. Kobieta miała ogólne potłuczenia i otarcia naskórka ręki. Kierującemu pojazd osobowy nic się nie stało. Uszkodzeniu uległo prawe lusterko samochodu.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, powiadomieniu PID oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej rowerzystce (wsparcie psychiczne, badanie urazowe). Po dojeździe ZRM, strażacy przekazali osobę poszkodowaną. Decyzją ZRM kobieta, która ucierpiała w kolizji nie została zabrana do szpitala. Po usunięciu resztek pokolizyjnych po 31 min. zakończono działania, w których udział brało łącznie 8 ratowników.

 

 

 

 

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”.

Od początku września w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Malborku spotykają się dziećmi ze szkół podstawowych i przedszkoli z terenu całego powiatu malborskiego. Funkcjonariusze omówili z najmłodszymi podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły. Mundurowi udzielili uczestnikom podstawowych rad i wskazówek, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, przechodzić przez jezdnię i jak prawidłowo używać elementów odblaskowych. Policjanci omówili również jak się zachować w kontaktach z obcymi osobami, podczas ataku agresywnego psa albo kiedy maluch się zgubi w wielkim sklepie lub tłumie ludzi. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i nie brakowało ochotników do udziału w różnych symulacjach. Mundurowi wręczyli uczestnikom opaski odblaskowe, które noszone na odzieży zewnętrznej mają za zadanie zadbać o ich widoczność na drodze i zapewnić bezpieczeństwo.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Zdjęcia: KPP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.